1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Çıkmaz Sokak!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Çıkmaz Sokak!

A+A-
Rönesans'ta hangi bakanla hangi milletvekileri ile görüştükse olumlu bir netice alamadık. Ve ellimizde koca bir sıfırla oradan ayrıldık. Ve herkes pes edeceğimizi sanırken  biz tam aksine dahada hırslanıp daha bir azimlendik ve Diyarbakırspor'u yaşatmak için bütün yolları deneyip ve ilgili olan herkesle görüşmeye devam ettik. Ama yinede  Çıkmadık candan umut kesilmez misali son ana kadar umudumuzu koruduk.
 
ALİ GAFFAR OKAN GECESİ
 
Diyarbakır da Ali Gaffar Okan'ı anma gecesini düzenleyen Sakarya Büyükşehir Belediyesi bu anlamlı geceye katılanlar arasında Sakaryaspor Kulüp başkanı ve yöneticileri Diyarbakırspor Yönetim Kurulu ve bunun yanısıra Diyarbakır Milletvekileri Galip Ensarıoğlu,  Oya Eronat, Mine Lor beyaz, Cuma İçten Ve isimleri Gaffar Okan olan küçük Çocuklarda katıldı bu güzel geceyi rahmetli Gaffar Okan'ın Diyarbakırspor'u ne kadar çok sevdiğinin gösteren slayt gösterisiyle başladı. Ve başlar başlamaz duygusal anlar yaşanmaya başladı.
 
Bu arada Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı ve daha sonra Sakaryaspor Kulüp Başkanı
Bir konuşma yaparak Gaffar Okan Diyarbakır halkının günlünde taht kurmuştur ve aynı zamanda Diyarbakırspor'da Gaffar Okan'ın günlünde taht kurmuştur bazen ona sorardım Sakaryaspor'umu yoksa Diyarbakırspor'u mu çok seviyorsun oda bana ben Diyarbakırspor'u çok seviyorum diye cevap verirdi.
 
Konuşmasına şöyle devam eden Sakaryaspor Kulüp başkanı Diyarbakırspor'un bu durumalara düşmesi beni derinden üzdü Bakan ve Milletvekileri nin Diyarbakırspor'un düştüğü bu kötü durumdan kurtulmasi ve tekrar o eski günlerine gelmesi için acilen el uzatmaları gerekiyor.
 
Bizlerde bu geceye davetli olduğumuz için önceden hazırlamış olduğumuz Milletvekili İsimleri yazılı olan Diyarbakırspor formalarını Vekilere verdik verdiğimiz zaman vekillere şunu söyledik bizim Diyarbakırspor için fazla konuşmamıza gerek yok zaten sakarya Büyükşehir belediye başkanı ve Sakaryaspor Kulüb Başkanı Diyarbakırspor' için gereken mesajları konuşmasında söyledi ama buna nazaren hiç bir Vekil oralı bile olmadılar. Girdiğimiz her sokak çıkmaza dönüldü.
 
Ondan sonraki gün Diyarbakıra gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yanına gittik. Diyarbakırspor'un bu kötü durumunu Davutoğlu'na da anlatık oda gerekeni yapacağını soyledi ama ne yazık'ki  maalesef buda sadece lafta kaldı. 
Buna rağmen umudumuzu  hiç bir zaman yitirmedik belki birgün bu çıkmaz sokaklar açılır umuduyla hep mücadele ettik.
 
KOLTUKLAR GEÇICİ, İNSANLIK KALICIDIR
 
Bizle Diyarbakırspor Yönetimine Gelirke Taraftalarımıza bir söz vermiştik, ne olursa olsun Diyarbakır'ın göz bebegi olan Diyarbakırspor'u asla yok olmasına müsade etmeyecez ve bu ismi sonsuza dek yaşatmak için mücadelemizi sonuna kadar verecektik
 
"Özür diliyoruz"  diye bir yazı yazmıştım, bunun nedeni ise 2009 yılındaki Diyarbakırspor'un Şampiyonluk gecesinde kendini bilmez bazı kişilerin protestosuna maruz kaldığı için gönlü kırılmıştır diye yarım elma gönül alma misali böyle bir forma hazırladık.
 
Ayrıca ertesi gün aldığımız habere göre Tarım Bakanı Mehdi Eker Erdebil Köşkü'nde bir iftar yemeğine katılacakmiş Bizde bunun üzerine sabah erkenden bakan beye verilmek üzere ismi yazılı bir Diyarbakırspor forması hazırladık. Ve yönetim kurulu olarak belki bu ramazan ayının bu son gününde son bir umut olarak bizlerde davetsiz misafirler gibi iftar yemeğine gittik
Inanınki buradada iftarımızı sadece bir bardak suyla açtık.
 
Yemekten sonra konuşmak için platforma çıkan Tarım Bakanı Mehdi Eker bizlerde platformun yanına giderek konuşmasının bitmesini bekledik konuşması bittikten sonra platformdan inerken bizde Diyarbakırspor formasını arka yüzüde 21, Mehdi Eker yazılı ün yüzüdeyse  Özür diliyoruz yazılı olan o formayı verdikten sonra Sayın Bakana sizden tek bir şey istiyorum Allah aşkına Diyarbakırspor'a bir el atın dedim oda bana o meşur olan lafını söyledi ilgileneceğim eğer her şey Diyarbakırspor'u yaşaması için olmasaydi bizleri hiç bir güç oraya getiremezdi. Eğer bugün sizi binlerce kişi karşıliyorsa oturduğun koltuk için sizi karşıliyorlar  bakayim yarın  bu kez sizi kaç kişi karşılayacaktır.
 
Diyarbakır'a Gelen Bakan ve Milletvekilerine de Diyarbakırspor için öyle umtluyduk ki ama ne yazıkki Diyarbakırspor için olumlu bir sonuç alamadık ve o çıkmaz olan sokakları bir türlü açamadık
 
YAZININ DEVAMI PAZARA
 
SAYGILARIMILA AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT