22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır25 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara20 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir24 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yaşar İÇEN / Yazar ve Program sunucusu


Cuma İçten Ve Kanser Kitlesi

29 Temmuz 2016 Cuma 00:47

Neden bu kadar şaşkınlık yaşanıyor  anlamıyorum.Dicle Üniversitesi nde şu an yapılan temizleme çalışmaları dört gözle  beklenen , hasretle özlenen ,sürekli dile getirilen ve kesinlikle olması gereken bir çalışmaydı.
Ört bas edilen dosyalar , usulsüz ihaleler , haksız  kıdem almalar , hizmet eden adamını işe almalar ,göz yummalar vs vs vs ...O kadar çok ki .Tüm bunlar ayyuka çıkmıştı.Mahalle arası komşu sohbetlerinde  bir yudum kahve içiminde dahi anlatılır vaziyetteydi.Sindirilmiş ve kaçmak zorunda kalan akademik personelleri bilmeyen mi var ?Vatandaşlar ,kurumlar ,stk lar bu konuda ki şikayetlerini ağızlarına sakız yapmıştı adeta .Konuşması gerekenler susarken ,konuşuyorduk hepimiz freni boşalmış araç misali.
Dicle Üniversitesi ile ilgili konuşma konusunda ısrarlı ve asla geri adım atmayan  duruşundan  dolayı bir ismi tebrik etmek istiyorum .CUMA İÇTEN !!!
Pek çok kişiyi karşısına aldı yine de doğru bildiğinden şaşmadı .Peki şimdi elimizde ne var ? CUMA İÇTEN kazandı mı şimdi ?Evet sonuna kadar haklı çıktı ama  ne O kazandı ne de BİZ .Bir bölgenin nabzını tutan ,korkunç bir sermayeye sahip olan Dicle Üniversitesi " arı kovanına " dönüştü.İçeride bir  büyük petek  bal var fakat arılar dört bir yanı sarmış vaziyette.O baldan kimse şifa bulsun istemiyorlar kendilerinden başka.
Evet ; eğitim ,sağlık ,iş istihdamı ,döner sermayesi ( nereye gittiği belli olmayan )ile gerçekten bölgeye örnek olması gereken Dicle Üniversitesi nin bu hale getirilmesi ne acı bir durumdur FARKINDA MISINIZ ??
Söylenenlere baktığımızda " özerk bir cumhuriyet " olmuş içimizde.Adeta KANSER KİTLESİ olup yer aldığı vücudu yok etmeye odaklanmış.Şu an neresine el atılsa hem maddi hem manevi hak yemelerle karşılaşılıyor.Üniversite hakkında gerçekten vahim suçlamalar var bunlara en çok  üzülenlerdenim inanın.Her sağlık sorunumda kendimi Dicle Üniversitesine emanet eden BEN ihanete uğramış gibiyim tıpkı TÜRKİYE gibi.
Üniversitenin halka,basına ,sosyal çalışmalara uzak durmasının sebebi ,anlatılan tüm bu kötülüklerin duyulmaması için miydi ? diye soruyorum ortada bir sorumlu kaldıysa tabiki.
Size tuhaf gelebilir ama ,zaten son yıllarda * akademik ruhunu * teslim etmiş gibiydi Dicle Üniversitesi. İçeriye girdiğiniz anda üstüme koca bir öküz otururdu ; nefes alamaz daralırdım .Ruhsuz ,cansız,asık suratlı olmuştu a dan z ye tüm personel.Beyinleri sadece BİR KİŞİYE odaklanmış doktorlar ve çalışanlar beni çok rahatsız ediyordu.Sırf bu dışlayıcı tutumlarından dolayı başka Üniversitelere kaçmak zorunda kalan akademik personeller kulaklarınızı çınlatıyorum müsadenizle 
Çok konuşmamın bir anlamı var mı yok mu bilmiyorum.Yıllardır bildiğimiz ve konuştuğumuz konuları bir kez daha dile getirdik.Umarız gerekenler en kısa zamanda olur.
Tüm sorunlara rağmen ; bu şehre SEVGİSİNİ  sunan  bu şehir için çabalayan değerli kişileri görmek beni çokkkkk mutlu ediyor.
SEVGİ ; 
öyle güzel,
öyle etkili,
öyle olması gereken ,
öyle mucize bir şey ki ;
her yürekte olmalı.
SEVGİ ;
bazen ölümcül bir hastaya şifa ,
bazen kuruyan çiçeğe can ,
bazen göze fer dize dermandır.
Bazen de ; toplara ,kurşunlara ,bombalara ,zalimlere karşı geçilmez bir SİPERDİR.
TIPKI O KARANLIK GECEDE OLDUĞU GİBİ.
Vatanına ,insanına ,geçmişine ,karnını doyurduğu toprağa sevgisi sonsuz olmalı kişinin.
YANLIŞ MIYIM ???

Bu yazı toplam 1470 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com