28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Bu kadar Pervasızlığa Pes Doğrusu.!

19 Mayıs 2009 Salı 13:32

Yıllardır aynı sahneleri izlemekten, yazmaktan artık insanlar gına geldi. Her yıl aynı senaryo devam ediyor. Geçmişte hasbel kader bu kulübün başına bela olanlar, yıl içinde avının iyice pişmesini bekleyerek, yıl sonunda harekete geçiyorlar. İşte her yıl yaşanan ve sahneye konan Diyarbakırspor senaryosu budur işte.

Öncelikle yazımın içeriğinde, iyiniyetinden asla şüphe duymadığımız ve geçmişinde en ufak bir kara leke, ya da şaibe olmayanları tenzih ederek başlıyorum. Bu iyi niyetli insanlar, zaten bu pisliklerden dolayı yıllardır bu kulüpten uzak durmaya çalışıyorlar. Halen bugün bile, bu kulüp için çırpınan gecesini gündüzüne katan, yüreklerinde sadece hizmet ve memleket aşkı olanlarıda tenzih ediyorum.

Bizler yetkili kurumlar değiliz, buna rağmen çok az bir araştırma ile gün ışığına çıkan bu kadar pervasızlıkları görmemek için kör, duymamak içinde sağır olmamamız lazım. Bahsi geçen ve icraya verilen paraları duydukça insanın tüyleri ürperiyor.  Bunlar ya sayı saymasını bilmiyorlar, ya da.. Ya da sı insanın midesini bulandırmaya yetiyor artıyor bile.

 Bunlar bu memleketi karış karış parsellemişler, azıcık kafanı kaldır, tehditler, vurmalar kırmalar, boş kabadayılık bunların ki. Bir dostum günlerdir bana, büyük Önder İsmet İnönü'nün o meşhur lafını zikrederek devamlı şöyle derdi, "NAMUSLULAR, NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA HİÇ BİR İŞ DÜZELMEZ".. Evet gerçektende Rahmetli İnönü bu ünlü vecizesiyle, taşı tam da  gediğine koymuş.  Tabi ki, bizler kimseye, sen namussuzsun demiyoruz, ama bu yapılanların da mutlaka bir ismi vardır elbet.

Günlerdir sitemize gelen tehditlerin, boş beleş kabadayı bozmalarının yazdıklarına karnımız tok. Biz madem ki, bu işi adam gibi yapacaksak, bunların tümü ortaya çıkarılmalıdır. Bu kulübün bugün bu durumda olmasının nedenleri aşikardır. Minareyi çalan, kılıfını da hazırlar hesabı, bunların üstünün kapatılması, bu kulübün geleceğinin karartılması olacaktır.

Diyarbakırspor her yıl birilerinin kapısına dayanıp resmen dilenci gibi ondan bundan para isteyeceğine öncelikle bu pislikleri aydınlatmalıdır. Bunlar ortaya çıkmadan, yapanın yanına kâr kalacaksa, biz ancak kendimizi kandırırız. Bugün kulübün borcu 15 MİLYON TL, peki geçmişte gerek devlet büyüklerinin, gerekse bir kaç iyi niyetli hemşerilerimizin  bu kulübe akıttığı Trilyonlarca paranın hesabı mutlaka sorulmalıdır. Bu paraları rüyalarında bile göremeyecek kişiler, şu anda icra dairelerinde cirit atmaktadıtrlar. İşin ilginci kimse de bunlara bir şey diyemiyorsa, kapatın bu kulübü gitsin.

Kulübü soymak demek illa bir kaç kuruş parayı cebine indirmek olarak algılamayınız. Öyle ahpab çavuş ilişkileri var ki, 5 yaşında çocuğa bunları anlatsan sana bir yerleriyle güler.  Bunlar bu kulübü çiftlik bellemişler,  bu kadar olup biten varken ve bu işler bu kadar aşikar yapılırken bunlara kimsenin müdahele etmemesi de çok büyük bir muammadır. Tabi sen sesini çıkarmassan, ben ses etmessem, asıl suçu birazda kendimizde aramalıyız.

Sözün özü, bu kulüp baştan aşağı kirlilik içerisindedir. Bakın bu devletin kanunları var, bu devletin Valisi, savcısı var, Vergi denetmenleri var, bunların bir bir ortaya çıkarılması lazım. Olaya sadece basit bir spor kulübü şeklinde bakarsak çok yanılırız.

Bu yazı toplam 1692 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com