24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,117
  %-0.29
 • Dolar
  3,0724
  %-0.49
 • Euro
  3,3459
  %-0.35
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Cübbeli Ahmet Hoca anlatıyor!

21 Şubat 2014 Cuma 21:47

Cübbeli Ahmet Hoca anlatıyor: Mehdi'den bahsedilmemesi kıyamet alametidir! 

"Hz. Mehdi gelmeyecek, Hz. Mehdi çıkmayacak, daha çıkmasına çok var” diyenlere en güzel cevap Cübbeli Ahmet Hoca'nın sohbetlerinden de geliyor. Bakın Cübbeli Ahmet Hoca verdiği vaazlarda Hz. Mehdi'nin gelişinin inkâr edilmesinin kıyamet alameti olduğunu nasıl anlatıyor. Önce aşağıdaki linkten Cübbeli Ahmet Hoca'nın konuşmasını dinlemenizi rica ediyorum:

 http://cubtube.blogspot.com/2011/02/mehdiasdan-bahsedilmemesi-kyamet.html

Ne diyor Cübbeli Ahmet Hoca sohbetinde: “Niye Allah'ın Resulünün buyurduklarını okumuyorsunuz? Efendimiz o kadar hutbe okudu, o kadar vaaz yaptı. Hep kıyamet alametlerini anlattı. Niçin?”

Ahir zamanda gelecek ümmetleri deccale uymasın, dinden çıkmasın diye. Acıdığından bir de. Yüzlerce, binlerce hadisler buyurdu, bütün ümmet ayakta uyutuldu. DİYOR Kİ, "DECCALİN ÇIKMASININ YAKLAŞTIĞININ ALAMETİ NEDİR?" DİYOR. "HUTBELERDE VE KÜRSÜLERDE HİÇ ADI ANILMAYACAK" DİYOR. Bugün, sorsak bu kadar cemaatsiniz. Her yerde, cumada, cemaatte bulunuyorsunuz. Belki bu yaşa geldiniz. Deccalin kimliği hakkında, şahsiyeti hakkında, şekli hakkında, şemaili hakkında bir hadis duydunuz mu?

 İŞTE YAKLAŞTI, ÇOK YAKLAŞTI, NEDEN ÇÜNKÜ MİNBERLERDE HZ. MEHDİ'NİN HABERİ, HZ. İSA'NIN İNECEĞİ VE DECCALİN ÇIKACAĞININ HABERLERİ ARTIK ANILMAZ OLDU. ONUN İÇİN YAKLAŞTIĞI KESİNLEŞMİŞTİR. Ama Allah bizi muhafaza eylesin. Şimdi, bu risale inşaAllah, bu ehli sünnet itikadına nispet için yazılmış ve az da değil, kaç sayfa? 180 sayfa ve, içindeki hadisler çok fazla miktarda birbirini tasdik eden, doğrulayan mahiyette. İnşaAllah Allah Teala hepinize okumayı ve tesirlenmeyi, hazırlanmayı müesser eylesin." (Cübbeli, Hz. Mehdi (as) CD'leri, 1. CD)

 Resulullah Efendimiz niçin müjdeledi? Bütün sahabe 1400 sene evvel bunu niçin anlattı? Bugün kıyametin ağzına gelmişiz, daha Hz. Mehdi kim, deccal kim bilen yoktur. 1400 sene evvel bütün sahabe 5 vakit anlatırlardı bu mevzuları. Bugün niye bu mevzular kalktı, unutuldu? BU DA KIYAMET ALAMETİDİR. ONU DİYORUM İŞTE. MİNBERLERDE, KÜRSÜLERDE, HUTBELERDE HZ. MEHDİ (A.S.)'DAN DECCALDEN BAHSEDİLMEMESİ KIYAMETİN ÇOK YAKIN OLDUĞUNUN ALAMETİDİR. BUGÜN ÖYLE İŞTE. Bugün hiçbir hocadan duydunuz mu? Hiçbir hutbe okumuyorlar. Hiçbir vaaz vermiyorlar. Yahu bu en mühim meseledir. Millet ahir zamana geldi. Daha Mehdi (as)'ı bekliyoruz, adam geçmiştir diyor. Yani çok bu şekilde bozuk itikatlar vardır. (Cübbeli Sohbetleri, Hz. Mehdi (as), 2. Kaset)

 "Önümüzde bu kadar olaylar var, önümüzde yaşanacak bu olaylardan bahsetmezsek, hiç bilmediğimiz şeyler gaybi haberler, ancak Allah-u Teala bildi o da Muhammed Mustafa'sına (sav) bildirdi, O da bize duyurdu biz de size duyuruyoruz. BU HABERLER DURURKEN, BU İLİMLER DURURKEN, ÖNÜMÜZDE BU KADAR TEHLİKELİ GEÇİTLER DURURKEN NİYE BİZİM İŞİMİZ VAR BAŞKA LÜZUMSUZ İŞLERLE UĞRAŞMAYA, onun için kıyamet alametlerindendir, Hz. Mehdi'nin bahsi kalmayacak, kürsülerde hutbelerde Hz. Mehdi'den bahsedilmeyecek, Deccal anlatılmayacak, Hz. İsa'nın inişi anlatılmayacak."

Kaynak: http://birgo.mynet.com/cubbeli-hz-mehdi-yi-anlatiyor

Bu yazı toplam 7331 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com