26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-2 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir13 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
Özlem KAYA


BUNLAR ÇOCUK-BUNLAR KADIN

04 Nisan 2010 Pazar 14:52

Tüm dünyanın ciddi bir sorunu olan çocuk yaştaki kadınların nasıl cinsel istismara, suça, ağır işlerde çalıştırılmasına, yine çocuk yaşta evlendirilip para karşılığında satılmasına duyarsız kalışımızı anlatacağım.
Halen günümüzde 13 yaşındaki bir kız çocuğu 60-70 yaşlarında ki bir adama para karşılığı satılabiliyor ailesi tarafından.
Halen 12-13 yaşları arasında fuhuşa zorlanıyorsa,
Okula gönderilmeyip tarlalarda çalıştırılıyorsa o küçücük bedenleri,
Bebek yaşta ailesi, komşusu, dedesi, amcası, dayısı tarafından tecavüze uğrayıp ört pas edilebiliyorsa ben burada durun derim artık.
Bu suçları işleyenlerin hiçmi vicdanı yok, hiçmi ailesi yok, hiçmi insani duyguları yok.
Bu bebek yaştaki kız çocukları daha ergenlik çağına girmeden yaşadıkları bedensel ve ruhsal acılar yüzünden ölüyorlar. Tüm dünyada bu yola itilmiş çocuk kadınlar cinsel yolla bulaşmış hastalığın pençesindeler ve ilk hamileliklerinde erken doğum sebebiyle ölümle burun burunalar. Aile içindeki düzene uymadıkları taktirde şiddete, cinsel tacize maruz kalma vede cinayete kurban gitmeleri an meselesi. Bu yaşanılan ve yaşatılan acıları bu körpe ruhlara verilen eziyetlere nedense kimse dur diyemiyor ve sağlıklı önlemler alınamıyor.
Hiçbir dinin, vicdanın, ahlakın kaldırabileceği türden şeyler değildir bunlar.
Dünya ticareti kadınlar ve çocuklar üzerinden yapılıyor. Rahatlıkla bir baba bir iş adamı Çin'e, ukrayna'ya çocuk pornografisinin yoğun olduğu bölgelere turist olarak gidip merak ettikleri çocuk kızlarla birlikte olup gönül rahatlığıyla vicdan huzuruyla evlerine dönebiliyorlar. Oysa evlerinde herkes gibi onlarında  bir kızları, bir kız kardeşlerinin varolduğunu unutmamalılar. Bana göre bu ciddi bir sapkınlık, ciddi bir ruh hastalığıdır.
Belkide inanç ve iman eksikliğidir. Eğitimsizlik desem eğitimli insanların daha fazla suç işlediklerini görmekte ve gözlemlemekteyiz.
İnsanlık tarihi boyunca tüm kültürlerde kadın ve çocuk istismarlarına rastlamak mümkündür.
Gerek fiziksel, gerek duygusal, gerekse aile içi ciddi ihmal edilmek suretiyle bu çocukların aşağılanmasına sebebiyet verilmektedir. Ve en çok bulgular yaşları 0-5 yaş gurubundaki bebeklere aile içinde veya akrabalar tarafından yapılan cinsel taciz vakalarıdır. Bu vakaları ört pas etmek adına çocuk boğuldu, zehirlendi veya balkondan düştü kaza süsü verilerekten otopsi bile yapılmasına zaman vermeden acı bir sonla toprağa gömülen minnacık masum bir beden. Geriye kalanların olmayan vicdanları ve başka minik bedenleri acıtma teorileri.
Son yıllarda daha fazla rastlamaktayız bu tarz olaylara. Bana göre bilinçsizce verilen eğitimden, ailenin öz geçmişinden, medyanın insanlar üzerinde daha fazla merak uyandırmasından, cizgi filmlere bile cinselliği taşımalarından, internet kafelerin yeteri kadar denetlenememesinden, çocuğa yönelik suçların artmasına sebebiyet verilmektedir.
Her şeyin ahlaki sınırlar içerisinde yapılması ve davranılması kanısındayım.
Bu işleri ticarete çevirenler haricinde ailelerin çocuklarının yanında daha dikkatli davranmaları gerekmektedir. Özellikle savunmasız çocuklara, ailesi olmayan yakınlarına verilen çocuklarda taciz olayları fazla görülmekte, çocuk yuvalarında bakıcılar, sağlık personelleri ve çalışanları tarafından gerek kız gerek erkek olsun çocuklara karşı işlenen ağır suçlara meyil verilmesi ve bu olayların basit bir şekilde kapatılmasına çok sık rastlamaktayız.
Son olarak şunu diyebilirim ki; Masumiyeti Yok Edenler Ölümü Hak Eden Kör Ruhlardır.
 
 
Bu yazımın devamı olacaktır…

Bu yazı toplam 5134 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com