26 Ekim 2016 Çarşamba
 • Diyarbakır19 °C
 • İstanbul15 °C
 • Ankara8 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,008
  %0.21
 • Dolar
  3,0765
  %0.15
 • Euro
  3,3579
  %0.39
Erkan ARKUT / Diyarinsesi.Org Yazarı


Bediüzzaman'ın talebesi Çantacı Necmi Ağabey: Hz. Mehdi gelecek

17 Şubat 2014 Pazartesi 13:07

Bildiğiniz gibi ahir zamandayız, tüm alametler bir bir zuhur ediyor. Hz. Mehdi'nin çıkışının inkâr edilmesi de bir alamet olduğundan birçok Nur talebesi Hz. Mehdi'nin geleceğini inkar ediyorlar. Bazısı Hz. Mehdi şahs-ı manevidir derken kimi de Bediüzzaman'ın Hz. Mehdi olduğunu iddia ediyor. Hâlbuki Bediüzzaman Risalelerde çok fazla yerde kendisinden sonra gelecek olan Hz. Mehdi'yi müjdeliyor ve kendisinin Hz. Mehdi'nin sadece piştar bir neferi olduğunu söylüyor.

Söylediğim gibi bazı Nur talebeleri Hz.Mehdi'nin gelişini inkar ederlerken Bediüzzaman'ın yakın talebelerinden  Mustafa Sungur, Seyyid Salih Özcan, Çantacı Necmi Ağabey, hepsi Bediüzzaman'ın kendisinden yüzyıl sonra gelecek Hz. Mehdi'yi müjdelediğini anlatıyorlar. Bu sohbetler “Hz. Mehdi çıkmayacak, Hz. Mehdi şahıs olarak gelmeyecek, o şahs-ı manevidir” diyenlere çok güzel ve çok net bir cevap niteliği taşıyor. Bakın Çantacı Necmi Ağabey Hz. Mehdi'nin geleceğini nasıl anlatıyor, bu linkten seyredebilirsiniz:

http://www.dailymotion.com/video/xgefd7_cantacy-necmi-abi-hz-mehdi-as-gelecek_news

Nur talebeleri Hz. Mehdi gelmeyecek iddialarına karşı çok dikkatli olsunlar, yalan ve uydurma izahlara inanmasınlar. Bazı kişiler Hz. Mehdi'nin çıkışını saklamak için Risaleleri bile değiştiriyorlar. Ama Risalelerin eski ve orijinal kopyaları bulunduğundan bu yaptıkları oyunlarda bozuluyor. Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Hz. Mehdi'nin çıkışını engelleyemeyecekler. O çıkıp yeryüzünü adaletle dolduracak. Bugün onun bu yüzyılda geleceğini ısrarla kabul etmeyenlerin yanın onun huzurunda el pençe divan durup özür dilediklerini göreceğiz. 

"Kaim (Hz. Mehdi (a.s.)) kıyam ettiği zaman ... ZULÜM VE ADALETSİZLİK ONUN DÖNEMİNDE YOK OLACAK. CADDELER, YOLLAR ONUN SAYESİNDE GÜVEN VE HUZUR İÇİNDE OLACAK. Yeryüzü kendi bereketini dışarı verecek. HAK SAHİBİ KENDİ HAKKINA KAVUŞACAK. HALK İÇERİSİNDE AYNEN DAVUD (A.S) VE PEYGAMBER (S.A.V) GİBİ HÜKÜM VERECEK. İşte bu dönemde yeryüzü kendi hazinelerini aşikâr edecek, bereketlerini ortaya çıkaracak ve İNFAK, SADAKA VE MADDÎ YARDIMA MÜSTEHAK BİRİ BULUNMAYACAKTIR. ÇÜNKÜ BÜTÜN MÜMİNLER ZENGİN VE İHTİYAÇSIZ OLACAKTIR." (Bihar-ül Envar, c.13, eski baskı.)

Kaynak: http://birgo.mynet.com/hz-mehdi-bu-yuzyilda-gelecek/

Bu yazı toplam 5420 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com