1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. ÇÖzüme Sporla Destek Olalım
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇÖzüme Sporla Destek Olalım

A+A-

Şimdiye kadar hiçbir yazımda siyaset ile ilgili bir şey yazmadım. Spora siyasetin karışmasını kesinlikle reddettim. Halada öyleyim. Biliyorum ki siyasetin karıştığı gerek ferdi spor dallarında gerekse takım sporlarında nerede ve ne şartlarda olursa olsun en sonunda dibe vurmuş ve orada kalmıştır.

            Bu defada spora siyaseti karıştırmayıp, sporu barışa karıştıracağım. Son zamanlarda herkes büyük bir umutla bir çözüm sürecinden bahsediyor. Sanıyorum benim gibi herkeste büyük bir heyecan ile bu süreci takip ediyor. En kısa sürede bu sürecin olumlu bir biçimde sonuçlanması en büyük arzumuz.

            Şimdi diyeceksiniz ki bu işin sporla ne alakası var ? hemen söyleyeyim. Barış demek her yerde daha rahat spor yapmak demek, barış demek daha çok insanın spora yönelmesi demek. Barış demek spor ekonomisinin güçlenmesi demek. Kısacası barış demek bence sporun kendisi demek.

            Sporun barışa nasıl katkısı olacak, nasıl sporu barışa bağlayacağız ? işte burada büyük takımlarımız devreye girmeli ve bu işin bir parçası olmalılar. Buradan tüm takımlarımızın yetkililerine seslenmek istiyorum ve biliyorum ki bu çağrım duyulacak.

            Mesela Galatasaray takımı Diyarbakır'a gelip burada maçlar organize edecek. Fenerbahçe Batman'a gitmeli, Beşiktaş Van'a, Trabzon Hakkari'ye, bir diğeri Şırnak'a, bir diğeri Tunceli'ye, bir diğeri oraya, başkaları her yere gitmeli ve sporla insanları bir araya getirmeli.Bu konuda büyük kulüplerimiz üzerlerine düşeni yapacaklarını da inancım tamdır.

            NEYİ ÖNEMSEDİĞİN, SENİN KİM OLDUĞUNU SAPTAR! EĞER BARIŞI ÖNEMSİYORSAN, BU SENİ BİR ADAM YAPAR!

            Bu arada Diyarbakır Basketbolundan bir haber vermek istiyorum. Diyarbakır Dicle Okulları Spor Kulübü küçük erkeklerde, Bağlar Belediyesi Spor Kulübü ise küçük bayanlarda Anadolu Şampiyonasında Diyarbakır'ımızı temsil edecek ve Türkiye Şampiyonasına kalmak için ter dökecekler. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinin tek temsilcisi olan bu takımlarımıza yürekten başarılar diliyorum.

 

            Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese barış dolu günler diliyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT