28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir21 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,148
  %0.14
 • Dolar
  3,1145
  %0.13
 • Euro
  3,4015
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Birileri Düğmeye Bastı.!

28 Kasım 2008 18:11
BİRİLERİ DÜĞMEYE BASTI
Tarih 27 Kasım 2008 Adnan Öktüren görevi bıraktığını açıkladı ve kongre kararı aldı. Bu istifanın nedenleri ne Sayın Öktürenin defalarca parasızlıktan dolayı görevi bırakırız tehdidiydi nede birilerine gözdağı. Asıl neden birlerinin düğmeye basıp kulüpte bir değişikliğe giderek farklı bir yapılanmaya düşüncesiydi. Aynı gün Açıklamadan 2 saat sonra Basın mensuplarının karşısına geçen Abdurrahman Yakut ise biz kongre sürecine kadar takımızın zarar görmemesi için görevimizin başında olacağız ve Diyarbakırsporu bu kaotik ortamdan korumaya çalışacağız dedi. Ardından içerde bulunan Karşıyaka ve Samsun maçlarının 165 Bin Ytl tutarındaki primlerini ödeyerek takımın etkilenmemesini sağladı. Şimdi gelelim bu olayların öncesine. 2007 Aralık ayında yapılan kongrenin ardından oluşturulan ya da bana göre İl Valisi tarafından atanan Adnan Öktüren Yönetimi Devre arasında takımı alarak Play Off’a taşımış ve ilk maçta elenerek yeni sezon için kolları sıvamıştı. İstediği desteği ve uyumu oluşturduğu yönetimden bulamayan Sayın Öktüren yeni bir kongre kararı alarak 30 kişilik bir listeyle Ekim ayında kongreden yeniden seçildi. Ne olduysa bundan sonra oldu. Şimdi bu güne kadar gelişen olaylara birkaç soruyla cevap arayalım.
İşte sorulması gereken sorular ve cevapları
Yeni Yöneticiler neden parasal sorunu çözemedi?  1- Listeye giren isimlerden ekonomik destek bekleyen başkanın aldığı cevap biz birilerin riskini kaldırmak için para vermeyiz. Sen 100 ver biz 300 veririz. Yani iş yine başkanın ve birkaç yöneticinin omuzlarına yıkıldı.
Liste neden 30 oldu? 2- Bazı isimleri Milletvekili İhsan Arslan bazılarını Tarım Bakanı yazdırdı bazılarında İl Valisi ekledi. Birde Sayın Öktüren herhalde birilerinden beklenti içindeydi.
Peki, Bakan, Vekil ve Vali destek sözü vermesine rağmen neden somut bir şey yok? 3- Sebebi A.Rahman Yakut açıklamıştı, içimizde hainler var, Destek gelmemesi için Bakana, Vekile ve Valiye olumsuz bilgi veriliyor. Gelecek olan paralara engel olunuyor.
Başkan Adnan Öktüren Diyarbakırlı işadamlarından neden destek alamıyor? 4- yönetime göre Adnan Öktürene duyulan güvensizlik desteğe en büyük engel.
Yönetimi kuran ve destek sözü verenler şimdi nasıl bir tavır izliyor bu konudan bilgileri var mı? 5- Evet bu konuda net bir şekilde gerek Sayın Vali gerek Sayın Bakan çıkıp bir açıklama yapmalı ve bir açıklık getirilmelidir. Aksi takdirde kafalarda oluşan tablo Yönetimin oluşmasında erk kullananlar Adnan Öktüreni pasifsize etmek için yönetime koydukları adamları kullandı ve Yönetimi düşürdü. Başlıkta da yazdığım gibi yani düğmeye basıldı.
İddiadan gelecek olan paralar nereye gidiyor? 6- Diyarbakırsporun gelirleri üzerinde bulunan hacizleri elemine edebilmek için bırakılan temlikler var bunlardan biride Yönetici Fuat Dengiz’in oğlu Nedim Dengiz adına bırakılmıştı. İddiadan Gelen 400 Bin Ytl’den 250 Bin Ytlsini Fuat Dengiz alarak kendi alacağına saymış öte yandan A.Rahman Yakut’un 2 trilyon civarında bulunan alacığı ve verdiği çeklerden dolayı hakkında haciz işlemleri devam ediyor. Personel 6 ay maaş alamıyor futbolcunun peşinatı bile içerdeyken. Bunu dışında Futbol şube sorumlusu Salih Akçadağ şimdiye kadar 300 Bin Ytl verdi o istemezken Mahsun Akbulut henüz yönetici bile değilken sezon başında lisanslar için 116 bin Euro para verip henüz almamışken kulübün 2. Başkanı bu paraya el koymamalıydı.
Samsunspor maçına Osman Baydemir'in gelişi birilerini rahatsızmı etti? 7- Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Osman Baydemirin uzun zamandan sonra maça gelmesi ve üstelik Spor Extra programına kendiliğinden bağlanarak bu takıma herkesin sahip çıkması gerektiğini Belediyeninde tesis için gerekli olan arazinin işlemlerini tamaladığını dile getirmesi birilerini rahatsız etmiş görünüyor ki hemen ardındna düğmeye basıldı.Daha birçok soru var daha birçok cevap bende saklı amacım bu takıma zarar vermek olsa onları da sizlerle paylaşırdım ancak beklemek biraz izlemek lazım. Yoksa her şeyi yazmaya devam.
Adnan Öktüren’den rahatsızlığın temel nedenleri Yönetim içerisinde ki duruş, verilen vaatlerin boş çıkması ve sürekli dillere düşen dileniyor imajıydı. Yöneticilerin bir memurun altında çalışmayı hazmetmeleri ve içerde geliştirilen dedikodu mekanizması Başkanın eski çalışma arkadaşlarını bile ona küstürdü. Ama bu olanların en büyük sebebi bizzat başkanın kendisi yola çıkarken çalışacağı adamları iyi seçmeliydi eski yönetimindeki insanlar riskin en büyüğüne göğüs gererken yeni aldığı yöneticiler konuşmaktan başka bir icraat yapamadı. Her şeye rağmen Takım sportif olarak takır takır topunu oynarken zirvede 26 puanla liderliği paylaşırken bunların olması kimseye bir şey kazandırmaz. Devrenin bitmesine 4 hafta kalmışken liderlik için iki rakibimizle oynayacağımız maçların arifesinde tek temennim takımın olumsuz etkilenmemesi ve bu sıkıntının en kısada halledilmesidir. Yapılması gereken en önemli şey İl Valisi Devletin temsilcisi olarak bu konuya bir açıklık getirmeli ve 40 yılda bir elimize geçen fırsatların kaçmasına izin vermemelidir. Unutulmasın ki 30 Haziran 2007 başkan devletin Vali Yardımcısı Sayın Ahmet Aydındı ve o tarihte gazetelere yansıyan açıklamada aynen şu ifade yer alıyordu. “BİZE VERİLEN SÖZLER TUTULMALI” aynen bende katılıyorum Sayın Ahmet Aydın nereye sesleniyorsa bende oraya sesleniyorum. VERİLEN SÖZLER TUTULMALI. Allah Diyarbakırspor için hangisi hayırlısı ise onu yapsın. Güngören maçında takımıza başarılar dileyerek İstanbul’da yaşayan Diyarbakırlıları Pazar saat 14.00’te Güngören Mimar Yahya Baş stadında Talihsiz kentin talihsiz takımına destek olmaya davet ediyorum. Saygılarımla.
Bu yazı toplam 1401 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com