24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara16 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,117
  %-0.29
 • Dolar
  3,0724
  %-0.49
 • Euro
  3,3459
  %-0.35
M.Yılmaz BAY


Bu Takımın Garantisi Asil Taraftarıdır

07 Mart 2012 Çarşamba 23:12

Bunca olumsuzluk içinde çırpınan hiçbir takım ayakta kalamazken ve yok olmaya yüz tutarken Diyarbakırsporun her şeye rağmen daha da ayakta kalıp savaşmasının yegâne sebebi asaleti ve onurlu taraftarıdır. Batan gemiden kaçan farelere inat bu takımı terk etmeyip armasının arkasında asil bir şekilde duran taraftar bu camianın harcıdır çimentosudur. Takımına sahip çıkması erk sahiplerinin üzerinde oluşturdukları etki daha da direnmemizin ve ayakta durabilmemizin yegâne sebebidir.

Hani toplumlarda bazı unsurlar ve değerler vardır ki vazgeçilemez insanın ana dili gibi, insanın etnik kimliği gibi, insanın dini ve tarihi gibi. Bu değerler Toplumları bir arada tutan ve bağlayan ve tutkal vazifesi gören etkenlerdir ya, işte Diyarbakırspor'da bu kentte bu bölgede bu kadar değerli ve önemlidir. Bu renklerle âşık Taraftarların bu sevgiyi yaşatması ve devam ettirmesi bu takımın yeniden eski günlerine dönebilmesine sebep olacaktır. Buna inancım tamdır. Dünyada bu kadar sıkıntı içerisinde olupta deplasmana dahi en az 100 taraftarıyla giden başka bir takım var mıdır?

Bu onurlu Duruş Sonuna Kadar Devam Etmeli

Bu pazar oynayacağımız Maç ve bundan sonra içerdeki her maç bizim için Çorum maçı kadar değerli ve önemlidir. Gerek yönetenler, gerek bu formayı giyenler ve gerekse Taraftarlar ve de bizler üzerimize düşenleri harfiyen yerine getirmeliyiz.

Futbolcularımız bunu bilmelidir ki varlık döneminde 100 lerce milyara bu takımda oynayan ve beş kuruş etmez futbolcuların aldığı hiçbir puan Şuan formayı giyen oyuncularımızın fedakârlıklarıyla, özveriyle, alın teriyle alacakları puanlar kadar kıymetli değildir.  Her türlü sıkıntıya rağmen ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve bu takımı ligde tutacaklarına da inancımız tamdır.

Yönetim SAMİMİYETİNİ Göstererek Bazı Adımlar Atmalı

Bu süreç içerisinde Diyarbakırspor yönetiminin sıkıntıları çözme konusunda net adımlar atması gerekiyor. Fifa'da ki meselenin çözülmesi ile ilgili bazı girişimler var bunlar kısa süre içerisinde çözülmeli. Tekrar ediyoruz ki bize yazı gelmedi haberimiz yoktu gibi mazeretler üretmek emeklerin hebası anlamına gelir. Tek bir yol vardır çözmek. Gerisi teferruat ve zaman kaybıdır.

FİFA karşısında Amr Azmi konusunun halledilmesi demek diğer dosyaların çözümü konusunda elimizi güçlendirecek ve Yönetimin iyi niyetinin ortaya çıkması anlamına gelecektir. Bu hafta çözüme yaklaştıklarını söyleyen Başkan'dan müjdeli haberi beklediğimizi söylemeliyim.

Kocaeli karşısında yine hep birlikte ve aynı motivasyonla yeni bir destan yazma dileğiyle.

Bu yazı toplam 10228 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com