1. YAZARLAR

  2. Faruk ŞİMŞEK

  3. Başkanım bu sese kulak ver, "DUY BU SESİ"
Faruk ŞİMŞEK

Faruk ŞİMŞEK

Diyarinsesi.Org Halkla İlişkiler
Yazarın Tüm Yazıları >

Başkanım bu sese kulak ver, "DUY BU SESİ"

A+A-

BAŞKANIM DUY SESİMİZİ

 Başkanım Bu Sese Kulak ver, duy bu sesi

Sevgili okuyucularım geçtiğimiz haftalarda kongre yapılarak diyarbakırspor yeni yönetimine kavuştu. Kavuşmasına kavuştuda yönetimde olan kişi sayısı 30 umarım bu kadar kişi kulübe maddi anlamda katkıları olur. Sayın Yakut her ne kadar bu sayıyı yeterli bulsada benim kişisel kanaatim çok fazla. Sayın Yakut ateşten gömlek giydi, bir çok risk alıp geldi belki bir çoğumuzun yapamadığını gerçek bir diyarbakırlı gibi takımımıza sahip çıktı. Yeni oluşan yönetime şimdiden başarılar diliyorum. Geçtiğimiz haftalarda gerek sitemize binlerce email ve gerekte bire bir yapmış olduğumuz bu kentte yaşayan bir çok hemşerimiz bizden bir talepte bulundular. Hatta birisi vardı ki abi diyordu hatırlarsanız Süper Lige çıktığımız sezonda İstanbul B.B maçında Diyarbakırsporumuz bir pankart ile sahaya çıkmıştı ve o pankartın üstünde "KİMSENİN TAKIMI DEĞİL, HALKIN TAKIMIYIZ" diye bir pankart vardı dedi. Sözüne şöyle devam etti niye bir kampanya başlatamıyoruz niye bir sivasspor kadar olamıyoruz. Bakın Sivasspor futbol takımına açmış olduğu sms kampanyasından elde ettiği para ile  1 Adet Otobüs ve Pini Balili adlı oyuncunun bonservisi ve alacağı ücreti karşıladı. Diyarbakırspor kulübünün açacağı sms  kampanyasında büyük bir maddi anlamda kulübe girdi sağlarız diyiyor. Açılacak sms kampanyasında gerek yerel basın ve ulusal basında büyük bir reklamının yapılması gerekiyor emin olun ki türkiyede yaşayan 5 milyon Diyarbakırlı gereken hassasiyeti takımına karşı gösterecektir. Diyarbakırspor bir sivasspor kadar mı olamıyor veya derin eller mi izin vermiyor. Hafta içi Sayın Yakut ile görüşmelerimde kendisi bu tip bir kampanyanın Valilik tarafından düzenlenmesi gerektiğini Diyarbakırspor olarakta biz destek veririz dedi. Ya başkanım öyle diyorsunuz da Diyarbakırsporun bu işe daha hevesli olması lazım. Acilen gsm operatörleri ile anlaşma yapılıp, basın yolu ile bütün hemşerilerimize deklare etmeleri lazım. Benim şahsı görüşüm açılacak kampanyadan kulübe çok fazla katkı sunacaktır. Unutmayalım bir kulüp taraftarı ile vardır, taraftarı ile maçlar kazanır. Bence bu kampanya kulüp ile taraftarını birbirine daha fazla bağlayacaktır.  Umarım Sayın Yakut bu sms kampanyasını kulak arkası yapmaz ve gerekeni yapar.

 

Devre arasında takımın 3-4 tane direk oynayabilecek oyunculara ihtiyacı var. Coşkun hoca ne yaptığı çok iyi biliyor. Umarım alacağı futbolcular Coşkun hocayı mahcup etmezler. İyi bir kamp döneminden sonra eminim ki sezonun ikinci devresine çok iyi bir başlangıç yapacaktır. Bazı futbolcu kardeşlerimizin maç başları, bazıları da sezon başından beri tek kuruş para almadan giydiği formasının terletmiştir. Bu futbolcu kardeşlerimizin de bir an evvel paralarının ödenmesi lazım. Bu kenti temsil eden gerek bürokrat, iş adamı, sanayici, yerel yöneticiler, sivil toplum örgütlerin bu takıma maddi anlamda katkı sunması gerekir. El birliği ile bu takımı belli bir yere getirebiliriz.

 

Tesisleşme konusuna gelince aylardır tarım bakanlığının tahsis etmiş olduğu arazi ne oldu? Ciddi anlamda iletişim kopukluğumu var, yoksa belediye mi engel çıkarıyor, yoksa valilik mi gerekli işlemleri yapmıyor. Tesis demek fabrika demektir, bu bölge de yaşayan genç nüfusun çeşitli spor branşlarında başarılı olup bölgeyi iyi temsil edebilir. Tesislerde yapılacak yapıda Düğün Salonu, Benzin İstasyonları, Halı Sahalar ve buna benzer olan yapılar kulübe ciddi anlamda maddi anlamda katkılar sunacaktır. Bir an evvel tesisleşme konusunda gerekli imzaların atılmasını Diyarbakırspor taraftarları bekliyor. Saygılarımla

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT