1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bizler inandık sizde inanın, sıra sizde!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bizler inandık sizde inanın, sıra sizde!

A+A-
Diyarbakırspor sezona Şampiyonluk parolasıyla başlamıştı ama ne yazıkki bireysel hatalar yüzünden özellikle kendi evimizde oynadığımız maçlarda kaybedilen Puanlardan dolayı maalesef bu sezonda direk çıkamadık. sezonu üçüncü sırada tamamlayarak işi bir kez daha Play-off'lara bıraktık. Geriye baktığım zaman, 2.lige çıkan şu ekipleri görünce içim yanıyor, başka bir şey söylemeye gerek görmüyorum.
 
Tabiki bizim amacımız
burada suçlu aramak değil, yapılan yanlışları, hataları tartışmak değil bunları sezon sonuda oturur konuşuruz şimdilik tüm bunları bir kenara bırakıp Diyarbakırspor'un Play-off ta oynayacağı maçlar için kenetlenmeliyiz.
 
Diyarbakırspor
Play-off yarı final ilk maçında, lig 4.sü
Denizli Belediyespor'la deplasmanda oynadığı maçla başladı. Her zaman olduğu gibi bu maçtada takımımızın yanında olduk.
Karşılaşmada iki takımda maça kontrolü başladı ve ilk yarıda Diyarbakırspor kötü bir futbol sergiledi, rakip ise bizden daha kötüydü, ikinci yarı biraz canlanma gözüksede sonucu etkileyecek baskıyı maalesef yapamadık ve  maçta başladığı gibi sessiz bitti.
 
BU MAÇIN KAHRAMANLARI
 
Diyarbakirspor' Denizli Belediyespor'la oynayacağı maçta takımlarını bu maçta da yanlız bırakmayan Azrailler gurubu Çarşamba günü bir otobüsle
tam 24 saat sürecek yorucu bir yolculuk sonunda 
Denizli ye gittiler.
 
Ama şunu özellikle belirteyim ki Azrailler gurubu yorgun olmalarına rağmen, tüm herşeyi bir kenara atıp maçın başından sonuna kadar Allahın verdiği nefesi son damlasına kadar kullandılar.
 
Eğer bana sorarsanız bu maçta kim daha iyidir deseniz bence
Azrailler gurubu bir kez daha bu maçada damgasını vurmuştur. bunu yanlız ben söylemiyorum taraflı tarafsız herkes söylüyor.  desteklerinden dolayı Azrailler gurubumuzu yürekten kutluyorum ve hepisini alınlarından öpüyorum☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆
 
GEÇMİŞTE ÇOK ÇEKTİK
 
Bakın eski Diyarbakırspor döneminde geçmiş yıllarda yaşanan kısır çekişmeler ve kişisel kavgalar ve kulübün içine sokulan nifak tohumlardan dolayı bunların bedeli çok ağır oldu. Sonuç olarak o koca çınar Diyarbakırspor yok olup gitti ama ne yazıkki hiç kimsenin umurunda bile olmadı.
 
bakın bu kez aynı senaryoyu Diyarbakırspor'Aş
üzerinde oynamak istiyorlar.  bu takımın başarısızlığı için pusuda bekleyenlere asla müsade etmeyeceğiz bunu sakın unutmayın ve kulaklarınızın bir köşesine not edin.
 
HAYDI DİYARBAKIR HERKES AYAĞA KALKSIN
 
Şimdi yapmamız gereken tek şey var o'da bu zor süreçte herkes hesabını taşın altına koysun ve tribüne gelsin. Tek gayemiz şimdi bir bütün olabilmektir.
Haydi Gün birlik ve berabelik günüdür gün Diyarbakırspor'a sahip çıkma günüdür, buradan tüm kentte, tüm esnaflara seslenyorum Gün Diyarbakırspor'u ayağa kaldırma günüdür, gün birlik ve beraberlik günüdür, gün haykırma günüdür, ee daha ne duruyorsunuz buyrun pazartesi gelin el birliği ile bu taşın altına hep birlikte bir el atalım. Dikkat ettiyseniz, esnaflara ve gerçek halkımıza çağrı yaptım, çünkü bu kentin tüm STK'ları, Siyasetçiler, sözüm ona vekillerine artık hiç bir çağrıda bulunmuyorum, çünkü onlar bu kenti değil başka şeylerin peşindeler, hiç bir zaman umurlarında olmayan bir kulüp için neden kendilerini yorsunlar. Vekillerde sözüm ona bizleri temsil ediyorlar, kimi neyi temsil ediyorlarmış, bu kentin en büyük değerinin yanında olmayanın kusura bakmasın bizim yüzümüze bakmaya veya bizlerden bir şey talep etmeye hakları yoktur.
 
BU MAÇ FİNAL MAÇI DEĞİL ŞAMPİYONLUK MAÇIDIR
 
Diyarbakırspor kendi evinde
Denizli Belediyespor'la
pazartesi günü
Play-off yarın final rövanş maçı oynayacak bu maçlar artık şampiyonu belirleyecek, artık hata yapma şansımız, ya da kredimiz yoktur.  bu nedenle bizler tribünlerde canımızı dişimize takarken oyuncularda lütfen bir zahmet oynasınlar, üstlerine taktıkları o formanın 20 milyon taraftarı olduğunu sakın unutmasınlar. Play-Off a  kalan takımlar içinde isim olarak dünya çapında değer olan tek takım Diyarbakırspor'dur, Play-Offların Real Madridi Diyarbakırspordur, bunu sakın unutmasınlar. hem sporculardan  hemde taraftarlardan rıcam finalı düşünmeyeli, sadece ve sadece bu maçı düşünelim.
 
DİYARBAKIRSPOR ZORU SEVER
 
Ayrıca bu maçta taraftarlara
Çok iş düşüyor Çünkü şunu unutmayalimki maç 90 dakika dır her ne olursa olsun gol erken de gelebilir geçte gelebilir, bizlere düşen görev maç başından sonuna kadar centilmence takımımızı sonuna kadar desteklemektir. Centilmence dediysem kimseyi sus, pus çekirdek yemeye davet etmiyorum, küfürsüz bir şekilde, sahaya çıkan o rakibe deplasman nasıl olur, ambians nasıl olur sonuna kadar o stadı inletmeliyiz...
onun için
tüm Diyarbakır halkını
destek olmaya davet ediyoruz, Şampiyonluğa hem
Taraftarlar olsun yönetim 
teknik heyet Sporcular ve basın olsun bizler inandık ama 
inanmayanlar gelmesin
 
SAYGILARIMLA
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT