27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır11 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara2 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir16 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Celal GÜNEY


Bu Kulübü kapatın Gitsin

04 Aralık 2008 Perşembe 13:51

Diyarbakırspor yıllardır onun bunun elinde oyuncak oldu.  Gelinen nokta o kadar acı ki, kulübün adı resmen medine dilencisine çıktı.  Öyle ki Diyarbakırspor'la ilgili gerek yerel, gerekse ulusal basında çıkan haberlerin üçte ikisi, parasızlıktan öteye geçmiyor.  Kulüp kapanıyor, falan kişi de icraya verdi, şu işadamı şu kadar yardım yapacak, para bulmassanız bittik, yandık, öldük. vs.vs.vs.

 YETER ARTIK YETER

Gerçekten yeter bu halk, bu insanlar yoruldu artık,  bu iş kanser  boyutunu aşmış resmen kangrene dönmüş, buna tek çare var ötenazi, yani fişini çekin bitsin bu işkence. Herkesin aklında tilkiler geziyor, kim daha nasıl bu kulübü kullanıp bir yerlere gelmenin peşinde,  Diyarbakırspor neymiş, kimmiş, kimin umurunda batmış mı, çıkmış mı?, herkesin aklında koltuk sevdası, iş paraya gelince kimse de tık yok. Bu halkı bu kadar kandırmanın ve alay etmenin anlamı yok, ya bu kulübü kurtarın ya da vurun kapısına kilidi siz de rahat edin biz de.  Gözümüzü  açmışız ki bu kulüp parasız ve devamlı elini bir yerlere açmış, ondan bundan dileniyor. İşin daha acı boyutu, kulübe yardım edenlerin çoğunun kimliğinde de Diyarbakır'lı yazmıyor, bu gerçek insanı daha da çileden çıkarıyor.  Lafa gelince Türkiye'nin zenginlerinin çoğu Diyarbakır'lı denilir ama adam bu memleketi unutalı asırlar olmuş. Geçende rahmete giden Fenerbahçe Kulübü Başkanı, Diyarbakır'lı Aziz Yıldırım'ın karun kadar zengin dayısı, Faruk Yalçın'ın serveti, bırakın Türkiye'yi dünyada en zenginler sınıfında anılıyormuş. Peki bu memlekete zerre kadar faydası olmuş mu?.. Bu adam Diyarbakır'lı olsa ne yazar, Moskovalı olsa ne farkeder.

Geçin kardeşim geçin, memlektet aşkı, şu bu, hiç bir şey kalmamış, dünyanın altıda üstüde para olmuş, menfaat olmuş.

Ey Diyarbekirim sen bu hallere düşecek memleketmiydin, seni bu hallere düşürenler utansın. 

Sözün özü, sorumlu mevkilerde gezenler, mangalda kül bırakmıyanlar, azıcık yüreğinizde bir damla bile sevginiz  kalmışsa  ya başınızı kumdan çıkarıp bu kulübe bir el atın, YA DA BU KULÜBÜ KAPATIN GİDİN.

Bu yazı toplam 1364 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com