1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Çok bilen futbol filozofları
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Çok bilen futbol filozofları

A+A-
3.ligde şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor sezonun 2.yarısında hoca degişikliğiyle istifa eden Namık Altınsoy'un yerine Hıdır Akbaş'ı getirmişti.
 
Diyarbakırspor yönetimi Hıdır hocayla anlaştıklarında, ilk Gölcük maçını izledikten sonra ben bu hocanin bu ligi kaldıramayacağını daha o maçın ardından aynen bu satırlarda yazmıştım.
 
Hıdır Akbaş ile anlaşma yapıldaktan sonra söylenen şuydu: 
"Bu hoca bizi uçurur. Bende Hıdır hocayla takim hakinda konuştum o da bana yönetimin dediği gibi benim adim Hıdır ben altı hafta sonra bu takımı uçururum"
Doğru bizi uçurdu ama ters uçurdu.
 
Her defasında yazılarımda perşembe nin gelişi çarşambadan belidir demiştim. 
Neden bunu söyledim çünkü Gölcükspor maçında oynatılan futbolla, verdiği taktiklerle hocanın bu ligi kaldiramayacagi  daha o gün belliydi. 
Ama maçtan sonra futboldan çok iyi anlayanlar kulüp başkanı Feyzi ilhanlı'yı arayarak çok iyi oynadıklarını ve iyi mücadele ettiklerini söylediler.
 
Bende kendilerine aynen şunu söylemiştim. Ben ortada ne bir mücadele, nede iyi futbol gördüm. 
Futboldan çok iyi anlayan filozoflar ise sadece kulüp başkanına sırf şirin görünmek adına madalyonun bir yüzünü anlatiyorlardı
Şimdi size soruyorum biz mi kör gözle maçları izliyoruz yoksa siz mi.?
Bu insanın emeklerine yazık, günah değil mi kendinizi şirin göstermek için yalan yanlış bilgi veriyordunuz. Şimdi ayıklayın bakalım pirincin taşını da görelim. Gerçi halen kaybedilmiş bir şey yok ama önemli olan doğruları söyleyerek kararlar alınmasıdır.
 
Gelelim  Arsinspor maçına. 
Şampiyonluk mücadelesi veren Diyarbakırspor bu hafta Arsinspora konuk oldu. 
Karşılaşmada 1 - 0 önde götürdüğü maçın 87. dakikasında yediği golle berabere kalarak şampiyonluk yolunda altın değerinde iki puan bıraktı. Maçtan sonra yönetim teknik direktör Hıdır Akbaş'la yollarını ayırdı.  Bana göre doğru ve yerinde bir karar olmuştur.
 
Diğer deplasmanlarda olduğu gibi Arsin deplasmaninada  gidip takımı yalnız birakmayan Azrailler Grubu bu maçtada 90 dakika boyunca takimini desteklediler.
Bu özverilerinden dolayi tüm Azraillere çok teşekkür ediyorum. 
 
Dün akşam hiç vakit kaybetmeden daha dün akşamdan yeni hoca arayışına başlandı.
Bir çok hocanın ismini gündeme alan yönetim ince eleyip sık dokuyarak karar verecek. Adaylar arasında Ercan albay'ın ismi ön plana çıktı. 
Ercan Albay ile dün akşam, Diyarınsesi adına kendisini aradım ve bizzat sordum, kendisi de şartlar uygun olursa Diyarbakırspor gibi büyük bir kulüpte seve seve çalışacağını söyledi.
Ayrica listede Coşkun Demirbakan ve Nurettin Şiro gibi önemli hocalarında ismi geçiyor
Tabi ki hangi hocayla çalışılacağının kararını verecek olan yönetimdir.
 
Kulüp te bazi sıkıntıların olduğunu söylemekte fayda var.
Kulübün menfaatleri için şimdilik susuyorum.
 
Başkan Feyzi ilhanli yönetim kurulunu toplayip kulüp içindeki sorunları en kısa sürede çözmesi gerekiryor, aksi taktirde verdiği bütün emekler heba olur. Bunu da  bir dost tavsiyesi olarak buradan belirtiyorum.
 
Hani derler ya doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. biz yinede bildiğimiz doğruları yeri ve zamanı gelince hiç bir şeyden çekinmeden söyleyeceğiz.
 
Bir çift sözümüz de seçilmiş, atanmişlara, sivil toplum örgütleri,  iş adamları ve spor taban birliklerinedir
Ya Allah için cevap verin, sizler Diyarbakırspor için bu güne kadar ne yaptiniz. Neden böyle duyarsız davranıyorsunuz: Yeri geldimi mangalda kül bırakmıyorsunuz, bu kentin takımı yarın süper lige çıkınca eminimki herkesi arkalara itip en öne düşersiniz. Neden destek olmuyorsunuz, kimse sizlerden para pulda istemiyor, neden çıkıpta bir açıklama ya da bir destek yemeği dahi veremiyorsunuz.
Diyarbakırspor un şampiyon olması durumunda Diyarbakır kenti kazanacak, esnaf kazanacak, sizler kazanacaksiniz. Onun için lütfedip sizler de bu taşın altına elinizi koysanız ne olur. Diyarbakırspor a bugün de destek olmazsanız ne zaman olacaksiniz çok merak ediyoruz.
 
Bu büyük yükün altina giren ve tek başına mücadele veren tek kişi vardir. O'da kulüp başkanı sayın Feyzi ilhanli dir.
Unutmayalim ki bu halk,  Diyarbakırspor a destek vereni de vermeyeni de asla unutmaz.
 
Bu arada Arsinspor karşılaşmasında ev sahibi Arsinspor'un bizlere, yani Azraillere göstermiş olduğu dostluk ve centilmenlikten dolayı hepsine yürek dolusu teşekkür ediyorum. 
 
SAYGILARIMLA
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT