1. YAZARLAR

  2. Tanzer Polat YILMAZ

  3. Bu Aşk Burada Biter !
Tanzer Polat YILMAZ

Tanzer Polat YILMAZ

Güneydoğu GİAD Başkanı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Aşk Burada Biter !

A+A-

Toplum olarak kronik hastalıklarımızın başında gelir, herşeyi en uçlarda yaşamak..Kavgayı da barışı da canını çıkarana kadar yapmakta üstümüze yoktur bizim.

Yenikapı ruhu dedik, hep birlikte ortak tavır dedik, uzlaşı kültürü dedik, en sonunda yine işi öyle yerlere götürdük ki , içini daha dumanı üstündeyken boşaltıverdik. Mümkün olamayacak, aslında olmaması da gereken şeylere dair beklentilerimizi yükseltip yükseltip sonra niye olmadı diye isyan ediyoruz.

Yahu arkadaş, Yenikapı'daki hadise demokrasi adına anlamlı bir güçbirliği tablosuydu. Buraya kadar tamam. Yenikapı ruhunun devamından ne anlıyorsun peki sen?
Tek seslilik mi?
Anlamsızlaştırılmış bir muhalefet bloğu mu ?
Tek aktörlü bir siyaset mi ?

Valla hiç kusura bakmayın, darbelere, demokrasiye kalkan ellere, ülkemizin geleceğini tehdit eden ne varsa hepsine, topyekun karşı duralım, avazımız çıktığı kadar bağıralım da; günün sonunda herkes işini yapsın kardeşim !

Yenikapı ruhu, Allah göstermesin, benzer bir olay tekrar başımıza geldiğinde, taraflardan biri durumdan sebeplenmeye kalkarsa bozulur.

Yenikapı ruhu, benzer bir olayda, sokaklar tek partinin destekçileriyle dolar, gerisi hele bir dur bakalım derse, bozulur.

Yenikapı ruhu, güzel ülkemin siyasileri, demokrasi dışı herhangi bir çözümü, amaca giden her yol meşrudur diye, kutsarsa bozulur.

Ha birde niye bozulur biliyor musunuz ? Ülkede muhalefet kalmaz, tamam efendim, aman efendim diye iktidarın her yaptığına herkes olur derse, tüm aykırı sesler susar, fikir alışverişi sona ererse bozulur zira ortada uzlaşacak kimse kalmamış zaten demektir bu.

Biz Yenikapı'da demokrasiyi meydanda bırakıp dönmedik ki evlerimize. Tüm ülke için vazgeçilmezlerimiz söz konusu olduğunda sıkılmış bir yumruk gibi olalım dedik. Meclis'te, TV'de, meydanlarda, halkın temsilcileri olarak, birbirinize hücum etmeyin, hakaret etmeyin, karşı karşıya gelecek yüzünüz, diyaloğunuz olsun dedik. Uzlaşı için kanallarınız açık tutun, göründüğü üzere gün gelir birlikte mücadele etmeniz gerekebilir dedik.

Şimdi birisi, Yenikapı ruhunu bozan ben olmayayım diye neredeyse konuşmaya çekiniyor. Diğeri hazır olda, ahanda valla bu bozdu, diye parmağı hazırlamış, işaret etmek için fırsat kolluyor.

Ve maalesef böyle işler, Dünya'da bir tek bizde oluyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT