1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Bana atılan iftiralar altında ezildiniz
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bana atılan iftiralar altında ezildiniz

A+A-

ÖNCE BİRLEŞME GÖRÜŞMELERİ

Bizlere atılan iftiralara ve ithamlara hafta içinde yaptığım açıklamam ile ve de canlı yayında belgelerle tek tek cevap verdim. O nedenle bunlarla ilgili kısmı yazının sonuna bıraktım. Önce 3 yıl önceye dönmemiz lazım. Sorunun nereden kaynaklandığı ile ilgili başlamak istiyorum.

3 Yıl önce Diyarbakırspor ile Diyarbekirspor'u birleştirme adına daha doğrusu hukuken olmasa da halkın takımı, bu şehri temsil etmesi adına hatta 50 yıllık Diyarbakırspor'un o büyük misyonunu yüklenmesi için çok büyük umutlarla yola çıkmıştık.

Birleşme adına beklentilerimiz ve ortaya koyduğumuz şartları defalarca yazdım, neydi bunlar kongre ve delegasyon sistemi, seçimli başkanlık gibi taleplerimiz hepsi kabul edilmişti.

Aradan geçen zaman diliminde, maalesef artık bunların olamayacağını gördük. Bu nedenle bununla ilgili hiç bir şey artık yazmıyorum çünkü bu işin adı konuldu, "şirket benimdir, istediğimi getirir, istediğimi götürürüm, kimse bizim olana en ufak bir şey söyleyemez, eleştiremez, yazamaz, çizemez" ortaya bunun çıktığı artık çok net belli oldu. Bizim amacımız bu kentin ortak değeri Diyarbakırspor'u küllerinden yaratmak değilmiyidi, halkın ve taraftarı yeniden coşturacak, şehir takımını yeniden inşaa etmek değilmiydi?

Peki 3 yıl önce bizlere verdiğiniz sözlere ne oldu.. Bakın 3 yıl geçti, halen BAL Liginden çıkılan yerde yani 3.ligden bir adım ileriye gidemeyen, bir takım ortaya çıktı.

ŞİRKET VE KURUMSALLAŞMAYI DESTEKLEDİK

Burada altı çizilmesi gereken
tek şey şudur, kurumsallaşma ve şirketleşmeye.
Fevzi İlhanlı'nın kişisel çabalarına, emeklerine eyvallah,
bunlar şimdiye kadar olmayan işlerdi. 
bunları sürekli destekledik. 
Olması gerektiğini de defalarca yazdık.

Olmayan tek şey, bu kenti tamamen kucaklayacak, taraftarla özdeşleşecek bir takım 
yani eski Diyarbakırspor'un yerini gerçek manada alabilecek o takımı ortaya çıkaramadık. Bunların tek nedeni işte bahsettiğim o sözlerin yerine getirelememesidir. Kulüp 1-2 kişi çalışanın elinde, yönetimi dahi olmayan bir yapıda, gerçek manada kurumsalıktan çok uzak bir zihniyetle yönetiliyor.

ÖNEMLİ OLAN LİGIN KÜÇÜKLÜĞÜ DEĞİL, İSMİNİN NE KADAR BÜYÜK OLDUĞUDUR

Evet belki ligimiz küçük olabilir 
ama gerçek anlamda efsane Diyarbakırspor ismini ve misyonunu üstlenmiş olsaydınız o zaman ligimizin küçük olması hiç önemi yoktu önemli olan Diyarbakırspor ismini nin ne kadar büyük olduğunu görmeniz gerekirdi ama malesef bu büyük ismin ve misyonunu altında kaldınız Bakın bir çok şirket takımı var ve onların sistemi nasıl bir bakalım

Örneğin Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon bunlar da şirket değil mi? Üstelik halka açılmış şirketler. Bunların yönetimleri yok mu?. Hangisi atamayla yönetiliyor. Hangi kulüpte yönetim yok, hangisinde delegasyon yok, hangisinde seçim yok. Trabzon o kentin tek ortak değeri değil mi. 
Bunların milyonlarca taraftarı yok mu.

İşte bahsettiğimiz, ortaya koyduğumuz fikir bu takımlarda olan sistemin birebir aynısıdır. 
Bu sistem Diyarbekspor'da olsun istedik.

Bu sistemin Diyarbekirspor'da olmayacağını artık çok iyi anladım. Dediğim dedik, çaldığım düdük hesabı biz de bunları yazıp çizince de tutup bizleri ihanetçi konumuna sokmaya başladılar, yetmedi ardında bizlere akla hayale gelmeyecek suçlamalar, ithamlar başladı. 

GELELİM İFTİRALARA

Şimdi gelelim bizlere atılan iftiralara, şahsıma ve eski başkan Şeyhmus Şenyiğit'e yönelik çok ağır ithamlara hafta içi tek tek cevap verdik, üstelik canlı yayında basın sözcüsünün de katıldığı programda belgelerle konuştuk. 
Bizlere verebilecekleri tek cevap olmadığı gibi o ağır iftiraların altından resmen ezildiler.

ATIGINIZ İFTİRALARIN ALTINDA EZİLDİNİZ

Diyarbekir spor yönetimi tarafinda bizlere atılan çirkin iftiralar hem beni hem de  Şeyhmus Şenyiğit Diyarbakır halkına ve Taraftarların önüne yem olarak attılar bunların tek amaçları vardı oda 3 yıl boyunca verdikleri sözler ve yaptıkları hataları ört pas etmek adına bizlere bu iftiraları attılar.

Ama evdeki hasap çarşıya uymadı ve kazdıkları yalan ve iftira çukuruna kendileri düştüler çünkü ne Diyarbakır halki ne de taraftarlar bizlere atılan o içi boş iftiralara inanamadıkları gibi sert kayaya çarptılar. Çünkü bunların tamamı yalan ve iftira olduğu tek tek ortaya çıktı.

İŞTE BANA ATILAN İFTİRALAR VE

3 YILIK TARAFTARLARIN EMEĞINE KARŞILIK TEŞEKKÜR BELGESİ

Bizlere atılan içi boş bu iftiralara karşı bizde dedik ki hadi bakalım hodri meydan ve her platformda sizlerle yüzleşmeye hazırız pazartesi gün ki tv 21'de Özgür Büyük'ün sunduğu programa katıldık, ve tüm gerçekleri tek tek yüzleşerek  belgeleriyle ortaya koyduk.

Mesele bizlere atılan iftiraları boşa çıkarıp bizlere güvenenleri de mahçup 
etmemekti ve bir hafta boyunca elimizde belgeler var" diye atıp tutanları programa getirdiği tek bir kağıt parçasıydı, belge diyemiyorum çünkü program öncesi hazırladığı çok net belliydi, hiç bir geçerliliği olmamasına rağmen onu da kabul ederek söyleyin bakalım neymiş okuttuk.

Bu kağıtta sıralanan taraftarlara verilen 153 bin TL olduğu yazıyordu. Şahsıma bir kuruş almadığımı, bununla ilgili ne varsa buyrun söyleyin diye defalarca söyledikten sonra o kağıtta yazanlara cevap verdim. 
Önce o tutarın 153 bin değil, 163 bin olması gerektiğini söyledim. 
Çünkü hesabı yanlış getirmişler. Taraftarlara  2 sezon boyunca sponsorlar tarafından verilen 
104 bin TL bilet tutarı,dı ve yine Konya'da oynanan 
Play-Off final maçı için otübüslere verilen 20 bin, yine deplasman maçı için verilen 5 bin tl otübüs parası hepsi bu kağıdın içinde yazılıydı. Bunun dışında derneği elektrik, su, kirası, taraftarlara verilen yemekler bile bu kağıda yazılmış ancak bu paraların tek kuruşu bana değil direk muhattaplarına verildiği de bizzat programa gelen basın sözcüsü tarafındanda teyit edildi. 
Ayrıca Dernek giderleri için verilen para şahsım tarafından değil Şimdi ki Azrailler Grubu Başkanı Fırat Güneş tarafından muhattap alınarak bu giderlerin yapıldığını da belirttim. 

Peki bu kadar yaygara kopardınız, 150 bin TL aldıiğımı yazıp çizdiniz, hani benim şahsıma aldığım paralar nerede? 
Bunlar çok çirkin, bir iftiradı ve böylesine bir kulübe yakışmayacak iftiralar, bunlarla ilgili zaten hukuki olarak ta hesaplaşacağım. 
Öyle insanlara çamur atmanın kolay olmadığını da buradan söylemek istiyorum. 

Ben ve Şeyhmus Şenyiğit'e atılan iftiralar  karşısında belgelerle tek tek cevap verdik. verdiğimiz cevaplar karışsında ne yazıkki Diyarbekir spor kulüp basın sözcüsü  malesef bizim sorularımıza karşı kaçamak cevaplar verdi.

Bakın kim olursa olsun eğer kulüp adına oraya çıkmısa yönetimin tümünü temsil etmiş demektır ama gerçekten üzülerek belirtmek isterim ki Diyarbekir spor kulübü hiç bir belge önümüze koyamadılar ve yanlızca için boş bir kağıt parçasını belge olarak göstermeleri ne kadar profesyonel kulüp oldukları tüm kamo oyu bunu gördü.

Bunlarin tek bir amaçları vardı oda doğruları yazdığım ve söylediğim için  Ramazan Tugay nin ayağını kaydirmakti.

BİLETLER, ORGANİZASYONLAR DEPLASMAN GİDERLERİ

1.ci sezon için ödenen paralar

1) Konya da oynanan Play-Off Final maçı için  Taraftarlara tutulan otobüslere ödenen para 20.bin TL.

2) Bir sezonluk taraftarlara  sponsor tarafından verilen bilet toplam 51.bin TL.

3) Bir yılık dernek kirası 9.bin TL.
......................................................
4) İkinci sezon için ödenen paralar

5)Denizli finalin ilk maçı için bir adet taraftarlar otobüs tutulup ve otobüse ödenen para 5.bin TL.

6) Bir sezonluk taraftarlara  sponsor tarafında verilen bilet toplam  51.bin TL

7) Bir yılık dernek kirası 9.bin TL bunuda kulüp kendi elleriyle direk mal sahibine ödüyordu

8) toplam 2.5 yıl zarfında derneğin Çay Şeker  Elektirik Su ve ayrica deplasman dünüşü taraftarlara verilen yemek ve diğer harcamalar için  toplam 18. Bin TL. 
Genel toplamda 163.bin TL dir.

Evet şimdi, soruyorum sizlere ey bana çamur atanlar bu harcamalarda benim cebime giren her hangi bir para varmı 
yazıklar olsun sizlere demek ki taraftarların verdiği bunca emek karşılığın da teşekkür belgesi olara bunların yüzüne vurmak oldu.

BİZLERE İNANANLARIIN BAŞLARINI ÖNLERİNE EĞMEDİK

Evet bu çirkin iftiralara inanmaya  bizlere güvenen ve destek olanları 
Allah binlerce kez şükürler olsun ki  ne başlarının ünlerine eğdik nede onları mahçup ettik

bizlere bu konuda destek olan 
Onurlu Diyarbakır halkına

Azrailler gurubuna

Amedspor Direniş Gurubuna

Barikat Gurununa

Cizrespor Ejderler gurubuna

Adıyamanspor taraftarlar derneğine

Şanlıurfaspor Taraftar derneğine

İstanbul genclik 12 taraftar gurubuna

BATMAN YARASALAR taraftar gurubu,

VAN KARAKOBRALAR taraftar gurubu,

DERSİM taraftar gurubu,

DEVRİMCİ SİİRT taraftar gurubuna

tüm onurlu kişiler ile beraber 
ismini sayamadik larıma  
çok çok teşekkür ederim 
Allah hepinizde razı olsun 
değerli abilerim ve kardeşlerim
saygılar ve sevgiler sunarım.

Taktiri onurlu kamo oyu 
halkımıza bırakıyorum..

Sonuç olarak birleşme görüşmeleri ve bana atılan tüm iftiralara hem de belgelerimizle tek tek cevap verdim. Burada şu sonuç çıkıyor, 50 yıllık büyük ve onurlu bir geçmişe sahip Diyarbakırspor'umuz bugün amatör liglerdedir, Kimse bu misyonu üstlenmeye ya da sahiplenmeye de kalkmasın. Bizim Diyarbakırsporumuz, halkın takımı ligi küçük olsada ismi büyük takımımız sadece Diyarbakırspor'dur, bunu da herkes böyle bilsin...

SAYGILARIMLA 
RAMAZAN TUGAY

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT