1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Çanakkale'yi geçemedik!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Çanakkale'yi geçemedik!

A+A-
ÇANAKKALEYİ GEÇEMEDİK
 
Diyarbakırspor Geçen hafta  Denizli Belediyespor karşısında oynadığı seyircisiz maçta rakibini farklı yenmeyi başardı. Diyarbakırspor bana göre sezonun en iyi futbolunu bu maçta oynadı, adeta rakibini sahada silindir gibi ezdi geçti.  Playoff' yolunda çok önemli bir galibiyet elde eden
Diyarbakırspor almış olduğu bu galibiyet ve oynamış olduğu güzel futbolla taraftarlardan büyük övgü ve alkış aldı.
 
Bu maçı geride bırakan Diyarbakırspor bu kez hafta sonu kendisi gibi Playoff mücadelesi veren Çanakkale Dardanelspor'la deplasmanda oynayacağı zorlu bir maça odaklandı. Burada alacağı bir galibiyet rakibi ile arasındaki puan farkını açıp Playoff yolunda çok önemli bir avantaj sağlayacak, üstelik yukarılara biraz daha tırmanacaktı. Heleki iki haftadır üsttekilerin puan kayıpları bizi biraz olsun umutlandırmıştı.
 
GELELİM MAÇA
 
Diyarbakırspor güçlü rakibi Dardanelspor karşısında maça iyi başladı ve rakibi 
karşısında mükemmel bir futbol sergileyen Diyarbakırspor aradığı golü 39.cu dakikada Enis'le buldu. Iki dakika sonra Serdar Cansu'nun çok gereksiz  gördüğü kırmızı kart bütün oyun düzenini allak bullak etti. 10-kişi kalan Diyarbakırspor ilkyarıyı 1-0 önde kapattı.
 
İkinci yarıya  Diyarbakırspor'lu futbolcuların daha sakin ve kontrolü olmaları gerekirken maalesef tam tersine, büyük bir panik, hırçın ve agresif tavırlar sergilemeye başladılar. 
İkinci yarıya, rakibin bir kişi eksik olması a ev sahibi daha arzulu ve istekli başladı ve 51.ci dakikada Ahmet Yazar'ın golüyle beraberliği yakaladılar.
 
daha sonra 65.ci dakikada Dardanelspor'dan 73.cü dakikada Diyarbakırspor'da birer futbolcu kırmızı kartla oyun dışında kaldılar. İki takımda girdiği pozisyonları değerlendiremeyince maçta 1-1 berabere bitti.  malesef Çanakkale engelini aşamadık. Sonuç olarak 1-0 öne geçtiğimiz hemde çok önemli bir karşılaşmada daha puanlar kaybettik. Oyuncuların bu kadar agresiz, bu kadar panik yapmaları, iki haftada görülen 12'nin üzerindeki kartların sorumluluğunu kimse üstüne almayacaksa bu iş olmaz. Burada oyuncuları sakinleştirecek takımı kontrol edecek bir mekanizma yoksa zaten iş baştan kopmuş demektir. 
 
ALLAH AŞKINA SORUYORUM 
SİZE BU KADAR SORUMSUZLUK OLUR MU
 
Bakın  Diyarbakırspor geçen sezon  ligin 23.cu haftasında oynadığı maçlarda toplamda 61sarı 1 tane kırmızı kart görmüştü,  bu sezona baktığımızda ise daha ligin 23.cu haftası olmasına rağmen toplam 85-sarı 4- kırmızı kart gördü.  Ve oynadığı her maçta en az 4- 5- sarı kart veya 1- 2- kırmızı kart görüyorlar.
 
Peki şimdi soruyorum size bunun adı disiplinsizlik değilde ya nedir.
şunuda açık net ifade etmek isterimki hiç kimsenin emeğe saygısızlık yapmaya hakkı yoktur.
 
YAZIKLAR OLSUN SİZE
 
Bu arada Diyarbakırspor taraftarları Çanakkale Dardanelspor taraftarları tarafından ırkçı ve siyasi sıloganlara maruz kalmışlardır. Oysaki ortada bir barış sürecinin olduğu  bu süreçte
her kesimin elini taşın altına sokması gerekirken ama malesef tam aksine Dardanelspor taraftarlarının yapmış oldukları ırkçı ve faşist saldırılar hiçte hoş bir tablo olmadı.  bunu yapanlar insanlıktan zerre kadar nasibini almamış bu zevvatları  şiddetle kınıyorum.ve diyoruzki inadına barış inadına kardeşlik.
 
EY TARAFSIZ TFF NERDESİN  
 
Bakın Çanakkale Dardanelspor Taraftaları Diyarbakırspor Taraftalarına yapmış oldukları ırkçı ve siyasi sıloganlardan dolayı neden sessiz kalıyorsunuz eğer şimdiden acil önlem alınmasa Allah korusun yarın başka maçlarda daha büyük olaylar yaşanabilir ve bununda tek sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu olacaktır.
 
BİZLER KİMSEYE DÜŞMAN GÖZÜYLE BAKMADIK   
 
Bakın eğer bizler doğruya yanlış, yanlışa doğru dersek bizler ancak kendi kendimizi kandırmaktan öteye bir adım dahil  gidemeyiz. Gerçekler acı olsada bu acıyı tatmadığınız sürece doğruyu asla göremezssiniz.
 
Bakın bizler hiç kimseye düşman gözüyle bakmadık bakmayızda nasılki sizler doğru işler yaptığınızda bizlerden alkış ve teşekkür alıyorsanız, yapılan yanlışları eleştirdiğimiz zamanda sizlerde bu eleştirilere açık olmanız gerek ve yapılan bu olumlu eleştirilerde
ders çıkarmanız gerek. ama şunuda sakın unutmayinki  Diyarbakırspor'a kim yanlış yaparsa bizlerde onun karşısında oluruz..
 
ARTIK KIRİTİK VİRAJLARA GİRİYORUZ
DİYARBAKIRSPOR'A SAHİP ÇIKALIM
 
Artık telafisi olmayan maçlar oynayacak olan Diyarbakırspor Bunlardan bir taneside 
Cumartesi günü kendi evinde  Konuk edeceği lider Eyüpspor maçı olacak.
Diyarbakırspor'un bu zorlu maçta tüm taraftaları takımına sahip çıkmalarını olmalarını bekliyoruz ve 90 dakika boyunca centilmence desteklemeye çağırıyoruz... 
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT