22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul18 °C
 • Ankara17 °C
 • Antalya22 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40
M.Yılmaz BAY


Başkan Takımı Ligden Çek!

02 Ekim 2009 15:02
Başkan Takımı Ligden Çek!
 
Yeryüzünde bu kadar çifte standardın yaşandığı başka bir federasyon tanımıyorum. Aslında şimdiye kadar sözde adil bir şekilde yönetilen Liglerde Türkiye Futbol Federasyonu söz konusu Diyarbakırspor olunca cezayı kesti ancak ceza verilen taraf olaylarda mağdur olan D.Bakırspor. Evet, aslında bunun altını oyduğumuz zaman birkaç ana başlık ortaya çıkıyor.
 
 1.  TFF’nin D.Bakırspor’a bakışı ve verdiği değer ortaya çıkıyor.
 2. “BURSALI” Federasyonun “BURSALI”  Milli Takımlar Sorumlusu Levent KIZIL’ın yaptığı lobi ve baskı cezayı önledi.
 3. Bursa’da oynanacak Türkiye-Ermenistan Maçında Bursa taraftarının tepkisinden korkulduğu için saha kapatma verilmedi.
 4. Verilecek olan para cezasını ilgili maddenin üst sınırı olan 100 Bin TL olarak belirleyip bir anlamda  “Aferin çocuklar işinizi iyi yaptınız görev tamam” mesajı verildi.
 
Evet, cezalandırılan tarafa baktığımız zaman 3 maç Ziya Doğan 105 gün Mehmet Budakın 90 gün Bülent Fidan birde 40 Bin TL şimdi soralım 10 taraftarının kafası kırılmış. 90 dakika gerek taraftarı gerekse yöneticiler tarafından hakaretlere maruz kalmış bir topluluğa ceza verirseniz ve asıl cezalandırılacak olan tarafı ödüllendirirseniz yarın statlarda yaşanacak olan olaylara zemini bizzat hazırlamış olursunuz.
İnsanlar yarın statlarda kendilerine yapılan haksızlığın cezasını verip sizin veremediğiniz adaleti kendileri sağlamaya çalıştıkları zaman olayların sorumlusunu kendinizden başaksında aramayın.
 
Tepki! Benim düşünebileceğim tek tepki var bundan sonra sahalarda bu tür olaylar cereyan ederse yapılacak tek şey takımı ligden çekmektir. Aynen şu mesaj “Alın sizinde liginizin de”  Gidin sizinle aynı siyasi meşrebe uyan takımlarla oynayın siz bizden daha fazla vatanperver ve vatanı seviyorsunuz ya. Zaten Fenerbahçenin, Galatasarayın, Beşiktaşın uşaklığını yapıyorsunuz öylede yapmaya devam edin.
 
Sayın Ulusal Medya zevatı Şimdi ana haber bültenlerine malzeme ettiğiniz Bursa’da olaylar, Hepimiz D.Bakırsporluyuz nidalarının tam zamanı verilen kararların çifte standardını da haber yapında samimiyetinizi bir görelim.
 
Yarın bir gün bir statta insanlar birbirlerini yediği zaman o zaman Televizyonlara çıkıp “Bu iş bir toplumsal Travmanın getirdiği Sonuçlardır” Diye ahkâm kesersiniz ancak iş işiten geçer.
 
O pis emellerinize alet ettiğiniz Al bayrağa ve bu kutsal Vatana kurban olun.
Bu yazı toplam 2691 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com