27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır8 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara3 °C
 • Antalya15 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,520
  %-0.18
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Eyyüp ARAS


BİZ NELER GÖRDÜK

18 Mart 2009 12:10

Yerel Yönetimleri belirlemek amacıyla önümüzdeki 5 yıl için hizmet edecek olan Belediye Başkan Adayları ile bunların mensup oldukları partilerin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Cadde ve sokaklar tüm şehirlerde olabildiğince parti simgelerini taşıyan bayraklarla süslenmiş, şarkı ve türkülerle uyarlanmış olan parti sloganları müzikler eşliğinde otobüs ile minibüslerle turlanarak halka bir nevi mesaj vermeler yüksek sesler ve gürültüler içerisinde devam etmekte, bunlarla beraber kulis çalışmaları da harıl harıl güzel bir şekilde ve demokratik ölçüler içerisinde 29 Mart seçimleri hedef alınarak çabalar yoğun olarak gösterilmektedir.

Tabi ki, bu hengameler içinde bizler için önemli olan Diyarbakır’ın kimlere emanet edileceği veya başka bir deyişle kimin ipi göğüsleyerek hizmete talip olması yada Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ile Belde Belediye Başkanı seçilecek olması.Elbette her adayın kendine göre  projesi vardır mutlaka ve her proje de Diyarbakır için olduğuna göre bizler için önemli olduğu kadar sahip çıkılması ve takip edilmesi de gereklidir diye düşünüyorum.

“Her yiğidin gönlünde bir aslan yatar” sözünden yola çıkarak diyoruz ki, halk kendi nezdinde benimsediği adaya elbette oyunu verecektir ki, bu onun en doğal hakkı ve buna kimsenin itiraz edeceği veya müdahale etme hakkı olacağı düşünülemez bu bir gerçek. Ancak; biz Diyarbakır için memleketimiz için gerçekten hizmet etmeye, bizleri temsil etmeye, gecesini gündüzüne katarak yürekten çalışmaya talipse, layıksa ve kim hayırlıysa o olsun. Gerçi liyakat nişanesi taşıyanlar vardır mutlaka haydi hayırlısı diyelim.

Yeter ki, işin içinde yalan-dolan, yağma-çapul olmasın. Diyarbakırımız güzel hem de çok güzel, gelişmeye de müsait zaten. Güzel hizmetler gördük ama elden geldiğince en iyisini de görmek istiyoruz bu bizim en doğal hakkımız ve arzumuzdur. Şehrimiz açısından şimdiden 30 Mart sabahı için her şeyin hayırlısı olsun temennisini tüm kalbimle diliyorum.

Ah! Bir de DİYARBAKIRSPOR için de güzel şeylerin yapılması adımlarının bir an önce atılması, desteklerin artması ve köklü bir çözümün getirilmesi çalışmalarının da gerçekleşmesi olsaydı. Ne olacaktı, ne olurdu yani, kimse elini taşın altına koymayacak mı bu efsane için. İçimiz kan ağlıyor artık, sokaklarda dilenen fakir fukaraya döndük vallahi.

Konu DİYARBAKIRSPOR olunca herkes süt dökmüş kediye dönüyor kardeşim, ne yani bizim gururumuz şerefimiz değil mi, bizi ve şehrimizi temsil etmiyor mu bu takım, niye kimse bu takımı “acil eylem planına” almıyor da bir şeyler yapmıyor. Yazık günah değil mi, bizlere, zenginlerimize, vekillerimize, bakanlarımıza temsiliyet mercilerine yakışıyor mu bu durumumuz. DİYARBAKIRSPORUMUZU ağzına alan yok, olaya ciddi anlamda yaklaşan da yok, varsa yoksa her şey seçime odaklanmış. Yazık hem de çok yazık. Ne diyelim ki, bunun için de hayırlısı olsun, elbet sahipsiz değiliz ya, onun için de birileri bir şeyler yapar, birileri çıkar inşallah.  

Biz neler görmedik ki; geçmişte ülkemizi yöneten bir çok  hükümetlerin ve çıkar amaçlı egemen güçlerin bizleri nasıl aldattığı olur olmaz şeylere nasıl seyirci kaldıkları, sırtımıza yükledikleriyle bizleri nasıl kamburleşttirdiklerini gördük bunları unutmuş değiliz. Dileğimiz ve gönlümüz o tür yönetimlerin bir daha geri gelmemesinden yanadır. Velhasıl, o hüsranlı ve kederli yıllara az da olsa tepkimizi anımsatan aşağıdaki şiire bir göz atalım ne dersiniz.          

 NELER GÖRDÜM

Şu dünya denen alemde

Neler yaşamadım ki ben

Dert desen, kahır desen

Öyle acılar çektim ki ben

Rezillik, kepazelik zulüm

Sefalet ve düzenbazlık gördüm

İnanç uğruna sevgi uğruna

Yar yaren insanlık uğruna

Kendini satanları gördüm

Zalimin mazluma, zenginin fakire

Yapılan şerefsizliğe göz yumanları

Gördüm bir de utanmayanları

Çalan çırpanın kol gezdiği

Hortumcuların gün be gün çoğaldığı

Ahlaksızlık ve sahtekarlığın hakim olduğu

Sevginin şefkatin dürüstlüğün yok olduğu

İhanetin ve dinsizliğin cirit attığı

İmansızlık ile ümidin kalmadığı

Yalan üzerine kurulu düzeni gördüm

Dünya işte döndükçe dönüyor

Hayat mı; yine kör topal devam ediyor

 Selam ve Dua İle.

 Eyyüp ARAS

Bu yazı toplam 997 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com