1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Çetin Sümer'in kerametleri…
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Çetin Sümer'in kerametleri…

A+A-

Şimdi zamanın birinde Nasrettin Hoca'ya gelen ahali sormuş yahu hoca biz sana o kadar değer veriyoruz ama bir kerametini görmedik. Bize bir keramet göster yoksa kabul etmiyoruz derler.

Hoca tamam size şimdi keramet göstereceğim der. Köylülerin önünde çınar ağacına “gel lan buraya” diye bağırır hoca, ancak çınar ağacında kıpırdama olmaz. Bu kez hoca ağaca “ey çınar ağacı buraya gel” ağaçta yine tık yok. Bu kez hoca düşük ses ile “ey çınar ağacı buraya gelirmisin”der, yine ağaçta kıpırdama olmayınca hoca seslenir tekrar “Ey çınar ağacı sana yalvarıyorum ne olur buraya gel”der. Ağaç yerinde durunca kalabalığın önünde ağaca doğru giden hoca ağaca sarılır !”Ey ağaç sen gelmedin bak ben geldim önemli olan birbirimize kavuşmak der”Şimdi kerameti gürdünüz der. Anlamış olmanıza sevindim.

Gelelim Diyarbakırspor'a, son 1 yıldır özellikle skandallarıyla gündeme bomba gibi düşen bu takım için aylardır yazılıp çiziliyor. Küme düşmenin son olmadığı böyle giderse işin daha da vahim boyutu her yönüyle dile getirildi. Peki bugünkü durum ne?, şimdi  biraz ona bakalım. Dün Suat Kaya ile anlaşıldığı haberini öğrendik. Her ne kadar Diyarbakırspor ayarında veya klasında bir hoca olmadığını en başından söylemek isterim,  bu nedenle kimse bu hoca için aferin beklemesin. Bekleyip neler yapabildiğini hep birlikte göreceğiz. Daha ortada resmi anlamda anlaşılmış bir tek oyuncu bile yok. Bakalım kimleri bu kez toplayıp getirecekler, umarım geçen yıl yaptıkları hatalardan büyük ders almışlardır. Çünkü huzur evine dönen, Diyarbakırspor'un artık 2. bir hatayı daha kaldırma lüksü hiç yok.

Gelelim ikinci bir konuya, 15 gün evvel, Başkan Bush'un basın toplantılarına taş çıkartacak cinsten yapılan basın açıklamlarında, alınan, verilen, havada uçuşan çekler, ortada konuşulan rakamlar sahi ne oldu?.

Az önce siteden takip ettim, Başkan Sümer, bu çekin karşılığı hesaplarımıza geçti. Yani 3 Milyon EURO tutarı, karşılığı yani 6 Milyon TL (eski tabirle trilyon) kasaya girmiş diye açıklama yapmış. Tabi bu açıklama bizzat Başkan Sümer tarafından yapılmış, bize şu anda sadece inanmak düşüyor. Şahsen kendi adıma konuşuyorum, ben 6 kuruş dahi o firmadan geldiğine inanmıyorum. Eğer aksi çıkarsa, bu sitedeki diğer yazarlarımızın da belirttiği gibi hepsinden de özür dilemeye hazır olduğumu da bilmenizi isterim.

Yani bu da yeni birer balon çıkmassa iyidir. Ama yine söylüyorum, ben inanmıyorum. Neyse bunun doğru veya balon olup olmadığını  ileriki günlerde hep beraber öğreneceğiz. Körün istediği bir göz, Allah vermiş iki göz. İşallah doğru çıkar, biz yanlış, onlar doğru olur. Önemli olan bu kulübün selameti, ama hiç ama hiç inandırıcıkları kalmayan bir zümreden bahsedilince insan ister istemez şüphe ile yaklaşıyor.

Ha bu arada Diyarbakırspor'u canı pahasına seven Başkanı Çetin Sümer geçtiğimiz günlerde bir X 6' almış veya kiralamış kulübün önüne park edince kulüp çalışanlarının tepkisine neden olmuş ne yapsın yani kardeşim adam dolmuşla mı gelseydi. 24 aydır kulüp çalışanlarının isyanlarına halen anlam veremediğimi de belirtmek istiyorum. Ya bu çalışanlar maaş almadan nasıl geçiniyorlar merak ediyorum. İyi de borç borç bir yere kadar. Günahlarına girmek istemiyorum ama nasılda geçindiklerini merak ediyorum.
 
Geçtiğimiz gün Çetin Sümer'i aradım. Diyarbakırspor'an son gelişmeleri hakkında bilgi almak istedim ama telefonlarıma cevap verme zahmetinde bulunmadı. Olabilir belki EEDC ile toplantı yapıyordur diye tahmin ettim. Biraz şeffaf olup bizleri aydınlatma lütfunda bulunursa seviniriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT