23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır12 °C
 • İstanbul16 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya17 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Darwin Türkleri aşağı ırk olarak görüyordu!

20 Ağustos 2013 Salı 09:55

Geçen gün rastladığım bir blogta Darwin'in Türkler hakkında hiç bilmediğim düşüncelerine tanık oldum. Meğer Türklerin yıllardır yerlere göklere koyamadıkları Darwin Türkleri aşağı ırk olarak görüyormuş! Bizler gelişmiş Avrupalı ırkların yanında geri kaldığımız için yavaş yavaş elimine olacak aşağı ırkmışız! Charles Darwin evrim teorisini ve üstün ırk iddiasını ortaya attıktan sonra tüm dünyada çok büyük bir soykırım yaşanmıştır. Darwin'den etkilenen Hitler, Alman ırkının üstünlüğünü ispatlamak için özel çiftlikler kurdurmuş, oraya topladığı gençlerin kafataslarını ölçerek, üzerlerinde değişik deneyler yaparak tarihe geçmiştir. 

Darwin'in Türkler için söylediği sözlere gelince, Türk milleti dünyaya hükmetmiş Osmanlı devletinin torunlarıdır. Hiçbir zaman aşağı ırk olmadıkları gibi her zaman güzel ahlakıyla, aklıyla, kıvrak zekâsıyla örnek bir toplum olmuştur. 21. Yüzyılda giderek güçlenen Türkiye şimdi tekrar lider olmaya ve tüm Müslüman ülkeleri tek bayrak altında birleştirme idealine soyunmaktadır. Gördüğünüz gibi değil Darwin'in söylediği gibi elimine olmak tam tersine Türkiye dünyaya yön veren devlet olacaktır. 

Türk olmaktan onur duyan, vatanını, milletini çok seven bir insan olarak Darwin'in Türk halkı için söylediği sözleri herkes bilsin. Bunun yanında Darwin'i savunmak adına Türklere söylediği bunca hakareti yutan, görmezden gelerek her ne olursa olsun bu safsatayı savunan insanların halini de içler acısı bulduğumu söylemek isterim. 

 Darwin'in oğlu Francis Darwin, Darwin'in ölümünden altı yıl sonra Life and Letters of Charles Darwin (Charles Darwin'in Hayatı ve Mektupları) adlı bir kitap yayınlamıştır. Bu kitap Darwin'in özel mektuplarını, hayatla ilgili düşüncelerini ve özel hayatını gözler önüne sermektedir. Bu kitapta Darwin'in Türk halkı hakkındaki sözleri çok vahimdir. 

İngiliz başbakanı Gladstone'un "Türkler insanlığın insan olmayan numuneleridir. Medeniyetimizin bekası için onları Asya steplerine geri sürmeli veya Anadolu'da yok etmeliyiz"1 sözleri Darwin tarafından tamamen kabul ediliyordu. Çünkü Darwin Türk halkını daha gelişimini tamamlayamamış aşağı ırk olarak görüyordu.

Charles Darwin 3 Temmuz 1881 tarihinde W. Graham adlı bir bilim adamına yazdığı mektupta doğal seleksiyon kavramına değinmekte ve doğal seleksiyonun "geri ırkları" eleyerek medeniyetin gelişmesine katkıda bulunduğunu öne sürmektedir. Darwin'in "geri ırk" kavramına kendince örnek olarak gösterdiği millet ise Türk Milleti'dir. Bu aşağıdaki sözler Darwin'in kendi sözleridir: 

 'Doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve halen de sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim. Düşünün ki, çok değil birkaç yüzyıl önce Avrupa, Türkler tarafından işgal edildiğinde, Avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı; ama artık bugün bu fikir bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen daha medeni ırklar, yaşam mücadelesinde Türkleri tam bir yenilgiye uğratmışlardır. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, çok sayıdaki daha aşağı ırkların çoğunun medenileşmiş daha yüksek ırklar tarafından elimine edileceğini (yok edileceğini) görüyorum."2 

Yukarıdaki sözünde Darwin'in Avrupalıları "medenileşmiş yüksek ırklar" olarak görüp, Türk Milleti'ni de kendince "aşağı ırk" olarak gördüğü açıkça görülmektedir. Darwin'e göre 600 yıl tam 3 kıtaya hâkim olmuş olan Osmanlı İmparatorluğu'nu yönetenler, Cumhuriyetin kurucusu, aklı, üstün zekası ve dehası dünya çapında takdir gören Atatürk'ümüz, dünyaca ünlü bilim adamlarımız, sanatkarlarımız, tüm cihana hükmeden padişahlarımız, Nobel ödülü kazanan yazarlarımız da bu şekilde tanımlanmalıdır. Tabii ki bütün bunlar Darwin'in hasta beyninin bir uydurmasıdır. Ayrıca Darwin, “Türkler'in medeni ırklar tarafından elimine edileceğini görüyorum” demiştir. Aradan 150 yıl geçmesine rağmen Türkler hala sapasağlam ayakta duruyorlar, kimse tarafından da elimine edilmediler. Darwin'in nasıl hezeyanlar içinde olduğunu görmek istemeyenler, kulaklarını, gözlerini gerçeklere kapatanlar yalnızca kendilerini aldatırlar. Türkler'e karşı bu kadar düşman olan birini savunmak da akla hayale sığmayacak ve açıklanamayacak bir tavırdır. Darwin'in evrim teorisi 21. yüzyılda zaten tüm bilimsel deliller karşısında çökmüştür. Kendisinin Türkler hakkında söylediği sözler ise ancak kendisinin ne kadar acınacak konumda olduğunu gösterir. Aslında 'bana kitabımı soruyorsun ve sana söyleyebileceğim tek şey intihar etmeye hazır olduğum' diyen bir zihniyetten her şey beklenmeli ve şaşırmamalı diye düşünüyorum. 

 1. Süleyman Kocabaş, Hindistan Yolu ve Petrol Uğruna Yapılanlar, Türkiye ve İngiltere, 1.b., İstanbul: Vatan Yayınları, 1985, s. 231 

 2. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Vol. I, 1888. New York: D. Appleton and Company, s. 285-286

Erkan Arkut

erkanarkut@yahoo.com.tr

 

Bu yazı toplam 6002 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com