1. YAZARLAR

  2. Adnan ŞİMŞEK

  3. Bir Diyarbakırspor komedisi...
Adnan ŞİMŞEK

Adnan ŞİMŞEK

Gazeteci / Genel Yayın Yön.
Yazarın Tüm Yazıları >

Bir Diyarbakırspor komedisi...

A+A-

Aslında uzun zamandan beri Diyarbakırspor ile ilgili yazı yazmak istiyordum. Bugüne kısmetmiş yazsam bir türlü yazmasam bir türlü,
Skandallar takımı Diyarbakırspor'u artık dünya basınında, iddia basınında bilmeyen yok, sadece Diyarbakır'daki bazı spor yazarlarını katmazsak…
Öncelikle şu konuya bir temas etmek istiyorum. Kendini gazeteci zanneden ve orda burda attıkları zırvalarla ahkam kesen 'o' zavallılara seslenmek istiyorum.

Bu mesleği ele ayağa düşürdüler, gerçi onları kaale alan yok ya, yine de ben şöyle kıyıdan köşeden lanse etmek istedim.

Gazetecilik kisvesi altında yazmaya çalışan daha düne kadar sitemizde yazmak için devreye sokmadık adam bırakmayanlar bugün bizi beğenmez oldu. Bunlara dün olduğu gibi, bugünde  sadece gülüyoruz. Hele kurdukları o saçma sapan cümlelerle biranda anchorman kesilmeleri ise tam bir komedi, birilerinin sırtında bir yerlere gelmeye çalışan bu zavallıları görünce insanın acıyası geliyor. Sözüm ona bu kulübü en çok kendileri seviyorlarmış, hade ordan, hade ordan. İşin gerçeği suç bizlerde ki halen bu tür zevatları ciddiye alıyoruz. Bu meslek bu kadar ucuz olmamalı, sağdan soldan türeyen klavye başında ki gazeteci kimliğine bürünmüşler kulağınızı iyi açında bir dinleyin.. Kimse şov yağdanlıkla gazeteci olduğunu da sanmasın.. Hele durun bakalım..

Şimdi diyebilirler 'Gazetecilik'mesleğine 15 yılını vermiş Adnan Şimşek spordan anlamaz. Benim teşvik primi yazılarla işim olamaz, yani bu camia benide bilir 'O'nları da…


Kimlere ne anlatacaksın ki, memlekette halen birileri kendilerini Hidding, Erman Toroğlu veya Emin Çölaşan zannediyor. Birileri de başımıza  Aziz Yıldırım kesilmiş.  Öyle palavralar dizerler ki, attılar mı mangalda kül bırakmazlar. Asıl bu kulübün katilleri, yağdanlıkları kendileridir, bunu bütün dünya biliyor.
Eleştiri bir kültürdür, eleştiriye açık olmayan bir zihniyeti muhattap bile almak  aslında en büyük hatadır.
 

Bazıları kendi kendilerine gelin güvey olmaya dünden hazır, daha çalmadan oynuyorlar. Bunlar için ne denir burda yazmaya bile gerek görmüyorum. Bu tür insanlar ruh ve psikolojik desteğe muhtaçlar, onlara iyi niyetle tavsiyem derhal tedavi olmaları.

Diyarbakırspor kimsenin babasının tekkesi değil, bu kulübün tek sahibi var o'da Diyarbakır halkıdır. Eleştiri herkesin hakkıdır. Bizim kimseyle işimiz yok, tek derdimiz bu kulübün selameti için ne yapılması gerekiyorsa, dün onu yaptık, bugünde bunu yapıyoruz. Kalemşörlük ancak onlara yaraşır ki Allaha Şükür kulübe yağdanlık yaparak birilerini bir yerlere getirmeye çalışmadık. Kimse dokunulmaz değildir, bu kulübün sahibi, bu halksa, bizde bu halkın birer parçasıyız. Aynen de Rahmetli Gaffar Okkan'ın dediği gibi "sapına kadar da Diyarbakırsporluyuz".  Biz dün de doğruları söyledik, bugün de öyle, yarın da aynen bu doğruları söylemeye devam edeceğiz.
 
Gelelim Diyarbakırspor'un 44 yıldır maçlarını oynadığı Atatürk Stadyumu ile ilgili verilen raporun ortaya çıkmasına, 4 profesyonel takımın bulunduğu Diyarbakır'da Seyrantepe'deki 1 no'lu sahaya yasak gelmesinin ardından 2 no'lu sahaya gelinmesi. Diyarbakırspor yöneticileri eğer bu stadyum işinde biraz daha sessiz kalırlarsa maçları Alipınar'daki toprak sahada yaparlar.
İşin komedisi ise Atatürk stadı için 1 yıl içinde 2 farklı rapor TFF'ye gönderiliyor olması
Aynı mühendislerin imzasıyla çıkan biri sağlam, diğeri çürük raporlar tam anlamıyla skandalın daniskası
Ayrıca skandallar zincirinde TFF'den bu gelen raporlar üzerine 4 kulübü bulunan Diyarbakır'da, olası bir yasak durumunda maçlar nerede oynanacak? olması
Bu soru ise tüm taraftarın akıllarına bu işin içinde acaba başka oyunlar mı dönüyor sorusunu zihinlere iyice yerleştirdi.
Türkiye'de diğer kulüpler için, Kayseri'de, Şanlıurfa'da, Rize'de, İstanbul'da Ali Sami Yen stadları yıkılmadan, hepsi için yeni stadlar yapılarak teslim edildikten sonra yıkımlar yapılırken, Diyarbakır için bu uygulama neden yapılamıyor. Tüm bu sorulara cevap verecek spor otoritesi var mı?
Gelelim çiçeği burnundan çıkıp her taraflarına yayılmış yöneticilere…
Ne yapıyorlar anlyamıyorum. Hoca göndermekten başka, spor tesislerimi kazandırdılar, alt yapımı kurdular alkışlayalım. Diyarbakırspor'a imaj mı kattılar, ne yaptılar, takımı deplasmana götümüşler, ceplerinden vermişler. Yönetici versin artık cebinden 'Diyarbakırspor'un isim hakkı o kadar olsun yani.

Sadece Bakanları milletvekillerini ziyaret etmekle olmuyor bu işler.
 Bu arada özverilerinden ötürü Nurullah Edemen'e teşekkür ederim ancak bu sadece onun özverisiyle olmuyor. Bu namaz sadece imamla kılınmaz, cemaatinde imama uyması gerekir.

Diyarbakırspor taraftarlarının herkesten hesap sorması gerekir. ''Duanında, Bedduanında''

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT