27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara5 °C
 • Antalya16 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,553
  %-0.16
 • Dolar
  3,0865
  %0.48
 • Euro
  3,3676
  %0.68
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Berkin Elvan, suçlanan Erdoğan ve milyonları kışkırtan örgütler...

14 Mart 2014 Cuma 16:17

Ekmek almaya giden Berkin Elvan'ı binlerce insanla birlikte uğurladık bugün. O şimdi masum bir çocuk olarak cennette, en güzel nimetlere kavuşmuş, yüzünde herkesi kıskandıran gülümsemesiyle...

Şimdi Berkin Elvan'ın toprağa verilmesinin ardından binlerce insan yurdun dört bir yanında büyük bir öfkeyle ve üzüntüyle sokağa çıktı. Peki bu şiddetli öfke ve hiddet yeni Berkin'lerin ölmesine, masum çocukların yine yitirilmesine yol açmayacak mı? Yaşanan ve Türkiye'yi sarsan bu olayı incelersek:

1.      Berkin Elvan genç yaşında vefaat etti. Allah rahmet eylesin. Sorumlusu varsa mutlaka adalet gereğini yapsın.

2.      Uzayıp sonuçsuz kalan sadece Berkin'in davası değil, binlerce davada adalet gecikiyor. 28 Şubat işkencecilerinin hala serbest olması gibi.

3.      Berkin Elvan kasıt olmadan da canını yitirmiş olabilir. Bu konuda da kamuoyu bilgilendirilmeli. Çünkü halkı kışkırtmak isteyenler sahada.

4.      Sokakları sadece terör örgütleri değil, onlara lojistik destek sağlayan bazı iş adamları da karıştırmaya çalışıyor. Fitne büyük.

5.      28 Şubat'ın ve Ergenekon'un finans, medya, yargı ayaklarına dokunulmamıştı. Hükümete bu noktada halkın desteği de çok önemli.

6.      Yargıda birçok reform yapıldı ama hala yetersiz olduğu görülüyor. Umarız Avrupa kriterlerinde çok daha köklü bir yargı reformu yapılır.

7.      Bizlerin görevi yanlış yoldakileri kurtarmak.

8.      Binlerce genç sapkın felsefi akımlarla şiddetin piyonu yapılarak terör/anarşinin kurbanı haline getiriliyor. Özellikle ölümler isteniyor!

9.      Ölümlerle birlikte uyuyan hücreler uyandırılıyor, halkın sinir uçlarına baskı uygulanıyor ve sokak terörü hedefleniyor. Çözüm ise sevgi.

10.  Devletin ceberut yapı / felsefesi çok değişti Allah'a şükür. Faili meçhul dönemleri, Ergenekon/cunta zihniyeti dönemleri büyük bir kabustu.

11.  Devlet büyüklerimizin sevgi/şefkat/ilgisini çok daha fazla göstermesi önemli. Daha da önemlisi sapkın felsefelerin çökertilmesi.

Yazar Seral Köprülü'nün doğru tespitleri bunlar. Son olarak Berkin Elvan olayı ile ilgili şunları söylemek istiyorum. Milyonlar sokağa nefretle,öfkeyle, hiddetle dökülmemeli. Bu şiddet masum vatandaşların dükkanlarına, evlerine, polis araçlarına zarar verecek, yakıp yıkacak boyutlara gelmemeli. Bugün taşkın kalabalığın arasından canını zorla kurtaran iki itfaiye görevlisini gördünüz mü? Linç edilmek istenen bu iki insan da Berkin Elvan gibi masum çocukların babaları değil mi? Hangi neden masum insanları linç etmeyi haklı çıkarabilir? Tayyip Erdoğan bu ülkede yaşayan tüm insanların hakkını korumaya çalışıyor, polis te aynı şekilde. Masum halkın arasına karışan terör örgütleri de şu anda halkı kışkırtmaya devam ediyor.  Keşke kalabalıklar hep sevgi için toplansa, hep birlik, kardeşlik, iyilik için toplansa, yakıp yıkma değil, sevgi ön planda olsa. Ve başka hiçbir çocuk teröre kurban verilmese...

 

Bu yazı toplam 4302 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com