1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Belediyeler bu sesi mutlaka duyacak
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Belediyeler bu sesi mutlaka duyacak

A+A-

Yaz geldi. Okullar kapanıyor ve günler uzuyor. Çocuklarımız bir sene boyunca evden okula, okuldan dershanelere gidip geldiler. Hepsi onca emek verdiler. Kimi iyi kimi kötü notlarla öğretim yılını bitirdiler. Artık son sınavları kaldı. Onlarda bu hafta sonu SBS ve önümüzdeki hafta YGS'ye girip bitirecekler. Sınavlara girecek olan öğrenci kardeşlerime yürekten başarılar diliyorum. Karnesi kötü gelebilecek öğrencilerimizin velileri de bu kötü karnenin sebebini araştırarak çözmelerini öneriyorum.

Şimdi bu öğrenci kardeşlerimiz yaz boyunca bir şekilde streslerini atacaklar. İmkanı olanlar tatile gidecek olmayanlar ise burada kalacaklar. Bütün arkadaşlarımız yazı en iyi şekilde değerlendirmek isteyecekler. Peki bizler neler yapabiliriz bunun için.

            Şöyle bir parklara ve spor alanlarına göz gezdirelim. İlk gördüğümüz ne olacak biliyor musunuz ? Ne kadar az park ve spor alanı olduğu. Halbuki belediyelerimiz daha önce yaptıkları semt sahalarınız bir elden geçirseler. Bozulanların tamiratlarını yapsalar. Olan spor sahaları ve spor aksamlarını çoğaltmaya çalışsalar. Yeni parklar ve spor alanları yapsalar. Tatile gidemeyip burada kalan öğrencilerimiz hiç olmazsa daha çok spor yapar ve daha çok kaynaşırlar.

Belediyelerimizin değerli yetkilileri akşam üstleri şu semt sahalarını bir dolaşın. Bakın çocuklarımız orada ne güzel vakitler geçirmekteler. Ne kadar mutlu olduklarını Kendi gözlerinizle görün. Daha güzel vakit geçirmeleriniz sağlamak belediyelerimizin başlıca görevleri değimli ? yalnız çocuklar mı ? değil tabi büyüklerde öyle. Şu parklarda zaman geçiren güzel insanlarımızı bir görmenizi tavsiye ederim. Bir iki saat zaman geçiriyorlar. Hepsi sanki deniz kenarında tatilde gibiler. Huzurlular mutlular. Hapishane gibi duvarların içinde değiller. Açık havada dostları sevdikleri ile beraber günün stresini atıyorlar. Daha ne olsun.

            Sevgili Belediye Başkanlarımız başta çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm kesimlerimizi spora yönlendirmek, spor yapmalarını sağlamak, sağlıklı birer ortamda yaşamalarınız sağlamak hiç mi hiç zor değil. Biraz daha çaba, biraz daha emek ve yapılacak olan yeni spor alanları ile insanlarımızı daha da mutlu edebiliriz.

            Bu sesi bir şekilde duyacağınızı biliyorum. Ve biliyorum ki bu sesi yalnızca duymakla kalmayacaksınız gerekeni de yapacaksınız.

            Haydi insanları mutlu edelim.

BAŞKALARINA MUTLULUK SAĞLAYABİLEN MUTLUDUR. DİDEROT

Bir başka yazıda görüşmek üzere herkese mutlu günler dilerim.  

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT