1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. BU KENTİN KALEMİ KIRILMIŞ
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

BU KENTİN KALEMİ KIRILMIŞ

A+A-

BU KENTİN KALEMİ KIRILMIŞ  

     Hafta başında Sayın Yakut’un çeşitli basın kuruluşlarına verdiği demeçte Manisaspor maçını yönetecek olan Hüseyin GÖKÇEK’in niye ısrarla bu maça atandığını ve adil maç yönetmeyeceğini belirtti. Görüldüğü gibi sayın Yakut dediklerinde haklı çıktı. Bunca sene Diyarbakırspor’u yakından takip ettiğim süre zarfında bir hakemin bu kadar maçı katlettiğini görmedim ve şahit olmadım. Sanki birilerinden bir emir almış ve maça öyle gelmişti. Aslında acaba diyorum yine mi Adnan ÖKTÜREN hakemler üzerinden oyun mu oynuyor. Adnan ÖKTÜREN bütün eski yöneticilerin ağzına bir parmak bal çalmış. Sayın ÖKTÜREN size sesleniyoruz istifa etmenize rağmen niye kapalı kapılar arkasından Diyarbakırspora oyun oynuyorsunuz. Biz zaten kent olarak bu yüzden bir adım ilerleyemiyoruz. Şimdide Diyarbakırda meşhur olan Ahmet GÖKSU devreye girdi takımı almak için. Önceki yazımda da belirttiğim gibi rant var. Tesisleşme için verilen arazi üzerinden rant sağlanacak umarım bu araziyi TOKİ nezdinde bir yapı yapılır. Ahmet GÖKSU ki daha bundan 8-10 yıl önceden kulüpten içeri giremeyen futbolculara el açan,kulüpte bedava yemek yemek için kapıda bekleyen bir şahıs bir anda Abdülkadir AKSU’nun verdiği ihalelerle birlikte bir anda büyük bir iş adamı olu verdi. Ankara’nın göbeğinde büyük plazalar, adına kayıtlı birçok arsa ve mülk var. Dünyada hiçbir kulüp başkanı taraftarına niye deplasmana geliyorsunuz diyen bir başkan bugün de tekrardan başkanlık yapması iktidar partisine hiç yakışmıyor. Bu kentte yaşayan bütün insanlar bu şahısları çok iyi tanıyor ve seçim zamanında kim ne hak ettiyse onu sandıkta gösterecektir. Sayın Yakut bu memleket için bütün ticari hayatını riske ederek 51 parça çek sunmuştur. Şimdi soruyorum bu kentte ticari hayatını riske edebilecek başka bir şahıs tanıyormusunuz karşılık bu kenti sevecek başka bir şahıs var mı? Sayın YAKUT futboldan iyi anlıyor ve bu takımı canı gönülden seviyor, her şeyi şeffaf bir şekilde yürüteceğini söylüyor. Aslında iktidar partisi Diyarbakırsporu AKP spor yapıp çok oy almak istiyor ama çok yanlış bir siyasi strateji izliyor. Dünyadan başka bir memleket yoktur ki bu kadar siyasi oyunlarının döndüğü bir yerde yaşıyoruz. Dengeler her saat,her dakika ve hatta her saniye değişebiliyor.  

     Maça gelince Atilla KOCA diyorum ya Atilla sana ne oluyor. Son üç maçta hep senin hatalı yediğin gollerden dolayı mağlup oluyoruz ve beraberlik ile maçı bitiriyoz. Yediğin golü amatör liglerimizde bile şahit olamadığımız bir gol. Maçı izlerken her top kaleye yaklaştığında kesin top kaleye girer diye yüreğimiz çarpıyordu. Allah bereket versin Manisaspor fazla şut kaleye göndermedi. Resmen takımımız 10 kişi oynadı. Taraftarımız Ufuk niye oynamıyor diyor ufuk iyi bir futbolcu olabilir ama sürekliliği olmayan bir futbolcu kardeşimiz tribünlere oynayan bir tarzı var. Manisaspor sanki 1 puan almaya gelmiş bir hava vardı sahada ve hakemin büyük gayretleri ile 1 puanı hanelerine yazdırdılar. Maçta özellikle Coşkun BİRDAL ve  Şenol DEMİRCİ çok iyi futbol çıkardılar. Bu hafta son maçımızı oynayacaz deplasmanda Gaziantep B.B ile deplasmanda bu maçtan önce umarım kongre yapılır ve bu kente yakışır bir başkan gelir. Eğer kongre yapılmasa eğer diyarbakırspor’u  felaketler zinciri bekler. Devre arasında en az 4 veya 5 tane direk oynayabilecek oyuncu almak lazım özellikle kaleci atillanın yanında iyi bir kaleci almak lazım diye düşünüyorum.  

     Siyasilere sesleniyorum DİYARBAKIRSPOR bir imajdır halkı kandırmayın. Bu iş kömür yardımına benzemez halk her şeyi görüyor ve biliyor. Takımı sakın AKPspor yapmayın eğer olursa hiç kimse o tribünlere gelmez gelende iktidar partilerinin şak şakçısı olur. Biz sessiz çoğunluğun sesiyiz. Bu kentin kaderi ile oynamayın. SAYGILARIMLA

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT