23 Ekim 2016 Pazar
 • Diyarbakır22 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara13 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir22 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
Celal GÜNEY


Bu Coşku hepimizin

20 Kasım 2008 Perşembe 00:01

Evet Diyarbakırspor'da işler yolunda gibi görülüyor. Herkesin keyfi yerinde, taraftar mutlu, halk mutlu, kentte deyim yerindeyse bir bayram havası esiyor. Bakın şu kısacık zaman diliminde  insanımız azda olsa çektiği çileyi bir kenara bıraktı, bu coşkuya ortak olmaya çalışıyor.  Kentte futboldan anlayan, anlamayan, esnafı, işsizi, simitçisi, boyacısı kısacası herkes mutlu. Kimsenin aklında ne, terör kaldı, ne de işsizlik, kriz mi dediniz., kriz kimin umurunda değmeyin mutluluğumuza, değmeyin keyfimize, bozmayın bu tablomuzu.

 Diyarbakırspor kentin ortak değeridir, Diyarbakırspor denince zengin içinde, fakir içinde, işsiz içinde, çalışan içinde ortak bir değer yargısıdır. Başarıda  kucaklaşan insanların çoğu birbirilerini tanımazlar bile, kim nedir, necidir kimsenin umurunda değildir. O sırada varsa yoksa sadece Diyarbakırspor vardır, coşku vardır. Diyarbakırspor en büyük sosyal kurumdur, kent halkı ezilmişliğini, kızgınlığını, işsizliğini yıllarca hor görülüşünü hatta batıda 2.sınıf muamele gördüğünü hissedererek, takımına sarılır. Diyarbakırspor umuttur, öfkedir, hoşgörüdür.  Bu sarılma aşkına sarılmaktan farklı değildir. Bu bir haykırıştır, bu bir isyan gibidir. kısacası Diyarbakırspor  kentin ortak sevdasıdır.

Diyarbakırspor taraftarlarına küçük bir sitemim olacak, neden trübünlerde organize olamıyoruz. Neden bir Bursa, Es-Es yada Kaf Kaf olamıyoruz. Neden bir Beşiktaş seyircisi gibi organize olamıyoruz. Bizim onlardan çok mu eksiğimiz var. Çok mu şey istiyoruz. O trübünlerin birlikte coşkusunu ne zaman görecez. Mardin kapı şen olur melodileri ne zaman sona ercek. neden artık eskisi gibi üretemiyoruz. Aslında Diyarbakır insanının zekasını bilmeyen yoktur. Peki sorun nedir, neden her kafadan bir ses çıkıyor. Son Karşıyaka maçında, bütün Türkiye gibi bende İzmir seyircisine gıpte ile baktığımı itiraf etmeliyim. İnanılmaz kıskandım, futbolu bırakıp bir an seyircinin o muhteşem görünütüsüne dalıp gitmemek mümkün değildi.

Bu soruyu aslında bizim Taraftar dernekerine, sormak lazım, Bu konuda neden çalışmalar yapılmıyor. Bu "Kaka kola şişleri" nakaratlarını artık bırakmamızın zamanı gelmedi mi. Evet soruyorum, Gelmedi mi?  Sizden  mutlaka bu konu hakkında açıklama bekliyorum. Bununla ilgili taraftarlarımızı organize edecek çalışmalar bekliyorum.

Evet eksikleriniz çok. Maddi olarak hiç bir geliriniz yok, Malzemeleriniz çok çok yetersiz.  Ama siz kendinizi trübünlerde gösterin ki, bizlerde, klüp  yöneticilerinizde sizlerle beraber coşsun.

Gördüğüm bir kaç ekisiği buradan belirtmek istiyorum.

1-Maçtan önce mutlaka toplantı ve organizasyon eksikliği.

2- Eleman eksikliği, Bu elemanlar gerekirse hiç biri maç izlemiyecek. Aldığı komutları, sorumlu olduğu bölgede uygulayacak.

3- Davul, Telsiz, bayrak, flama ve değişik türde malzemelerin eksikliği.

4- Trübünleri yönetecek ve görevlilere komutları verecek bir orkestra şefi gibi çalışacak  biri gerekli.

bu saydıklarımıza dahada eklenebilir. vs.vs.vs.

Taraftar dernek Başkan ve yöneticlerini çok iyi tanıyorum, Başkan Zülküf İşlek ve yardımcısı  Ramazan Tugay, ikiside inanılmaz bir sevdayla bu takıma yıllarını verdiler. Yağmur çamur demediler, her deplasmana gittiler, her İstanbul'a geldiklerinde Fırat ile Ramazan mutlaka tel örgülere hemen tırmanmışlardır. İşlek başkan iki elini yana açmış herkese hade, hade, hade, diyor. En ufak bir hengamede ilk copu sırtına yiyende onlardır. Bunlarıda biliyoruz. Kaç defa hasta yatağında uzanması gerekirken, Diyar sevgisinin daha ağır gelip, mutlaka maçlara hatta kilometrelerce uzaklara gittiklerini de bilmeyen yoktur. Halk arasında adları çıkmıştır, amigo takımı derler, sineye çekerler, tırşıkçiler derler  sineye çekerler.  Varsın bize,  ne derlerse, desinler derler. Bizim etimiz belli budumuz belli derler. Bizim için herşeyden önemlisi Diyar sevdamızdır derler. Daha doğru dürüst bir davulları dahi yoktur. Ordan burdan 3 kuruş alıp yemişlerse de afiyetleri olsun be. Millet deveyi hamuduyla götürüyor, bu çocuklar yıllardır bu takımın peşindeler sizce bunları hakkediyorlar mı. Sizce bunlar trilyonermi oldular,  bütün servetleri üstleri başları, birde ellerinde ki davul ve tokmaklarından başka bir şeyleri de yoktur.  Gerek eleştirilerimiz, gerek övgülerimiz sevdamızdandır. Hepiniz hoşçakalın Samsun maçında sizlerden çok şey bekliyoruz.

Saygılarımla.

Bu yazı toplam 1428 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com