1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bu takımı yaşatmak için bedeller verdik. Ya siz?
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu takımı yaşatmak için bedeller verdik. Ya siz?

A+A-
DİYARBAKIRSPORU YAŞATMAK İÇİN BEDEL VERMEYE HAZIRDIK
 
Diyarbakırspor kolay kurulmadı, O dönemde Diyarbakır Belediye Başkanı olan Necat Cemiloğlu Diyarbakır'ın iki güzide takımı olan Yıldızspor ve Diclespor'u  büyük çaba ve emekler harcanarak  birleşmesini sağladı. Bugün işte herkesin hayalini kurduğu halkın ortak paydası olan Diyarbakırspor çok büyük emekler verilerek 1968'de kuruldu.
 
YAŞAMAK DIRENMEKTİR BİZDE DİRENDİK VE YAŞATIK
 
1968 de nasıl Diyarbakırspor kurulması için mücadele ve emek verildiyse, işte bizde 
Diyarbakırspor'un yok olmaması ve ismini yaşatmak için büyük bir mücadele verdik. Bu ismin yaşatılması için herşeyi göze almıştık hatta bu uğurda  bedel bile vermeye hazırdık.
 
Kulüp kapanıp yok olmak üzereyken, artık tüm çareler tükenmişken Celal Güney Diyarbakırspor'u almam için beni teşvik etmeseydi bugün Diyarbakırspor'un ismi  diye bir şey kalmazdı. Türkiye'de ve Dünyada bir tarih yazan Diyarbakırspor yok olup gidecekti. Bugün ortada böyle bir kulüp olmayacaktı.
 
Diyarbakırspor'un isim ve armasının tarihe karışmaması adına çok mücadele verdik. Oysaki bu takımın kapanması ve yok olmasını isteyen çok Timsahlar vardı. çünkü onlar Diyarbakırspor sevgisini bizim kadar bilmezlerdi bizde bu ismi yaşatarak onların heveslerini kursaklarında bıraktık.
 
KOLTUKTA OTURMAKLA 
BU İSİM YAŞAMADI
 
Diyarbakırspor'un ismini yaşatmak için bedel bile vermeye hazırdık çünkü bizler o armaya sevdalıydık ve o sevdayla büyüdük çünkü bu sevda uğruna bir çok taraftar Diyarbakırspor için yolarda kaza geçirip yaralanalar, hatta bu sevda için hayatını kaybedenler bile oldu. işte tüm bunlar Diyarbakırspor' sevgisi içindi ama maalesef  ne yazıkki bu büyük sevgi göz 
göre göre yok olup giderken ne seçilmişlerin nede atanmışların sesleri bile çıkmıyordu ve koca çınar olan Diyarbakırspor öylece kaderine terk edilmeye bırakıldı.
 
BİZ HALKIN TAKIMI OLSUN DİYE İSMİNİ VERDİK
 
Azrailler gurubu ve yürekten Diyarbakırspor'u sevenlerle bilikte bu ismi yaşatmak için direnmeye başladık ve kongrede Diyarbakırspor ismini boşa çıkararak Yeni Diyarbakırspor'a verdik.  bizler bunu yaparken hiç bir menfahat beklemeden yaptık ama tek bir beklentimiz vardı. nasılki 1968'de kurulan büyük Diyarbakırspor halk takımı olmuşsa bizde sana bu ismi yanlızca halk takımı olması için veriyoruz işte tek beklentimiz buydu. 
Bu kulübü sırf menfaatleri için sever gibi görünenler, bu kulübü kendi çıkarları uğruna kullanan bazı yöneticilere sesleniyorum, sizler Diyarbakırspor sevgisinin ne olduğunu bilirmisiniz. Bu kulüp için içinizin sızladığını, bedeller verebileceğinizi kusura bakmayın hiç inanmıyoruz. sizden ancak çıksa çıksa yaka kartı yöneticisi çıkar. Ben bu uğurda bir evladımı toprağa verdim halende bu kulübü yaşatmaya çalışıyorum. benim nasıl bir sevgiyle bu kulübe bağlı olduğumu acaba anlayabilcekmisiniz. 
 
 
AZRAİLLER DERNEK BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT