1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bu Kez Emekler Boşa Gitmesin
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Kez Emekler Boşa Gitmesin

A+A-

Diyarbekirspor yönetimi iki yıl boyunca yapmış oldukları yanlışlar nedeni ile malesef avucunun içine kadar gelen 2.ci lig şansını elinin tersi ile itmiş oldular ve bunca harcanan emekler ne yazikki sonu hüsranla bitmiş oldu.

HATALARDAN DERS ÇIKARMAK

Diyarbekirspor Kulüp başkanı 
Feyzi İlhanlı yapılan hatalardan ders çıkartmak adına sezon başında 
bu kez işi sıkı tutup ve
giden bunca emeklerin 
tekrar boşa gitmemesi
adına Diyarbekirspor playoff'lara kalmadan 
gurubu lider olarak bitirip 
Şampiyon olmaktır.
Çünkü Diyarbekirspor bugüne kadar oynadığı playoff maçlarında malesef hiç yüzü gülmedi ve tüm bunları
göz önüne alarak 
Takımın başına Teknik Direktör Bülent Demirkanlı getirildi.  
Ama maalesef Diyarbekirspor Demirkanli ile lige iyi başlangıç yapamadı ve oynadığı kötü futbol nedeni ile ne yazikki ileriki haftalar için iyi bir görünüm ortaya koyamadı.

Teknik Direktör Bülent Demirkanlı Diyarbekirspor'un başında çıktığı 4 maçta 2 mağlubiyet 1 beraberlik ve 1galibiyet alabildi ve hem rakipleri ile arasındaki puan farkı 15 çıktı hemde Şampiyonluk yolunda gittikçe uzaklaşıyordu.

Bu yanlışın farıkına varan yönetim 
çok geç kalmadan teknik direktör
Bülent Demirkanlı ile yollarını ayırma kararı aldı ve takımın başına Diyarbekirspor'un eski teknik direktörü Namık Altinsoy'u getirdiler.

Namık Altınsoy'un gelmesi ile birlikte iyi bir çıkış yakalayan Diyarbekirspor art arda  almış olduğu galibiyetlerle uzaklaştığı Şampiyonluk potasına yeniden ortak oldu ve lider ile arasındaki puan farkı
15 ten 7 diye indi.

KEŞKE YANILSAYDIM

Bakın sezon başında Bülent hoca bu takımı kaldıramaz dediğimde bana söyledikleri şuydu hoca çok tercübeli kişilikli ve beyefendi biridir dediler bende şunu söyledim ben hiç bir hocanın kişiliğine asla laf söylemedim söylememde çünkü benim için kişilik ayrı hocalık ayrı bir şey ama ne yaziki söylediğim 
bana kaldı
Keşke yine yanılsaydım

DOĞRULAR HEP DIŞLANIR

Bakın eğer bizler kendi 
menfaatimiz için
yapılan yanlışları doğru olarak lanse edersek bu yanlışları görmezden gelirsek ve özerini örtpas ve ya gizlersek inanki hem takıma hemde memlekete büyük bir ihanet etmiş oluruz. 
En önemlisi ise yapılan yanlışları yapıcı bir şekilde eleştirebilmektir eğer bizler bunları yaparsak inanki onlarda daha fazla  yanlış yapamazlar.

Ama ne yazik'ki doğruları söyleyenleri hep dışlamaya çalıştılar 
çünkü Diyarbakır'daki sporun yalanlar özerine kurulduğundan dolayı ve yıllarca doğruları dile getirmedikleri için Diyarbakırspor yok olup gitti şimdi doğruları söylediğinde veya yazdığın zaman ne yazık'ki bazı menfaatçilerin hesaplarına gelmiyor ve yıllarca söyledikleri yalanların üzerini kapatmak için doğru söyleyenlere karşı karalama kampaynısını devreye sokuyorlar.
Ama her ne olursa olsun doğruları söylememde ve yazma da  hiç kimse beni alıkoyamaz.

hafta sonu güçlü rakibi Kemerspor'u deplasmanda oynadığı güzel ve etkili oyunu ile 4-1 yenmeyi başaran Diyarbekirspor almış olduğu bu galibiyetle 3.cü sıraya yükseldi.
Almış olduğu bu galibiyetten dolayı başta  teknik direktör Namık Altınsoy ve ekibine olmak üzere, tüm sporculara ve tribündeki taraftarlara kucak dolusu teşekkür ediyorum.
Ilk yarınınkalan son üç maçta tüm taraftarların takımının yanında olup 90 dakika boyunca centilmence destek olmalıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT