1. YAZARLAR

  2. Yılmaz BÖRÜKOÇİN

  3. Böyle şampiyon olamazsınız...
Yılmaz BÖRÜKOÇİN

Yılmaz BÖRÜKOÇİN

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Böyle şampiyon olamazsınız...

A+A-

Yeni futbol sezonuna şampiyonluk hedefiyle giren iki Diyarbakır takımıda Ligleri'nde tökezlemeye devam ediyor.

Türkiye 2.Ligi Kırmızı Grupta 6.Hafta'da Diyarbakır'da grubun vasat takımlarından Etimesgut Belediyespor'la karşılaşan Amedspor,hovardaca puan kayıplarına devam ederken,Diyarbekirspor sezon başından beri gösterdiği performansla Pazarspor karşısında mağlup olacağının sinyallerini vermişti.

Amedspor Etimesgut Belediyespor karşısında oyun kombinasyonundan uzak bir görüntü sergiledi.Ligin beraberlik takımı olan Etimesgut Belediyespor'a karşı oyun üstünlüğünü maç boyunca sağlayamayan,bloklar arası birbirinden kopuk,oyunu rakip alana taşımada sorunlu bir görüntü sergiledi.Oyun kombininin olmadığı Amedspor'da haliyle uyumsuzluğa bağlı bireysel hatalar baş gösteriyor ve bu durum Amedspor'a pahalıya patlıyor.Dün Amedspor'un yediği iki golde de kaleci ve defans uyumsuzluğu apaçık göze çarptı.Geçen sezon ki takım kadrosunu büyük ölçüde bozan,bir çok yeni transfer yaparak adeta yeni bir takım kuran Amedspor yönetimi takımı dezavantajlı bir konuma soktuğunun farkında mı açıkçası bilemiyorum,bildiğim tek şey geçen sezon ki kadroya fazla transferin gereksiz olduğu,kadronun korunup takıma direk girip oynayacak 4 transferin Amedspor'u bu Grup'ta daha çok iddialı hale getireceğiydi.

Yeni takım olmanın sıkıntılarını aşamayan Amedspor henüz Lig'de 6 hafta geride kalmış iken lider Keçiörengücü'nün 7 puan gerisine düşmüş durumda.
Bakın şampiyon olacak takımın puan ortalaması lig sonunda 2.15 civarlarında olması gerekiyor.6 maç sonunda ki puan performanslarına baktığımız zaman bile Amedspor'un şampiyon olacak takım puan ortalamasının çok altında kaldığını ve bu puan ortalamasını lig sonunda yakalama ihtimalini de çok uzak görüyorum. 6 hafta sonunda lider Keçiörengücü'nün puan ortalaması 2.66 iken,Amedspor'un maç başına puan ortalaması ise 1.50

Bu arada dünkü maçta açıkça hakemin kural hatası yaptığına şahit olduk.Maçın her iki devresinde de Etimesgut Belediyespor'lu 29 forma numaralı Caner Yılmaz'a iki ayrı sarı kart gösterip,ikinci sarı karttan Kırmızı kart ile oyuncuyu oyundan ihraç etmemesi açıkça kural hatasıdır.
Amedspor yönetimi maçta yaşanan hakem skandalı ile ilgili TRT KURDİ'nin maç çekimini delil göstererek TFF'ye yazılı dilekçe eki ile itirazını yapmalı.İtiraz durumunda maçın görüntülerinde de açıkça görülüyor ki hakemin kural hatası yaptığı kesin ve maçın tekrar edilmesi gerekecektir.

Diyarbekirspor'a gelecek olursam; 
Diyarbekirspor'un ilk mağlubiyetini ligin 6.Haftasında almış olması kimseyi yanıltmasın.Diyarbekirspor oynadığı kötü futbolla bu haftaya kadar mağlup olmaması inanın bir şanstı. Zira ligin başından beri Diyarbekirspor'un oturmuş bir oyun anlayışı ve belirli bir oyun sistemi yok.Ligin başından beri halen Diyarbekirspor'a bir oyun sisteminin oturtulmamış olmasının tek sorumluluğunu teknik heyette gördüğümü bir kez daha belirtmeliyim.Ayrıca takımda menajer sorunu olduğu da apaçık ortada.

Öte yandan Diyarbekirspor'da her ne kadar Bilal Kadayıfçıoğlu Başkanlığında ki yönetimle sezona başlansa da,sayın Başkan'ın tüm özverisine rağmen klüpte bir şeyler ters gidiyor.
Diyarbekirspor'da sorunun temel kaynağını tek bir idari bütünlüğün kulüp içerisinde oturmamış olmasına bağlıyorum.
Kulübün üstünde ki tasarruf yetkisi halen resmi olarak şirket yönetiminde olduğu için maalesef takımda da yönetim anlamında değişen bir şeyler olmuyor

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

1 Yorum