1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Basketbolda İşimiz Güzelliklerle
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Basketbolda İşimiz Güzelliklerle

A+A-

Basketbolda ne olursa olsun, kim ne yaparsa yapsın, bizim için kim arkamızdan ne
söylerse söylesin biz yalnızca güzel olan haberleri vermeye devam edeceğiz.

Çirkinliklerle işimiz asla olmadı olmayacakta. Onunla işi olanlarda bizi ilgilendirmiyor. Onları yazarak ta sporu karalamak istemiyorum. Dedim ya BASKETBOLDA İŞİMİZ GÜZELLİKLERLE.

Gelelim bu güzelliklere. Anadolu Aslanı Basketbol Takımı play-offta dolu dizgin
yoluna devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü evinde konuk ettiği Kayseri Melikgazi
Belediyesini 64-55 skorla yenerek play-offta gurup birinciliği için bir engeli daha aştı.
Takımımız bu hafta sonu 18/03/2012 Pazar günü saat 16:00'da guruptaki en yakın takipçisi olan İstanbul Yeşilyurt Spora Yeşilyurt Spor Salonunda konuk olacak. Bu maçtan sonrada gurup birincisi kesinleşecek gibi. Diyarbakır'ın Aslanlarına başarılar dilerken İstanbul'daki tüm hemşerilerimizi bu baça davet ediyoruz.

Bir diğer güzellik ise Yıldız erkek ve bayan takımlarımızda. Yıldız erkeklerde il
birincisi olan Dicle Okulları basketbol Takımı Batman'da yapılan Bölge Şampiyonasını
yenilgisiz şampiyon olarak tamamlayıp Anadolu Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.
Yıldız bayanlarda ise Bağlar Belediyesi Basketbol Takımı da Adıyaman'da düzenlenen Bölge Şampiyonasında aynı başarıyı gösterdi ve yenilgisiz olarak Anadolu Şampiyonasına katılma hakkı elde ettiler. Her iki takımımızda da hedef Anadolu Şampiyonasında alınacak güzel sonuçlarla Türkiye Şampiyonasına katılmak. Her iki takımımıza da bu yolda üstün başarılar diliyorum. Bir teşekkürde Dicle Okullarına etmek istiyorum.

Basketbola yaptıklarıyatırımlardan dolayı da Dicle Okulları Yönetimine ve emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.
 
Haydi şimdi başka bir güzellikten bahsedelim. Bağlar Belediyesi Yıldız ve küçük
bayan takımlarından oluşan bir takımımız Kuzey Irak davetlisi olarak Kuzey Irak'ın Halepçe kentinde düzenlenecek olan dostluk turnuvasına katılmak üzere Kuzey Iraktalar. Halepçe katliamının 17. yıldönümü anısına düzenlenen dostluk maçlarına Bağlar Belediyesi takımı yanı sıra Erbil ve Halepçe bayan takımları katılacak ve turnuva öncesinde Halepçe de yeni yapılan Spor Salonunun açılışı da yapılacak. Bu arada Halepçede hayatını kaybeden binlerce masum insanı da saygı ve rahmetle anıyoruz. Basketbolun Kuzey Irak kentlerinde büyüyerek devam etmesi spor adına çok güzel bir gelişme. Umuyoruz ki yukarıda bahsettiğimiz güzellikler artarak devam eder ve bizlerde bu güzellikleri anlatmaya devam ederiz.

Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese mutlu günler diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT