1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Çifte Mutluluk...
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Çifte Mutluluk...

A+A-
Bu hafta hem Diyarbakırspor, hem de Büyükşehir Belediyespor haftayı 3'er puanla kapattılar. Takımlarımızın ikiside kazandığı zaman taraftarlarımız çifte mutluluk yaşıyorlar.
 
Sezona Şampiyonluk parolasıyla başlayan Diyarbakırspor malesef Lige iyi bir başlangıç yapamadığı gibi oynadığı iki maçta aldığı beraberlikle Taraftarına hayal kırıklığı yaşatı.
 
Geçen hafta kendi evinde Çine Mardanspor'la beraber kalan Diyarbakırspor oynadığı kötü oyun nedeniyle maç sonunda taraftalar sporculara büyük tepki göstermişti. Burada protesto yapan taraftarlara bir çağrı ve uyarıda bulunak istiyorum, protestonu usulünce yaparsın insanların, ama asla hiç kimsenin kişiliğine, onuruna, haysiyetine laf edemezsin. Buna hiç kimsenin hakkı yoktur. Beğenmiyorsan adam gibi, gereken tepkini ortaya koyarsın bunun dışında kimseyi küçük düşürmeye hakkı olamaz.
 
ŞEYTANIN BACAĞINI KIRDIK
 
Diyarbakırspor Gölcükspor'la deplasmanda oynadığı maçta iyi bir futbol sergilememesine rağmen üç puan almasını bildi. Bir nebze olsada şeytanın bacağını kırmış oldu. 
Yeşil Bursaspor maçı öncesi iyi bir moral oldu alınan bu galibyeten ötürü teknik heyet ve sporcuları  kutlarım.
 
DİYARBAKIRSPOR NEREDE AZRAİLLER ORADA
 
Ayrıca her maç olduğu gibi bu maçta da takımını yanlız bırakmayan Azrailler gurubunun trübin lidelerin den Fırat Güneş, Mazlum Kaya ve İstanbul'daki Azrailler gurubu da Gölcükspor karşısında yine Diyarbakırspor'u yanlız bırakmadılar. 90 dakika hiç susmadan destek verdiler bu desteklerinden dolayı hepisine çok teşekkür ederim
 
GEÇMİŞİ UNUTMAYALIM 
GEÇMİŞTE DERS ÇIKARALIM
 
Bu hafta kendi evimizde  Yeşil Bursaspor'la yapacağımız  maçta bazı art niyetliler pravakatörler olabilir ve bu pravaktörlere asla fırsat vermeyelim. 
Bursaspor'la geçmişte bazı olaylar yaşanmıştı ve bu olaylardan sonra zararı gören Diyarbakır've Diyarbakırspor olmuştur. Tekrar bunların yaşanmaması adına Geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmamız gerekir. Çünkü bu takım buralara kolay kolay gelmedi ne emekler harcandı, hiç kimsenin bu emekleri  gözardı etmeye hakkı yoktur ve müsaade etmeyiz. O nedenle tüm taraftarlardan, gençlerimizden ricam herkes akli selim olsun, kimse kafasına göre tepki koymaya kalkmasın. Bizim tek amacımız Diyarbakırspor'u desteklemek ve şampiyonluk için bu tür art niyetli insanlara izin vermeyelim.
Her maç olduğu gibi bu maçtada 90 dakika buyunca takımızı destekleyelim ve tüm Türkiye'ye centilmenlik örneğini gösterelim unutmayalımki herkes yaptıkları ile utansın.  
 
      
BÜYÜKŞEHİR LİDERE ACI MADI
 
Gelelim Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'a,  Belediyespor sezona idali girmek istemişti ama malesef oynadığı üç maçta iki mağlup yet bir galibiyet alarak taraftalarını hayal kırıklığı yaşanmıştı. 
 
Cumartesi günü kendi saha ve seyircisi önünde lider Bandırmaspor'u konuk eden Belediyespor maçın ilk yarısı sergilediği kötü oyun hiçte iç açıcı değildi. İlk yarıda Bandırmaspor bulduğu gole 1- 0 - önde tamamladı.
 
İKİNCİ YARIDA  HOCA FAKTÖRÜ
 
Karşılaşmanın 2. yarısı bambaşka, muhteşem bir Belediyespor ve futbol resitali izledik diyebiliriz. Burada Çoşkun Demirbakan nı hakını vermek  lazım, hem oyucu değişikliğinde hem de yerinde müdahaleleriyle adeta maçta ders verdi. İkinci yarıda  bambaşka bir Belediyespor izledik ve sergilediği mükemmel oynula rakibi ceza sahasına hapsı ederek ve ardı ardına bulduğu gollerle lider Bandırmaspor'u 4-1-lik  net bir skorla yenmeyi  başaran Belediyespor haftayıda üç puanla kapatı. Bu galibyeten ötürü başta teknik heyet sporcuları ve taraftarları kutlarım.
 
SAYGILARIMILA AZRAİLLER GURUBU DERNEK BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT