28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul13 °C
 • Ankara9 °C
 • Antalya18 °C
 • İzmir14 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  127,004
  %1.19
 • Dolar
  3,1105
  %0.78
 • Euro
  3,3880
  %0.61
Celal GÜNEY


Başarısızlığımızı isteyen Şerefsizler varmı

02 Ocak 2009 14:10

Sevgili okuyucularım, öncelikle kahpece ve asla bir insanoğlunun yapamıyacağı bir saldırı yapan gece gündüz durmadan, mahsun ve çaresiz insanları bombalıyan "İSRAİL VAHŞETİNİ KINIYORUM" inanın bana herkes gibi benimde gözüme günlerdir uyku girmiyor, yemek yerken bile gözümün önüne gelen sahnelerden, kendi adıma insanlığımdan utandım desem yeridir. Bu yüzden tüm vatandaşlarımızdan rica ediyorum, bu katliama seyirci kalmayalım,  Dünya adına gözü dönmüş bu canilere tepkimizi koyalım.

Şimdi konumuza gelelim, malumunuz Diyarbakırspor'da fırtınalar hiç bitmiyor, bir dert bitmeden diğerini yazmaktan inanın bizlerde yorulduk.  Bu yazıları yazarken  içimizin nasıl acıdığını,  beni azıcık tanıyanlar tahmin edebilir.  Bu hafta Usta kalem ve Diyarbakırspor'u en iyi bilenlerden ve yazılarına sonuna kadar imzamı koyacağım Sevgili Saffet AZBAY, kendi deyimiyle taşı gediğine oturtmuş. Diyarbakırspor'da yıllardır bitmeyen krizleri, ülkemizde son  yıllarda iyice su yüzüne çıkan DERİN DEVLETE benzetmiş. Bahsettiği kişileri burada zikretmekten ziyade, yazılanları okuyunca insanın ürperesi geliyor. İnanın bana tam ibretlik bir yazı olmuş. Bu açıdan böyle usta bir konuyu, ustaca yazdığı için kendisini kutlamak lazım.

Diyarbakırspor'da gerçekten yıllardır bitmeyen mali krizler yüzünden herkesin kafasında bir soru var, acaba bu takımla ilgili ne zaman iyi şeyler okuyacağız diyenler o kadar çok ki, kimilerininde, alttan alttan sırıtmalarını görür gibiyiz. Bu takımın içini didik edip gerçekten TEMİZ ELLER operasyonu yapmak lazım.  Bunu yıllardır yazmaktan bizlerde usandık. Ama maymun gözünü açtı, dikkat edin teknoloji sayesinde, 1 saat içerisinde, bir çok insanla görüşüp, anında haberleşme çağındayız. Diyarbakır insanıda yavaş yavaş bilinçlenmeye ve sesini artık yüksek tonlarda duyurmaya başladı. Bazı haberlere gelen yorumlarda isimler o kadar net zikrediliyorki, artık herkes herşeyin farkında.

Bende şahsen, bu kulübün başarılı olmasını istemeyen zümreler olduğuna inananlardanım. Çünkü yıllar önce bu konuları gündeme taşıyanların evlerinin tarandığını, yumruklandığını ve çeşit çeşit tehditler aldığını biliyoruz. Bugün Saffet kardeşime sordum dedim ki "Saffet yine elini arı deliğine sokmuşsun, tehdit almıyormusun, ya da korkmuyormusun" bana aynen şunları söyledi "Tehdit inan bana o kadar çok geliyor ki artık çok alıştık, bu mesleği eğer layıkıyla yapmak istiyorsan, bazı şeyleri göze almalısın. Ayrıca inan bana ALLAHIN TAKDİRİNE İNANAN BİR İNSANIM ASLA HİÇ KİMSEDEN ZERRE KADAR KORKMADIM, KORKMAM DA, BEN DİYARBAKIR MİLLİYETÇİSİYİM, BUNLAR BANA ÇOK KOMİK GELİYOR" diyince zaten beklediğim cevabı almıştım.

Bakın bu günlerde Başkan Yakut'un oldukça yoğun programını takip ediyoruz. Bir bakıyoz Ankara'da, bir bakıyonuz İstanbul'da, bir arıyorum ki Diyarbakır'a gelmiş. Evet Yakut ismi, Diyarbakır'da kime sorarsanız sorun,  güven duyulan ve inanılan bir isim. Biz kendisiyle defalarca sohpet etme imkanı bulduk, bir sözünü hiç unutmam, aynen aktarıyorum. "BEN ASLA SİYASETTEN ANLAMAM, EĞER BİR ŞEYE İNANIRSAM VE O İŞE KALKIŞIRSAM,  KELLEMİ ORTAYA KOYARIM, DİYARBAKIRSPOR'DA YAŞANAN BU DÜMENLERİ GÖRDÜKTEN SONRA,  BEN BİLE HAYRETLER İÇERİSİNDE KALDIM" DEDİ.   

 Başkan Yakut, bana göre büyük bir ihtilal yaptı, kulüpte elini masaya vurdu ve bazılarını olduğu yerden zıplattı, asla arkadan film çevirmeyi beceremez, ne düşünüyorsa adamın yüzüne söylemeyi kendine prensip edinen biri.  Bu adam babamızın oğlu değil, ben asla inanmadığım biri için bunları yazmam. kendisiyle en ufak bir  alışverişimiz olmadığı gibi,  bazı çevrelerden bu adamı sonuna kadar savunmamız kendilerini rahatsız etmişde olabilir.

 Şahsıma ve sitemizdeki tüm editörlere değil  para, dünyayı önümüze serseniz, asla birini Bile bile ne lekeleriz, ne de reklamını yaparız. Böyle alçaklığı kendime söyletmektense bence toprağın altına girmek en büyük şeref olsa gerek.  O yüzden bazı kalemleri satın almak kolay değil demiyoruz, imkansız diyoruz.. Diyarbakırspor'da yaşanan bu darbe girişimine ve sayın YAKUT'a verdiğimiz bu desteğin sonuna kadar süreceğini, bazı kesimlerin beynine iyiyce yerleştirmesini ve bilmesini istiyoruz. Bizi buna iten tek şey MEMLEKET SEVDAMIZDIR, buna isteyen inanır, istemiyen inanmaz. Bu beni hiç ırgalamıyor.

Ayrıca Yakut'un göreve gelmesinin ardından, gelen  ve asla tesadüf olmadığına inadığım  Güngören, Kasımpaşa ve de Özellikle Diyarbakır'da oynanan Manisa maçındaki  mağlubiyetler ve hakem facialarını gördükten sonra, herkes birbirine soruyordu, Gerçekten acaba birileri düğmeye mi bastı, Hele ki evimizde oynadığımız ve provakosyana çok açık bir yönetim gösteren Hakem GÖÇEK'in yönettiği maçta birilerinin  nerdeyse kalkıp göbek atası geldiğine gözlerimizle şahit olduk. . Bu üç maçıda canlı izledikten sonra, gerçekten birilerinin düğmeye bastığına inananlardanım.   Böyle şerefsiz ve şahsiyetsiz insanlar varsa, ve bu kulübün başarısızlığını isteyenlere,  halk bir gün mutlaka yüzlerine tükürecektir.

Yazımızın sonunda bizlerde artık bu kulübün içine bazı savcıların  girmesini istiyoruz, bu konuda sayın Yakut'a ve yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarının yanında olduğumuzu söylüyoruz. Bu takımın 1 kuruşunu dahi, hakketmeden cebine atanlardan hesap sorulsun. Eğer bu TEMİZ ELLER OPERASYONU yapılmassa, bu takım için daha çok, öldük bittik, yandık laflarını duymaya devam edecez. Diyarbakırspor çok büyük bir camiadır, bugün bu olanlara sırıtanlar, yarın olacaklardan ezilirlerse sakın ağlamasınlar.

2009 yılının tüm insanlığa barış getirmesini, ayrıca İSRAİL'in ve yandaşlarının, Yüce Allahın büyük gazabına uğrayıp cezasını çekmesini diliyorum. 

Bu yazı toplam 1082 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com