1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Büyükşehir Belediyespor Nereye gidiyor?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Büyükşehir Belediyespor Nereye gidiyor?

A+A-
Diyarbakir Büyükşehir Belediyespor kendi sahasında konuk ettiği Ankaragücü ile 1 1 berabere kalarak Play-off şansını azda olsa zora  soktu.
 
Maçtan önce sosyal medyada  yapilan paylaşım ve yorumlarla ortamı germek isteyenler oldu. Fakat gerek Büyükşehir Belediyespor yönetimi, gerek Azrailler Gurubu Derneği yöneticileri, gerekse kent halkının sağduyusuyla bu kişiler emellerine ulaşamadılar. Karşılaşmada gayet sakin bir havada oynandı. Bu duyarlılıklarından dolayi herkese teşekkür ederiz
 
İş kadınları Derneğinin de  karşılaşmayı izleyenler arasında olması dikkatlerden kaçmadı.  Temennimiz odur ki gelecek hafta kendi evinde Ayvalikgücü'nü konuk edecek olan Diyarbakirspor maçında da kendilerini aramızda görmek isteriz.
 
Maçın geneline baktığımızda ilk yarı ve ve ikinci yarı çok farklı iki takım izledik. Ilk yarı baskılı oynayıp golü bulan, baskıyı sürekli artıran, oyunu rakip alana yıkmayı başaran bir Büyükşehir Belediyespor sahadaydı. İkinci yarı ne olduysa roller değişti, kendi sahasına kapanarak skoru koruma derdine düşen Büyükşehir haliyle rakibin yoğun baskısına maruz kaldı. Ankaragücü'nün etkili isimleri Mehmet Çakır ve Saffet Akyüz gibi isimler bu fırsatı kaçırmadı ve beraberlği yakaladilar. İki takimda birer puanla haftayı kapattı. Bu maçta kaybedilen çok önemli 2 puandan öte bir şeyin üzerinde durmak gerekiyor. Bu takımın hedefi nedir, ligde nerede olmak istiyor. Sorun kaybedilen sadece 2 puan değil, asıl sorun bu takımın hiç bir hedefinin olmamasıdır.İsterseniz biraz bu konuyu açalım. 
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor nereye gidiyor;
Hem altyapı, hem tesis, hem de maddi olarak sıkıntısı olmayan bir kulübün hedefinin de mutlak suretle şampiyonluk olması gerekir.
 
Bana göre Büyükşehir Belediyespor'un en büyük handikapı, önüne bir hedef koymamasıdır. Özetle şunu yapabilirler, "Biz 5 yıl içinde süper ligi hedefliyoruz" veya "Bize bu lig yeter de, artar bile". Bu şekilde asönsör misali 2.lig ile 3.lig arasında mekik dokumak böylesine imkanları geniş, 2 Milyonluk bir kentin takımına hiç yakışmıyor. 
 
Her sezon olduğu gibi bu sezonda şampiyonluk parolasiyla lige başlamadilar.  Neden cünkü yönetimin hiçbir zaman PTT birinci lig hedefi olmamıştır buda ister istemez sporcularada, haliyle sahayada çok bariz yansıyor. Senelerdir liglerde olan Büyükşehir henüz bir PTT lig bile göremedi. Taraftar olarak bizim gönlümüzden geçen süper liglerde fırtına estiren bir Büyükşehir'i ne zaman göreceğiz, bunun cevabını yönetimin vermesi gerekir.
 
Örnek vermek gerekirse geçen yıl BAL Liginden 3.lige yükselen Yeni Diyarbakırspor hedefini şampiyonluk olarak daha en başından belirtmişti.
 
Başka örnekler de var, mesela Akhisar Belediyespor ilçe takımı olmasına rağmen şu anda süper ligde mücadele ediyor. Birçok Belediye takımları hedeflerini şampiyonluk olarak belirtmiştir ve başarılı da olmuşlardır. 
 
SAYGILARIMLA
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT