25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09
M.Yılmaz BAY


Böyle Olmamalıydı Sayın Başkan

19 Ocak 2012 Perşembe 17:41

Böyle Olmamalıydı Sayın Başkan

Tarihinin belki de şeklen en güzel kongresini yaşayan Diyarbakırspor maalesef gündem maddeleri, belirsizlik, bilgisizlik ve hayal kırıklığının gölgesiyle yapıldı.

Güzellikler kongrenin yapıldığı DESOB kongre salonunun düzenlenmesi konukların ağırlanması büyük bir kulübe yakışır nitelikteydi bu anlamda Yönetime Teşekkür ediyorum.

Ancak içeriğine ve şekline gelince yaşananlar konuşulanlar Diyarbakırsporumuzun geleceği ile önündeki engellerin kaldırılması ile ilgili hiçte iç açıcı değildi.

En başta Yönetimin hafta içinde devam etmeyeceğiz aday değiliz demesi, kulüp çalışanları ve futbolcularla vedalaşması daha sonrada kongrede Divan başkanı Samet Karakaş'ın zaten istifa etmediler ki seçime gerek yok demesi seçim gündemiyle toplanan kongrenin en ilginç sahneleriydi.

Doğrusu Sayın Başkan neden böyle bir yol izledi ve neden kamuoyuna Bir gün önce aday değiliz bir gün sonrada zaten istifa etmedik dedi anlamış değilim.

Oysa ki Sayın Başkan, Adaysam adayım devamsa devam birileri var ise de hodri meydan demek daha şık bir davranıştı.

Evet 100 Dönümlük araziye gelince gerek önerge verilmesi ve gerekse herkese sürpriz araziyi satıyoruz demek hiç doğru bir şekil değildi.

İzlenmesi gereken yol bu olmamalıydı, Önce kamuoyu ile paylaşılmalı, Fikir alışverişi yapılmalı yani altyapısı bütün bileşenlerle paylaşılıp olgunlaştırılmalıydı. Tartışılmalı ve bu projenin tüm detayları ile ilgili bilgi verilmeliydi ki O durumda olay daha anlaşılır ve destek sağlanabilirdi.

Evet, arazinin satışından elde edilecek gelirin nasıl kullanılacağı ile ilgili Başkan'ın görüş beyanında elde edilecek para kesinlikle eski şahıs ve yönetici alacaklarına ödenmeyecek, kurum ve TFF borçlarını ödeyeceğiz denildi. Amenna bir kurumun hayatının devam ettirmesi için ve kurtuluşu için elbette bir takım kaynaklar yaratılabilir ama Nurullah Edemen Yönetimi önce bu kulübün yaşaması ile ilgili en büyük engeli yani Fifa borcunu ödemeli daha sonra diğer konularla meşgul olmalıdır.

Amr Azminin Fifa'da bulunan borcu sadece 83 Bin dolar ve TFF tarafından ceza, ödeme süresi Diyarbakırspor kulübüne bildirilmiş durumda çok kısa bir süre kaldı madde açık bir şekilde yazıyor 7. Madde gereğince adı geçen futbolcuya para ödenmediği takdirde puan silme ve diğer yaptırımlardan sorumlusunuz deniliyor. Ve bu cezadan Sayın Başkan her ne kadar bizim dönemimizde gelmedi dese de Fifa cezayı 26.10.2011 de karara bağladı yani Haziran 22'de yönetimi alan Başkan 4 aylık sürede ödeme yapılsaydı bu durum yaşanmazdı.

Arazi konusunda dönecek olursak Diyarbakır'da yöneticilik yapmış ve bu arazinin kazandırılmasında emeği geçen bir yöneticinin Arazi satışı ile ilgili “eğer yapılacaksa bunu yönetim dışında tarafsız bir “Hakem Heyeti” yapsın” önerisini çok doğru buluyorum. Bu öneri yönetime duyulan bir güvensizlik değil aksine meseleyi paylaşımdır. Borçların belirlenmesi, planlaması ve borçların arındırılması ile ilgili kulüpte alacağı olmayan herkes tarafından kabul gören kişilerin eliyle yapılması hem kamu vicdanı hem de Yönetimin töhmet altında kalmaması adına önemlidir.

Bu yazı toplam 15490 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com