24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,096
  %-0.31
 • Dolar
  3,0747
  %-0.42
 • Euro
  3,3485
  %-0.27
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Cübbeli ve Gülen neden bildiklerini açıklamıyorlar?

27 Şubat 2014 Perşembe 10:24

Cübbeli Ahmet Hoca ve Fethullah Gülen neden bildiklerini açıklamıyor, sır gibi saklıyorlar?

Cübbeli Ahmet Hoca ve Fethullah Gülen… İkisinin de hadis bilgisi mükemmel, Kuran bilgisi mükemmel. Cübbeli Ahmet Hoca peygamberimizin hadislerinin hepsini ezberden biliyor, ayetleri ezberden biliyor. Fethullah Gülen hoca da, Cübbeli Ahmet Hoca da yaptıkları sohbetlerde yüzlerce kişiye ders yapıyorlar, dini konuları anlatıyorlar.

İki hoca da birçok konuda insanlara bilgi verirken tek bir konuda insanları aydınlatmamaya çok büyük özen gösteriyorlar: Mehdiyet. Bakın dikkat edin, ikisi de hiçbir şekilde Hz. Mehdi'den bahsetmiyor. Fethullah Gülen'in geçmişte Hz. Mehdi ile ilgili anlattıkları karmakarışık. Hz. Mehdi şahs-ı manevi mi, yoksa değil mi, anlattıklarından tam ve net bir sonuç hiçbir şekilde çıkmıyor. Gülen hoca asla peygamberimizin Hz. Mehdi hakkındaki hadislerini anlatmıyor, açıklamıyor. Yüzlerce alametin bu yüzyılda gerçekleştiğini anlatmıyor.

Cübbeli Ahmet Hoca'ya gelirsek, o daha önce Hz. Mehdi'nin çıkışından, dış görünüşünden son derece detaylı bir şekilde bahsediyordu. Karşısında onu dinleyen yüzlerce kişilik cemaate “Hz. Mehdi zuhur ettiğinde hemen işi gücü bırakıp ona biat edin” diyordu. Hz. Mehdi'nin yüzünü, dış görünüşünü, saçlarını peygamberimizin hadisleriyle çok güzel anlatıyordu. Fakat bir gün ne olduysa oldu, sanki kendisine gizli bir el dokundu ve Cübbeli Ahmet Hoca Hz. Mehdi'den bahsetmeyi bir anda durdurdu.

Şimdi bu iki hoca da Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinin arka arkaya gerçekleştiğini çok iyi biliyorlar. Peygamberimizin hadislerinin tek tek gerçekleştiğini görüyorlar. Alametlerden Irak'ın parçalandığını, Suriye'de Sufyan'ın çıkışını, çift başlı kuyruklu yıldızın çıkışını, Fırat'ın suyunun kesildiğini, Kabe'de kan akıtıldığını, Irak'da ordunun kayboluşunu, Afganistan'ın işgal edildiğini, Müslüman âleminde çok büyük fitneler yaşandığını çok iyi görüyorlar. Bütün bu yaşananların peygamberimizin hadisleriyle birebir aynı olduğunu da biliyorlar. Ama her ne hikmetse bir türlü anlatmıyorlar. Müslümanlardan Hz. Mehdi'nin yakında zuhur edeceğini çok büyük bir özenle gizliyorlar.

Her topluluğun bir başı varken Hıristiyanların Papa'sı varken, Musevilerin hahamları varken Müslümanların bir başı olmayacak mı? Müslüman âlemindeki bu fitne, bu kavga, bu delalet bir baş olmadan çözülür mü zannediyorsunuz? Hz. Mehdi zuhur etmeden bu dünya durulur mu zannediyorsunuz?

 

Cübbeli Ahmet Hoca ve Fethullah Gülen hoca Hz. Mehdi'nin yakında zuhur edeceğini ne kadar gizlerlerse gizlesinler, ne kadar sır gibi saklarsa saklasınlar, bizler anlatıyoruz. Samimi Müslümanlar da tüm bu alametlerin gerçekleştiğini görüyor ve büyük bir şevkle Hz. Mehdi'nin zuhur vaktini bekliyorlar. Hz. Mehdi çıktığında bu gerçeği gizleyenlerin ne bahane bulacağını, kendilerini nasıl temize çıkaracaklarını gerçekten çok merak ediyorum. Kendi söylediklerine, kendi bahanelerine kendileri inanacaklar mı acaba? Müslümanlar büyük bir şevkle Hz. Mehdi'ye biat ederken kendilerini nasıl temize çıkaracaklar acaba?

Kaynak: http://ahirzamanalametleri.blogspot.com/

Bu yazı toplam 3309 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com