1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bayrakla Gelen Başkanlık!
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bayrakla Gelen Başkanlık!

A+A-
Koca şehirde Diyarbakırspor'u seven  bir avuç gerçek taraftar ve bir iki basın dışında hiç kimse ne ilgileniyordu nede kimse sahip çıkıyordu. Kime gitsek tüm kapılar bir bir yüzümüze kapanıyor ve bu kulüp ölüm döşeğine mahkum bir şekilde öylece kaderine terk edilmişti.
 
Bu kentin ortak degeri olan Diyarbakırspor'un yok olmaması ve unutulmaması adına 
Celal Güney bir yazı yazdı. Diyarbakırspor'u seven bu şehirde yaşayan herkesi bayrak asma kapanyasına davet ediyoruz başlıklı yazısı ile dikkatleri çekti. Güney nın bu yazısından sonra ilk Diyarbakırspor bayrağını ilk asan Şeyhmus Şenyiğit oldu.
 
Daha sonra beni arayan Celal Güney bayrak asanı tanıyorsan bu duyarlılığından dolayı kendisine bir teşekkür edermisin dedi. Bende şunu söyledim tanımıyorum ama ulaşmaya çalışacağım. Şenyiğit'i buldum,  daha sonra arayarak Diyarbakırspor'a göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ettim.
 
Şenyiğit le görüştüğümüz de kendisine şunları söyledim ben Diyarbakırspor'u yaşatmak için yönetim çalışması yapıyorum eğer senin içinde bir mahsuru yoksa seni de listeye yazayım o'da bana olur dedi bende bir kaçtane dostuda listeye yazarak kongreye gittik. ilk kongre çoğunluk sağlanmadığından dolayi 15 gün sonraya ertelendi.
 
Bir gece Şeyhmus Şenyiğit beni arayarak sana bir şey diyecegim eğer sakıncası yoksa ben kendim liste çalışması yapacağım benim  şuan yapacağım yönetim listesinde İş adamları ve yanı sıra esnaflardan  kurulu olacak,  sen ne diyorsun.  Bende aynen kendisine şunu söyledim ikimizinde amacı Diyarbakırspor'u ve bu ismi yaşatmak değil mi o da bana evet dedi. Ben Başkanlık veya koltuk peşinde değilim benim tek amacım Diyarbakırspor yaşasın dedim ve mademki ikimizinde amacıda Diyarbakırspor'un yaşaması içinse bende kongrede senin listeni destekleyecegim dedim .
 
DİYARBAKIRSPOR'UN SON BAŞKANI ŞENYİĞİT OLDU.
 
İkinci kongrede tek listeyle başkanlığa  bizimde destek verdiğimiz Şeyhmus Şenyiğit seçilmişti. Kongreden hemen sonra hiç durmadan görev dağılımı yaptı. Akşamda yol haritamızı belirlemek için ilk toplantımızı yaptık. Bundan böyle Diyarbakırspor'u yaşatmak için gece gündüz durmayacağız hemen kolları sıvayıp işe koyulduk. Para yok, pul yok borç gırtlağa dayanmış, Diyarbakırspor ismini duyan herkes kaçarken bir kaç vefakar insan bu takımı yaşatabilmenin, daha açıkçası mucizenin peşindeydik.
 
VALİ KIRAÇ: "DİPSİZ KUYU"
 
Bizlere ilk randevuyu Diyarbakır İl Valisi Cahit Kıraç verdi kendisi ile tanıştıktan sonra Kıraç benim Diyarbakırspor için bir şey yapamayacağım çünkü dipsiz  bir kuyu olduğunu, gidin eğer yeni bir oluşum olursa her türlü desteği vereceğim ama bu Diyarbakırspor için yapabileceğim hiç bir şey yok.  Çok umut ederek gittiğimiz valilikten tabiri caizse ensemizi kaşıyarak umutsuz bir şekilde ayrıldık. Daha sonraki gelişmeleri sizler çok iyi biliyorsunuz ama ben sonraki yazılarımda dile getireceğim. Bunları neden yazıyorum, kimse bu kurtuluşun kolay olmadığını iyice bilsin ve bu mücadelede kimlerin emeği olduğunu çok iiyi anlasınlar. Şimdi güllük gülistanlık herkes kendine payeler çıkarmakta, sizler doğruyu o acı dolu günleri yaşayanlardan, gözleri yaşarandan, yüreği kanayandan dinleyin istiyorum.
 
İŞTE DIYARBAKIRSPOR SEVGİSİ BUDUR
 
Diyarbakırspor'un kuruluş tarihi olan 1968 yılından kurulan ve o tarihten bu yana hiç bir zaman kuruluş yıldönümünü ne Diyarbakırspor Kulüp Başkanları nede yöneticilik yapanlar hiç bir zaman böyle bir kutlama yapmadılar. Herkesin sırtını döndüğü bir dönemde  sizler dönmediniz tam aksine yaşatmak için canla başla uğraş verdiniz.
 
Azrailler Gurubunun tek bir sevgileri vardı oda Diyarbakırspor sevgisi aşkıydı.
Bakın Diyarbakırspor Azrailler Gurubu Diyarbakır da bir ilki gerçekleştirdiler. 
geçen yıl  24, Haziranda Ofis semtinde yaklaşık bin taraftar  ile bilikte  meşalelerle muhteşem bir şekilde kutladılar.
 
Diyarbakırspor'un kuruluş yıldönümünü kutlayan Azrailler Gurubuna bu emeklerinden dolayı Fırat Güneş, Orhan Tuma, Mazlum Kaya. Bercan Demirpolat,Ferat Ayaz, Veysel Yılmaz,Murat Çelik, Şehmus Sofioğlu,Cemo can ve daha ismini sayamadığım bütün Azrailler Ailesine sizlere nakadar teşekkür etsem azdır sizlerle gurur duyuyorum
Kardeşlerim.
 
Not: Yazının devamı persembe günü
 
SAYDILARIMLA
AZRAİLLER GURUBU BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT