25 Ekim 2016 Salı
 • Diyarbakır13 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara4 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir15 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,211
  %-0.22
 • Dolar
  3,0841
  %-0.11
 • Euro
  3,3545
  %-0.09
M.Yılmaz BAY


Bayramınız Kutlu Olsun, Diyarbakırspor Bizim Bayramımız Olsun

19 Ağustos 2012 Pazar 02:25

Bayramınız Kutlu Olsun, Diyarbakırspor Bizim Bayramımız Olsun

Bizim için buruk bir bayram, her anlamda hem bu coğrafyada yaşanan ölümler ve bizim için bu kent için bir çok değer kadar kıymetli Diyarbakırspor'un durumu yüzünden buruk bir bayram. Adettendir ya her bayramda iyi dileklerde bulunur insan, pek umutvar olmasam da

Barışın egemen olduğu, kardeş kavgasının nihayetlendiği, Sevgi ve hoşgörünün hakim olduğu,  dilin, dinin, rengin farklılıklarından uzak insanca ve özgürce yaşamak dileğiyle nice mutlu bayramlara.

Yönetenlerin menfaati için ve reklamı için kullanmadığı, alacaklıların borçlarından kurtulmuş ve eski günlerine yeniden dönmesi, Efsane Diyarbakırspor'un yeniden var olması dileğiyle nice bayramlara…

Çok zor günler geçiriyor canım Diyarbakırspor, herkes kendine göre çekmeye çalışıyor. Can çekişen efsaneden bile beklentisi olanlar var daha da insanlar biraz daha kullanabilir miyiz derdinde. Yani ölümü bile rahat değil. Son bir hafta içinde yaşananlar ha şimdi olacak takım borçlarından kurtulacak ve yeniden eski günlerine dönebilecek umudu veriyor bize ama bakıyoruz ki ortada en büyük sorun samimiyetsizlik. Bir adam babasından miras olan ismin yaşaması için çıkıp biz alacaklardan vazgeçildiği takdirde Diyarbakırspor'a sahip çıkabiliriz diyor haklı istek karşısında alacaklı olanlar ses vermeye başlıyor umutlanıyoruz. Bu eylem karşısında en büyük desteği kulüp başkanın vermesi gerekirken maalesef her kes birbirinin eksiğini, hatasını aramaya başlıyor. Sen bunu yapmadın, bunu açıklamadın o bunu dedi bu bunu yaptı söylemleri ve tıkanan bir süreç.

Şahap Akçadağ gerek yazılı medyada gerekse insanların yapmış olduğu çağrılar karşısında sorumluluk göstererek bir açıklama yaptı ve şartını ortaya koydu. Bu şartın yerine getirilmesi durumunda kendisinin de geri adım atma şansı olmamalıdır. Kimsenin bu açıklamayı yapması konusunda özel bir ricası yokken kendi isteğiyle ve şart koyularak vermiş olduğu demeç camiada memnuniyet yarattı ve umut verdi. Yavaş yavaş gerçekleştiğini gördüğümüz hibeler bayramdan sonra noter kanalıyla hayata geçtiği takdirde sayın Akçadağ'ın da yapacağı şey bu takımı yerde bırakmamak olmalıdır. Hem kulüp başkanı Nurullah Edemen, hem de alacaklı olan diğer yöneticiler hibe etme konusunda gerekli adımları attı ve niyetlerini ortaya koydu. Kulübün mali durumu zaten belli SSK ve Maliye Borçları yapılandırılmış, TFF'de transferi kapalı olan bir kulüp var ortada. Ve bu zor süreçte çözüm bekleyen sorunlar. Elbette ki bu sıkıntıları halletmek birkaç kişiyle mümkün değil ama arzumuz o ki kentin tüm bileşenleri güç birliği ve dayanışma ile şimdi ki Başkan da dahil bu takımı yaşatma adına mücadele etmeleridir. Bayramdan sonra noter kanalıyla insanlar alacaklarını hibe ettikleri belgeleri kulübe göndermeli ve kongre beklenmeden bu takımın toparlanıp sezona girmesi sağlanmalıdır. Yaşananlar yaşandı, olanlar oldu şimdi bu takımın sancağını yere düşürmemek adına fedakarlık zamanı. Sevgi zor iştir fedakarlık gerektirir zorluklarla mücadele etmek gerektirir umarım bu fedakarlığı gösterebiliriz. Diyarbakırspor'un eski efsanevi günlerine dönmesi umuduyla mutlu bayramlar.

Bu yazı toplam 12931 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com