27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır15 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya19 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,869
  %1.08
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Bülent BAYKALE


Basketbol federasyonu Diyarbakırı dışladı

14 Kasım 2012 Çarşamba 16:50

Basketbol federasyonu merkez hakem kurulu Diyarbakırı dışladı ve büyük bir kıyım gerçekleştirdi                                                                           
Bu yıl yapılan teknik komiser seminerine Diyarbakır, dan 2 tane B klasmana 3 adette C klasmana olmak üzere toplam 5 kişi seminere çağırıldı. Benimle beraber B klasman seminerine çağrılan Erhan kardaş ve beni keyfi bir tutum ile ikimizide C klasmana düşürdüler. Bir arkadaşımızda C klasmandan düşürülerek büyük bir kıyıma uğradık şu anda Diyarbakır gibi bölgeye hitap eden il 2 teknik komisere düşürülmüştür. Yılardır Bu MHK tarafından bizlere karşı yapılan haksız uygulamaların en son halkasıdır Basketbol Federasyonu tarafından Konya ilinde yapılan Teknik komiser semineri sırasında Mhk başkanı metin Şahin tarafından yapılan konuşmada federasyon seçiminde yaşanan olaylar anlatılmıştır.. MHK nin Bu görüşler doğrultusunda bazı kişilerin iftira ve dedikodularına dayanılarak A-B ve C Klasman listelerinin oluşturulduğu söylenmektedir.
Klasmanlar belirlenirken MHK nin kendilerine yakın olan kişileri kolladıkları tercihlerin objektif değil subjektif kriterlere itibar ettikleri konuşulmaktadır.2004  yılında ve sonra yapılan seçimlerde Federasyon Başkanı sayın Turgay Demirel, e vermiş olduğumuz destek için bazı kişilerin karalama kampanyası etkisi altında kalarak sistemli bir biçimde Doğu ve güneydoğudaki basketbol emekçilerini sistem dışına ittikleri konuşulmaktadır.Bizlere bu haksız uygulamayı yapanlar şunu bilmelidirlerki Biz Basketbolu sevdiğimiz için Diyarbakırda gelişmesi için ve hiçbir rant beklentisi olmadan çalışan kişileriz.
Tarafımızca büyük emek ve çabalarla Türkiye şampiyonaları ve Büyük organizasyonla rı yapabilecek altyapı ve seviyeye çıkarılan ve bu turnuvalarda yapılan harcamaları ortak paylaşarak karşılayan Diyarbakır hakem ve Teknik komiserleri Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından sistematik bir biçimde yok edilmiştir. Yıllarca bölgenin zor ve ağır yükünü çeken kişilerin klasmanları bilinçli bir şekilde düşürüldükleri söylenmektedir. MHK tarafından. Yapılan bu uygulamalar sonucu Diyarbakır Basketbol camiası küçük sıradan bir il seviyesine düşürülmüştür.
Teknik komiser yönetmeliğinde her yıl yapılan kişiye özel keyfi değişiklerle bazı kişilere önemli imtiyazlar ve avantajların. Sağlandığı konuşulmaktadır
Basketbol Federasyonu Başkanımız Sayın Turgay DEMİREL,e olan sevgi ve saygımız gereği yıllarca sineye çektik.ama bizlere yapılan haksız uygulamaları ve Merkez Hakem Kurulu tarafından yapılan  sistematik ayrımcılığın ortaya konulması gerektiğini düşünüyorum
Büyük bir yanlışlık ise sanki Doğu ve güneydoğu illerinde Basketbola gönülvermiş kişilerin değerlendirilmeyip Trakya bölgesinden birinin görevlendirilmesidir Trakya bölgesinden birinin 33 ilin hakem eğitiminden sorumlu kılınması ne kadar doğrudur .33 ilin hakem eğitiminin 1 kişi tarafından yapılması hakemlerin yetişmesi ve hakemlerin takibini imkansız kılacaktır Trakyada ikamet eden birinin güneydoğu Anadolu illerine yetişmesi ve hakemlere hakim olması düşünülemez. Her şeye rağmen Bizim Basketbola olan sevgimiz hiç bitmeyecektir.
  A.Bülent BAYKALE
  DİYARBAKIR

Bu yazı toplam 8564 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com