24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Celal GÜNEY


Bu Rezalete Kim Dur Diyecek?

10 Aralık 2009 Perşembe 09:50

Bu Rezalete Kim Dur Diyecek?

Günlerdir sabrediyor, ya sabır çekiyoruz. Yazmıyayım, konuşmıyayım diye kendimi zor tutuyorum. Al işte rezalet yeniden başladı. Oyuncular yine idmana çıkmıyorlar. Gelde yazma, gelde konuşma...

Diyarbakırspor'da sular bir türlü durulmak nedir bilmiyor. İşbaşında olan yönetim kurulu futbolcuları suçluyor, sporcularda aynı şekilde yönetimi suçlayarak sadece alacaklarını istediklerini belirtiyorlar.

Görmüyorlar ki olan sadece koca çınar Diyarbakırspor'a oluyor. Her zamanki gibi arada harcanan, basamak yapılan, kullanılan sadece Diyarbakırspor.

Çözüm üretmesi gerekenler maşallah bol bol laf üretiyorlar.  Bu tür sorunlar elbette her kulüpte yaşanabilir, demek ki burada başka  ciddi sorunlar var.

En önemli sorun ortada güven diye bir şey kalmamış. Kulüp içerisinde, yönetimden tut, futbolcusuna, aşçısına en alt kademesine kadar kimsede en ufak bir güven olgusu kalmamış.

Bunların çeşitli sebepleri elbette olabilir. En başında ki sebep ise sadece yönetimin gevşekliği ve basiretsizliğidir.

İş hayatında da bu böyledir, sen birine verdiğin sözü defalarca ertelersen artık o söz olmaktan çıkmış, yalan olup karşına dikilivermiştir.  İşte bugün karşı karşıya kaldığımız en önemli sorun maalesef budur.

Bakın kimse futbolcuları suçlamasın, elbette hataları vardır. Bu adamları buraya getirip dünya kadar söz verip,  yerine getiremeyip üstelik kamuoyuna bunların büyük çoğunluğunu göndereceğiz dersen, sen artık bu insanlardan nasıl bir tavır sergilemelerini beklersin.

Üstelik iki gündür basına yapılan açıklamalarda özellikle hem de basın sözcüsünün Kasımpaşa maçı gibi hayati bir maç öncesi, "Bu maç çok önemli ama, hiçbir şeyin sonu değil" cümlesi tam bir talihsizlik ve iş bilmemenin en açık şeklidir.

Bunun anlamı biz Kasımpaşa'ya yenilsek bile hiçbir şeyin sonu değil demekle, şimdiden olacaklara kılıf uydurmayı siz yöneticilik mi zannediyorsunuz.

Geçtiğimiz yılda parasızlık vardı, geçtiğimiz yıl da dünya kadar sorun vardı. Hatta yine oyuncuların idman boykotu basına yansımasına rağmen, o oyuncuların tümü gizlice takır takır antrenman yapıyorlardı.

Arada sadece tek önemli fark vardı, o'da devamlı üstüne durduğumuz güven olayı idi. İşte o gün ki güven, bizleri zafere yani şampiyonluğa taşıdı.

Kasımpaşa maçını sırf bu saçma sapan nedenlerden dolayı kaybedersek, bunu kim nasıl açıklayacak, bedelini nasıl ödeyecek.

Bu sözlerden sonra sahaya çıkan hangi oyuncundan, nasıl bir performans bekliyorsunuz, şaşıyorum size..

Bakın bu iş artık sarpa sarmaya başladı. Futbolcuların böylesine önemli bir maç arifesinde, antrenmanlara çıkmaması tam bir skandal rezalettir.

Bunun tek sorumlusu sizlersiniz. Hiç kusura bakmayın, bu takıma yazık ettiniz, bu işi en başından beri yüzünüze gözünüze bulaştırdınız.

Yıllar sonra etimizle tırnağımızla, kazandığımız hatta dünya kadar engellemelere karşı koyarak yükseldiğimiz süper lig masalı yavaş yavaş sadece bir rüyaya dönüşüyor.

Bakın defalarca yazdık çizdik bunun vebali ağırdır. Bunun ucu herkese dokunur. Akli selim olarak, düşünün ve bu işi artık doğru bir şekilde nihayetlendirin.

Allah herkese sabır versin, demeki halen çekeceğimiz varmış bu işten.

Bu yazı toplam 1792 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com