1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Biz terörist değiliz!
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Biz terörist değiliz!

A+A-

Her zaman söylüyorum. İşte ispatı. Yürekle oynayan oyuncular hep başarılı olmuşlardır. Birde yürekten de öte oynayan oyuncular vardır. İşte hafta sonu Anadolu Aslanları oyuncuları yürekten de öte bir oyunla namağlup Adana Spora ilk yenilgisini tattırmışlardır. Sekiz koca yürekli oyuncu, galibiyete inanmış bir taraftar, tek vücut olmuş bir Diyarbakır, sahada müthiş bir savaş ve tek kelime ile muhteşem bir galibiyet. Bu mutluluk tablosu maç sonunda başkan, sporcu ve taraftarın saha içinde kenetlenmesi ile doruklara ulaştı. Adana Spor gerçektende değerli bir ekip. Büyük yatırımlar yapılmış, iyi bir ekip kurularak 2. lig hedefi ile yola çıkmış. Kendilerini o kadar şartlandırmışlar ki Adana Sporu yönetenler sporda yenmenin de yenilmenin de olduğunu maalesef unutmuş.

Adana Spor Diyarbakır'da çok iyi bir şekilde karşılandı. Bunu sevgili Tevriz Başkanda dile getiriyor. Her ne kadar salona polis eskortu ile sirenleri çaldıra çaldıra abes bir şekilde gelseler bile de, bu durumu Diyarbakır taraftarı normal karşıladı. Diyarbakır taraftarı sonuçta bunun bir spor müsabakası olduğunu unutmadı ve maç boyunca takımını destekledi. Sahada kıran kırana basketbola yakışır adeta 1. ligin 2 takımı karşı karşıya geliyormuşçasına bir basketbol ziyafeti vardı.

Sevgili Tevriz Başkanın söylediklerinin aksine maçta Diyarbakır taraftarı misafir takımın oyuncularına küfür, hakaret veya fiili bir saldırıda bulunmamıştır. Ama çıkan olayın asıl nedeninin ne olduğunu da bir türlü söylememiş belki de dikkatinden kaçmıştır. Ya da kameraları o anı kaydetmemiştir. Biz söyleyelim o halde. Anadolu Aslanları 8 sayı ile önde iken Adana Sporun 13 numaralı oyuncusu şortunu düzeltiyor bahanesi ile taraftara yaptığı çirkin bir hareket sonunda taraftar kendisine tepki göstermiş, olaya müdahale eden emniyet mensupları ile taraftarlar tartışmış ve bu olay sırasında spor salonlarında hiç görülmemiş belinde biber gazı tüpü olan sivil bir emniyet mensubu arkadaş nedendir bilinmez illa gaz sıkacağını söylemiş ve Tevriz Başkanın saha içinde cirit atıyor dediği siviller sıkılacak olan gazdan başta Adana Spor kafilesi olmak üzere tüm salonun etkilenmemesi için olaya müdahale etmişlerdir. O emniyet mensubu arkadaşın neden böyle bir şey yaptığını da kimse anlamamıştır. Onu da değerli amirlerinin kendisinden sorup öğrenmelerini ve bizleri bilgilendirmelerini rica ediyorum.

Sevgili Başkan bu olayı öyle bir yansıtmış ki sayfalarında yayımladıkları video görüntülerindeki “TERÖRİSTLER, ŞEREFSİZLER” ve bunlar gibi birçok yorumların yapılmasını maalesef sebep olmuştur. BİZLER TERÖRİST DEĞİLİZ SEVGİLİ BAŞKAN, ŞEREFSİZ HİÇ DEĞİLİZ. Bizler şerefimizi spor salonlarında bulmadık ki oralarda bırakalım.  Bir maç kaybedildi diye bütün bir Diyarbakır'ı terörist ilan edip size misafir olarak gelecek takımı Adana'ya hedef gösteremezsiniz. Kendinize göre seçtiğiniz görüntüleri resimleyip kamuoyunu lütfen yanıltmayın. Adana Spor gibi büyük bir camiaya bunu yapmayın sevgili Başkan. Madem öyle görüntülerin tümünü yayımlayın. Çünkü o görüntüler bizlerde de mevcut.  

 
Bu çocuklar için söylenecek bir şey kalmadı. Biz Diyarbakır olarak hepsi ile gurur duyuyoruz. Sanırım onlarda bu taraftar ve bu şehir ile gurur duyuyorlar. Adana'da oynanacak maç veya maçlarda biliyoruz ki yeni bir tarih yazarak bizleri bir kez daha gururlandıracaklar. Anadolu Aslanı Adana'ya bir takım olarak gitmedi. Bir buçuk milyonluk bir şehirle Adana'ya gitti. Kalpten kalbe giden bir yolla tüm Diyarbakır Adana'ya gitti. DİYARBAKIR SİZLERLE GURUR DUYUYOR.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler dilerim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT