26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır10 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara-1 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir13 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,756
  %0.44
 • Dolar
  3,0719
  %-0.40
 • Euro
  3,3449
  %-0.29
M.Yılmaz BAY


Bize Eşkiya diyene Bak-İki Başlık Bursa ve Denetlemeler-

12 Mayıs 2011 Perşembe 16:38

Bize Eşkiya diyene Bak

Bursaspor Beşiktaş maçından önce yaşanan olayların ve verilen cezanın kriptosu aslında Sezonun ilk maçında gizli. İstanbulda bıçaklanan taraftarlar yaşanan olaylar karşısında idare etme yoluna giden Federasyon aslında Bursa'da yaşanan olaylara zemin hazırladı. Yani bizde yaşananlarla benzerlikler var. Bize eşkiya diyenler şimdi kendi pizliklerinde boğuluyor. Polisle çatışıyor, eşkiyalığın daniskasını yapıyor. Bize eşkiya diyenler geçen yıl şaibeli şampiyonluğun gücüyle insanlara saldırıyor, polise bıçak çekiyor. "E ne demişler alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste" 3-0 Hükmen Mağlubiyet, 5 Maç Saha Kapatma ve 3 Deplasman maçınada seyirci yasağı veren Federasyon geçen yıl ırkçı tezahüratlar yapan 16 kişinin çeşitli yerlerinden yaralanmasına sebep olan konuk takım Bayrağını indirip yakan Bursaspora ultimas geçmezse ve gereken cezayı vermiş olsaydı Şimdi Diyarbakırspor belkide bu halde olmazdı. Demem o ki bu olaydan ders çıkarması gereken Bursa veya Beşiktaş değil Türkiye Futbol Federasyonudur. Geçen yıl biz Diyarbakırspora çok haksızlık yaptık demenin zamanıdır. Demekki Diyarbakırspor Bursa maçıyla ilgili Diyarbakır cephesi haklıydı Bursaspor taraftarı çok organize ve eşkiyalık yaptı biz ise olayı para cezasıyla halettik bu hataydı demenin zamanıdır. Birde Pişkin Bursaspor Başkanı kendi camiasının çıkardığı onca olaya rağmen dahada bu bizim suçumuz değil demesi çıkıp bütün kamuoyundan özür dilemesi gerekirken olaylarda bizim suçumuz yok diyerek açıklamalarda bulunması tam anlamıyla bir yüzsüzlüktür. İyi araştırlırsa bu olayların organizesi İbrahim Yazıcı gibi adamların kışkırtmaları ve açıklamaları olduğu görülür.

Denetlemeler ve İp Uçları

Diyarbakırspor denetlemelerinin ardından beklemeye geçtik. Mayıs ayı sonu açıklanacak olan Denetleme raporları Diyarbakırsporumuzun kaderini belirleyecek. Yapılan çalışmalar Ankarada İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca bir rapor haline getirilecek ve ilgili kurumlara sunulacak. Yapılan usülüz işlemlerle ilgili Sulh Hukuk Hakimliğinede dava açılması konusunuda sunulacak.

2005 yılından buyana kulübe konulan Temliklerin Kabul edilmediği

TFF tarafından Cezalı olduğu halde Galatasaray Maçına giderek 200 bin TL ceza Alan Çetin Sümerin cezasını kendi ödemesi gerektiği

Dicle Üniveritesi Kulübünün Diyarbakırspor devredilmesi konusunda 200 Bin TL'lik rakamın Suat Önen'den tahsil edileceği

İki Antrenöre yapılan Sözleşmelerin kabul edilmediği

2010-2011 Bank Asya liginde Futbolculara Sezon Başı 900 Bin TL toplam sözleşme bedeliyle yapılan mukavelelerin yerine 8 Milyon tutarında ek sözleşme bedellerinin reddi

2005 Yılından 2011 sezonuna kadar Uefa kriterleri taşımayan Futbolcu menajerlerine ödenen 2 Milyon TL tutarındaki paraların usulsüz ödeme olarak kabul edildiği duyumlar arasında.

Bu borçlardan Diyarbakırspor kurtulduğu takdirde Kurum borçları, Esnaf Borçları TFF'de bulunan borçlarla birlikte 8-10 Milyon yapılandırılabilir borcu kalacak olan Diyarbakırspor işin ehli ve Diyarbakırspora yakışacak iyi bir yönetimle yeniden ayağa kalkma şansı yakalayacaktır. 31 Mayısa kadar Kongre kararı alınacak ve Denetleme raporuna göre Belediye ve Valilik tarafındanda desteklendiği takdirde Diyarbakırsporumuz Eski günlerine dönecektir.

Benim Önerim Diyarbakırspor'da alacağı olan eski yöneticilerin Raporu falan beklemelerine gerek kalmadan Alacakların hibe ederek bu takımın önünü açmaları. Diyarbakır halkı ve taraftarı bunu bekliyor. Onlarda yaptıkları sevk ve idarenin bedelini ödemek adına Vicdanlarını rahatlatmak adına bunu yapmamlılar. 

Bu yazı toplam 9697 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com