24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Yılmaz BÖRÜKOÇİN / Diyarinsesi.Org Spor Koor.


Çetin Sümer'le Bir Takımın Yok Oluşu

02 Ocak 2011 Pazar 14:34

 

Hafızalarınızı biraz yoklarsanız,Çetin Sümer'in son yaptığı basın toplantısında nelere değindiğini ve gelişecek süreçte nasıl bir yol izleyeceği yönünde söylediklerini anımsayacaksınızdır.

Çetin Sümer ,Vali Mustafa Toprak'tan Belediye Başkanlarına,eski klüp başkanına,biz basın mensuplarına, kendi yöneticilerine, eski yöneticilere,iş adamlarına, taraftar gruplarına, kulüp çalışanlarına ,A2 Takımı futbolcuları ve hocaları ile eylem yapan A takım futbolcularına kadar herkesi eleştirdi. Arada birkaç eski yönetici ve iş adamına da teşekkür etmeyi unutmadı Sümer.

Teşekkür ettiği gruplardan biride Akçadağ Grubuydu. Akçadağ Ailesi geçmişten günümüze kadar hep Diyarbakırspor'un yanında olmuş,maddi ve manevi desteklerini her alanda bu klüp için harcamış değerli bir ailedir.Bende bu satırlardan kendilerine teşekkür eder,her zaman Diyarbakırspor'un yanında olmalarını ve bu klüp için insiyatif almalarını canı gönülden istiyorum.

Yine teşekkür etmesi gereken yerde eleştirdiği isimlerden biri olan eski başkanlardan Sayın Abdurrahman Yakut'un da kendisine Şampiyon olmuş bir ekip bıraktığını sanırım dün gibi hatırlıyordur Çetin Sümer.

Çetin Sümer'in eleştiri oklarına hedef olan diğer isimlerden ne yazıkki bu güne kadar bir açıklama yapma gereği duyan olmadı.Çetin Sümer'in açıklamalarını doğrular ve onay verir vaziyette açıklama yapmadan susan kesimler,bu davranış ve suskunlukları ile bugün ki hazin tabloya maalesef ortak olmaktadırlar.

Yine Çetin Sümer Süper Lig'den düşmenin faturasını basına kesiyor.Basını hepten suçlu edip,kendi yönetimsel yanlış ve basiretsizliklerine adeta basını ortak ediyor.

Evet! Basın ne yaptı sayın Sümer? Size göre konuşmadı,size göre yazmadı,şakşakçılık asla yapmadı,klübün menfaatlerini gözeterek o yönde yazılar kaleme alıp,o yönde gerçekleri yazdı.

Bizler Diyarbakırspor taraftarlarına en doğru haberi ve en doğru bildiklerimizi aktarmanın çabası içerisinde olduk hep.

Sizleri eleştirdik,eleştirilecek bir çok şeye imza attınız diye.

Sizleri övmedik,övülecek,takdir edilecek hiçbir olumlu icraatınızı görmedik diye.

Biz yolda yürürken Diyarbakırspor taraftarlarının gelinen durum karşısında bizlerden hesap sormasını istemedik ve eleştirdik,varın siz Diyarbakırspor'u bugün getirdiğiniz noktada Diyarbakır sokaklarında yürüyün de bakalım kaç kişi önünüze çıkacak ve istifa etmenizi isteyecektir.

Çetin Sümer'in açıklamalarının bir yerinde kendisine hak verdim.

Sümer bugün den başlayıp geriye yönelik klüp hesaplarının incelenmesini istedi.

Güzel bir girişim ve takdir edilecek bir söylemde bulundu Sümer.Fakat bu güne kadar o çağrıya maalesef cevap alınamadı ve klüp hesapları incelenmedi. TFF tarihinde ilk kez evrak sahteciliğinden dolayı bir kulübe ceza verildi ve bu da Diyarbakırspor klübü oldu ve ne yazıkki ne kent yöneticilerinden,ne de diğer kesimlerden bir ses çıkmadı ve adeta bu suça ortak oldular ve Çetin Sümer'in eline bir koz daha vermiş oldular.

Çetin Sümer toplantı sonunda "Para beklediğim kaynaklar var. Bunlar 3 gün içinde sonuçlanmazsa Cuma günü bırakacağım" dedi. Fakat beklenen gelişme yine olmadı.Bizler bu duruma alışkınız,bu oyalama taktikleri bizlere yabancı değil,Blöf düzeyinde yaklaşımlara bizler zaten alıştık ta bari taraftarları oyalamayın Sayın Sümer.

Ve beklenen yine oldu,söylenen sözler o toplantı masasında kaldı. Başkan Çetin Sümer, parayı bulamadığı gibi söz verdiği anahtarı valiliğe teslim etme olayınıda gerçekleştirmedi.

Diyarbakırspor Klübü Yok Oluşa Doğru Gidiyor

Diyarbakırspor tüm bu yaşananlardan sonra,çözümsüzlüğün beraberinde bir yok oluşa doğru yol alıyor.

Geçen yıldan başlayıp gelen yönetimsel hatalar devam etmekle birlikte,yönetimin acizliği,klübü adeta futbolcu menajerleri ve işsiz hocaların istila etmesi,insiyatif alması gereken yönetimin,insiyatifi 2 yıldır menajer ve hocaların eline bırakması klübün bir bilinmezliğe doğru yol alışına zemin hazırladı.

Sezonun ilk yarısının bitimiyle beraber asla kaçmam deyip,istifasını sunup Kartal spor ile anlaşan Engin Korukır'ın ardından bir çok futbolcu da kendilerine ödeme yapılmadığını gerekçe göstererek bugün Antalya'nın Kemer İlçesi'nde bulunan Limra Otel'de başlayan kampa katılmadı. Aralarında Engin,Zafer Şakar, Lika ,Ufuk ve Suat Usta'nın da bulunduğu bir çok futbolcu kampa katılmadığı gibi şu an kendilerini isteyen klüpler ile eski hocaları ve menajerleri aracılığı ile anlaşma zemini arıyorlar.

Diyarbakırspor'un transfer yapma şansı ise yok denecek kadar az.Çünkü T.F.F'ye olan eski futbolcu alacakları ve bu yıl futbolcularla yapılan ek sözleşmeler nedeni ile yaklaşık 5 Milyonluk bir borç engeli transfer izninin olmayacağı anlamına geliyor.

5 milyonluk bir borç engeli ile ilgili ortaya atılan iddialar ise tüyler ürpertiyor. 5 milyonluk borcun küçük bir bölümünün eski futbolcu ve teknik adam alacakları olduğu, geriye kalan büyük rakamların şu anki yönetimde yer alanların kendi alacaklarını yazdırdıkları futbolcu sözleşmelerinden kaynaklandığı iddia ediliyor.

Yönetim tarafından bir açıklama yapılmadığı için kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyorum ama eğer bunlar doğru ise Diyarbakırspor kendi yönetimi tarafından ihanete uğruyor demektir.

Diyarbakır'da Bir Ercan Albay Yokmuy du?

Maalesef Diyarbakırspor 2 yıldır işsiz hocaların mekanı ve isim yapma yolunda referansları olmuş durumda.

Diyarbakırspor'u tarihinde ilk kez 2 alt lige düşüren başkan olmaya yaklaşan Çetin Sümer, 18 ayda tam 7 teknik adamla çalıştı ve 8'inci teknik adamımız başarısı olmayan,sıradan takımlarda çalışmış ve adeta miadı dolmuş Ercan Albay oldu.

Basından arkadaşlarım bilirler veya az çok futbol piyasasını takip edenler bilirler ki Ercan Albay asla Diyarbakırspor'un gelinen noktada ağırlığını kaldıracak bir isim değildir.Fakat Diyarbakırspor'un başındaki Çetin Sümer hep küçük düşündüğü için ve takımın başarısı kendisinin umurunda olmadığı için kendi gibi küçük düşünen,kıyıda köşede kalmış isimler ile çalışmayı tercih ediyor hep.

Sayın Çetin Sümer; Dışarıdan getireceğiniz teknik adam,Diyarbakırda yaşayan ve hocalık yapan isimlere gerçek anlamda bir şeyler verebilecek düzeyde ise ve Diyarbakırlı hocalara hocalık eğitimi verebilecek kariyere sahip olsaydı ve hepsinden önemlisi takımı mevcut bulunduğu ortamdan yukarılara taşıyabilecek kapasitede olsaydı eğer, ben bu satırlardan sizlere hiçbir şey demezdim.Ama getirdiğiniz bu teknik adam Diyarbakırspor'a hiçbir şey katacak durumda değilse ben buna karşı çıkarım ve bunu Diyarbakırlı hocalarımıza yapılan bir saygısızlık olarak değerlendiririm.

Takımı bu olumsuz ortamdan çok kariyerli bir hoca,gerekli 6 tane nokta transfer ile ve düzgün bir yönetim tarzı ile ancak düzlüğe çıkartabilirdi.

Fakat gelinen noktada ne getirdiğiniz Ercan Albay nede sizin süregelen yönetimsel tarz modeliniz bu takıma hiçbir katkı sunamaz.

Varın istifa edin,dediğiniz gibi klübün anahtarlarını valiliğe bırakın ve ne olur gerisini düşünmeyin.Çünkü emin olun ki gelen gideni aratmayacaktır.

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 11535 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
YORUMLAR
ipi çekilen takım
mehmet ünal
süper liğden düştüğü sezon diyarbakır sporun ipi çekilmişti.bunca başarısızlığa rağmen verdiği sözlerin binde birini yerine getirmeyen bir açılama yapıp bir ay ortadan kaybolan sümer oyalama taktikleriyle diyarbakır sporun sonu getiriyor ve getirmiştir.kimse kendini avutmasın takım A2 liğine düşürülür çetin sümer de görevi bırakır.sözde diyarbakırlı geçinen zengilerde yüzleri kızarmadan ortalıkta dolaşır rahat bir şekilde hiç bir şey olmamışçasına.
02 Ocak 2011 Pazar 23:29
88.252.20.166
yerli hocalar getirilmeliydi...
soner arı
ercan albay artık emekliye ayrılması gereken ve hiçbir başarısını duymadığımız ne bu takımın nede bu ligi kaldırabilecek kapasitede bir teknik adam değil...ben hep yerli hocalar dedim halada diyorum bu iş böyle olmaz kulüp deneme tahtasına ve boşta kalmış hocaların barınacak bir sığınma evine dödürülmesi bizleri gerçekten kahr ediyor.recep hocalar,nurettin hocalar,murat hocalar,ve daha ismini sayabileceğim birçok başarılı olmuş hocalarımız varken gidipte bu miyadı dolmuş hocaları getirmek boş iş
02 Ocak 2011 Pazar 17:04
83.66.175.91
EN BÜYÜK HATAMIZ
EMRAH GÜVEN
BIZIM EN BÜYÜK HATAMIZ KIM NEDERSE DESIN BANK ASYADAN CIKAN TAKIMIMIZI DAGITIP TOPLAMA TAKIM OLUSTURDUK O KADRO ILE DEVAM EDILMELIYDI COSKUN HOCAYLA BIR KAC YABANCI KATARAK KARABÜKSPORDAN DAHA BASARILI OLURDUK - ERSIN MITAT MUTLU ULAS CAYKURU UCURUYOR TRT DEKI PROGRAMDA ILK YARININ EN BASARILI OYUNCULARI SECILDI BU OYUNCULAR HEM MADDI HEMDE MANEVI ANLAMDA CÖKMEZDIK BURADAKI SERZENISIM ABDURAHMAN YAKUTA O KADRO ILE DEVAM EDILSEYDI EMIN OLUN BUGÜN COK FARKLI OLACAKTIK
02 Ocak 2011 Pazar 15:01
91.141.6.49
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com