1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bir türlü final takımı olamadık
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir türlü final takımı olamadık

A+A-
Diyarbakırspor geçen hafta deplasmanda oynadığı üst üste iki maçtanda galibiyetle ayrılmıştı önce 
Halide Adıvarspor ve ardından 
Payas Belediyespor'u yenmeyi başaran Diyarbakırspor rakipleri karşısında deplasmanlarda aldığı galibiyetlerle playoff yolunda büyük bir avantaj elde etmiş ve sergilediği güzel futbolla taraftalardan 
büyük alkış almıştı.
 
Bu galibiyetlerin ardından gözler
kendi evinde oynayacağı Tekirovaspor maçına çevrilmişti. 
Diyarbakırspor rakibi karşısında
alacağı bir galibiyetle  playoff yolunda çok önemli bir engeli daha geçecekti.
 
GELELİM MAÇA
 
Diyarbakırspor, Tekirovaspor
karşısında hedef mutlaka galibiyet olacaktı ve rakibi karşısında alacağı galibiyetle Playoff yolunda çok önemli bir avantaj elde edecekti. Malesef Diyarbakırspor maça daha istekli ve arzulu başlaması gerekirken tam tersine maçın başlaması ile birlikte rakibi karşısında vasat bir oyun sergiledi. Rakip Tekirovaspor ise yakaladığı hem net gol fırsatlarını degelendiremedi, hem de kazandığı penaltıyı gole çeviremedi ve maç başladığı gibi 0-0 bitti. Sözün özeti şu, Diyarbakırspor için özellikle kendi evinde puan verilen bu takımlar Eyüp, Sancaktepe, Gölcük, Tekirova vs maçları hepsi birer finaldi ve bu biz bu final maçlarının hiç birini alamadık. Lider Eyüp evindeki maçlardan 35 puan toplarken, biz 21'de kalmışız, aradaki farka bakarmısınız. Önemli olan işte bu finalleri kazanmaktı, kazanamadığımız için bugün play-off hesabı yapıyoruz. 
 
KÜFÜRE KARŞIYIZ
 
Küfür edilmediği sürece herkes takımı eleştirebilir. Eleştiri ayrı şeydir, küfür ayrı. 
Maçın 10.cu dakikasında birkaç taraftar "hocam takım niye oynamıyor" dediğinde hocanın çizgiyi terk edip tribüne doğru yönelerek taraftarlarlarla dalaşması hiç hoş bir görüntü olmadı.
 
İlk yarı sonunda ben kendim hocayı tribüne getirip taraftarlarla barıştırmak istedim.
Ben bu ortamı sağlamaya çalışırken ne yazık ki  soyunma odasına doğru giden Samet tribüne karşı el kol hareketi yapması tribünleri çığrından çıkardı. 
Şunu unutmayın ki hiç kimse Diyarbakır'dan üstün değildir. 
Maç bittikten sonra alınan beraberliğin bu olaylara bağlanacağını zaten bekliyordum.
Küfür ve protesto dünyanın her yerinde var,  ama biz  küfre ve şiddete karşı olduğumuzu asla sahada işini yapan insanlara karşı bu tür yaklaşımlara hoşgörümüz olmayacağını defalarca açıkladık. Biz Azrailler olarak bu konu için tertemiz takımına odaklı, gerçek bir deplasman kültürünü tribünlere getirmek için ne çok uğraş verdiğimizi sanırım herkes biliyordur.
 
Hiç  kimsenin küfür etmeye hakkı yoktur. Küfür edenlere soruyorum bir saniye bile kendinizi onların yerine koyabilirlermi acaba. Buradan bir kez daha bu küfür eden acizleri lanetliyorum. Küfür etmek basitliktir, acizliktir, tatminsizliktir, iktidarsızdır. Eleştiri ile küfürü bir türlü ayırt edemeyen insanlar maalesef kulübe en büyük zararı veriyorlar. 
Bu arada bizler ortamı yumuşatma adına bir şeyler yaparken, her ne olursa olsun tribünlere karşılık vermenin doğru olmayacağını da söylüyoruz. Yanlışa yanlış, ateşe benzin dökmekten hiç bir farkı yok. İnsan bir şey yaparkan biraz düşünmesi lazım, özellikle oyuncu ve teknik heyetin bu tür münazaralara karşılık vermesi akıl işi değil.
 
"BATMAZ' 
DİYARBAKIRSPOR'U YANLIZ BIRAKMIYOR
 
Her maç olduğu gibi Tekirovaspor'la oynanan maçta yine  Diyarbakırspor'u yanlız bırakmadı ve
Maç bittikten sonra iki takımın soyunma odasına giden
spordan sorumlu 
Vali yrd. Mimar Sinan Batmaz iki takımıda tebrik etti. 
Bu örnek davranışından dolayi 
Taraflarflar olarak  sevgili Batmaz'a
yürekten teşekkür ederiz. Gönül arzu ederki bu bölgeye bu tür halkın içine girebilecek bürokratların çoğalması en büyük temennimizdir.
 
AZRAİLLER'DEN MUHTEŞEM DESTEK 
 
Diyarbakırspor taraftarları ve 
Azrailler gurubu
Tekirovaspor karşısında Maçın başlamasıyla birlikte takımını ateşlemek adına
90 dakika buyunca hiç susmadan takımlarını desteklediler. ama bu desteklerine karşılık Diyarbakırspor'dan galibiyet beklerken maalesef olmadı. Olsun diyoruz, desteklerinden dolayı tüm Azraillere hepsine tek tek çok teşekkür ederim. Diyarbakır'da henüz futbol sevgisini bitmediğini bizlere bir kez daha gösterdiler.
 
BU NASIL BİR OYUN
 
Gelelim biraz objektif olmayan ve sahaya konulan oyuna,
Maç sonunda taraftarlar isyan etti
Diyarbakırspor kendi sahasında 
Tekirovaspor karşısında oynadığı kötü futbol nedeniyle taraftalardan büyük eleştiri aldı. 
peki neden çünkü Diyarbakırspor kendi evinde oynadığı maçlarda özellikle kapanan takımlar karşısında hiç bir varlık gösteremiyor. Eğer bunu kendi sahasında taraftar baskısına bağlarsanız ben size sadece gülerim. Eğer bu tribünlere baskı diyorsanız yarın süper ligde ne yapacaksınız.  Böyle saçma sapan ipe gelmez görüşlerle ne yapılmaya çalışılıyor anlamak mümkün değil.
 
MUSTAFA CEVİZİN KARNESİ
 
Diyarbakırspor İkinci yarıya Mustafa hocayla başladı. 
Mustafa hocanın gelmesiyle ve yaptığı transferlerle birlikte partlama yapması beklenirken maalesef  oynattığı oyun 
vasatın üstüne çıkmadı.
 
Diyarbakırspor Mustafa Cevizle çıktığı
14- lig maçında 6 galibiyet 6 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak toplam 
24, puan toplayabildi. 
ama malesef kendi evimizde oynadığımız maçlarda hem orta sıradakilere hemde üst sıralardaki takımlara karşı ne yazikki oyun adına hiç bir üstünlük kuramadık. Böyle olunca zirve yarışını kaybettik. Sen şampiyonluğa oynuyorsan evinde tüketeceğin kredi çok azdır. Bu krediyi bu kadar kolay harcarsan sen şampiyon olamazsın. Ancak işi şansa bırakacak play-offlara bırakırsın. O maçlarında nasıl steresli olduğunu ve her zaman hakkedenin değil, şansı olan takımların gittiği, telefisi asla mümkün olmayan maçlardır.
 
İSTEK ÜZERINE HEM SEVGİ 
HEM DE FORMA
 
Diyarbakırspor sevgisi istek 
üzerine olmaz 
Bakın Diyarbakırspor ismi ve arması tarihe karışmaması adına hem Azrailler gurubu hemde bir kaçtane yürekli insanlar bu sevgi uğruna canlarını bile ortaya koyarak, gece gündüz demeden mücadele verdiler Oysaki bu takımın kapanması ve yok olmasını isteyen öyle çok Timsahlar vardı ki şimdi konuşturmayın beni.
 
Çünkü onlar Diyarbakırspor sevgisini bizim kadar bilmezlerdi, bizde bu ismi yaşatarak onların heveslerini kursaklarında bıraktık ve bunlar şimdi bizden daha çok Diyarbakırspor'lu oldular.
 
Diyarbakırspor formasını ve ismini kullanarak kendilerini gündemde tutmak adına geçmişte Diyarbakırspor için hiç birşey yapmayanların ayağına gidip hem forma veriyorlar hemde teşekkür ediyorlar. Eğer burada forma verilmesi gereken bir tek kişi varsa en başta Azrailler gelir. Kimse kendi kendine kahraman yartamasın. Bu takımın bugün yaşamasının tek sebebi bu taraftardır.
 
Çünkü bunlar yanlışa doğru doğruya'da yanlış dedikleri için forma ve teşekkürü hak ediyorlar.
Şimdi soruyorum sizlere bunlar Diyarbakırspor için ne yaptılar.
Eğer ki bizde bunların yaptıkları yanlışları doğruymuş gibi yazsaydık ve bunları hep gündemde tutsaydık bırakın forma vermeyi bizi sırtlarında taşırlardı ama bunu sakın unutmayin biz hiç bir zaman yanlışa doğru demedik demeyecegiz.
 
EN BÜYÜK TEŞEKKÜR SİZLERE
 
Başta bu takımın yaşaması için mücadele veren Azrailler gurubu ve yönetim kuruluna ayrıca
Şehmus Şenyigit ve yönetim kuruluna Basında Celal Güney'e, Burhan Gül ve Diyarbakırspor'un gerçek taraftalarına ve bu ismin yok olmaması için emek veren Feyzi İlhanlı'ya 
yürek dolusu teşekkür ederim. 
 
SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT