1. YAZARLAR

  2. Mücahit CAN

  3. Bahçeli ve Baydemir'e Önerim...
Mücahit CAN

Mücahit CAN

Diyarinsesi.Org yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bahçeli ve Baydemir'e Önerim...

A+A-

Hiçbir zaman oy vermeyi düşünmüyorum, ancak partisine gönül verenlere ve kendisine saygı duyarım. Bu yazımı (öneri içerdiği için) MHP Genel Merkezine de yollayacağım.

Sayın Osman Baydemir'i şahsen tanırım. 2004 seçimlerinde ben Ak Partiden, o da SHP'den aday olmuştu. Centilmence geçen yarışın sonunda ben Ak Partinin oylarını %15.80' den %35.29'a çıkartmış, o ise %58. 3 oy alarak belediye başkanlığını kazanmıştı. 2009 seçimlerinde ise oylarını arttırarak tekrar aynı göreve seçilmiş oldu.

Sayın Baydemir'le fikren muhalif olsak da, siyasi çıkışlarının bazılarını bir kenara bırakırsak eğer, 'kibar' bir yapısı olduğunu söylemeliyim. Nazik ve beşeri ilişkilerinde insancıldır. Hem kişisel nezaketinden, hem de şehrimizin belediye başkanı olmasından dolayı kendisine değer veririm. Onun da şahsımla ilgili yaklaşımı naiftir. Dolayısıyla önerimi değerlendirebileceğini düşünüyorum.

Önerim şudur:

Sayın Bahçeli Diyarbakır'a geleceği zaman, Belediyeyi ziyaret edeceğini söylemeli ve öyle de yapmalıdır. Sayın Baydemir de, gelişinde onu havaalanında çiçeklerle karşılayarak cevap vermelidir. Eminim ki, her iki tarafın sevenlerinin yanı sıra, barış ve kardeşlik isteyen toplumun önemli kısmı da bundan hoşnut olacaktır.
  
Haklı veya haksız, tarihte yapılan tüm savaşların barış için yapıldığı iddia edilmiştir. Ancak gerçekten 'barış' isteyenler, fark yaratarak 'barışçıl şahsiyetler' olarak anılabilirler. Sayın Bahçeli ve Sayın Baydemir, içinden geçtiğimiz sürece pozitif yönde katkı sağlamak üzere doğacak fırsatları değerlendirmelidir. Aslında siyasi iklimin değişmesi için Sayın Başbakanın, Sayın Kılıçdaroğlu'nun ve diğer parti liderlerinin de aynı şeyi yapmaları ve karşılık bulmaları siyasete güzellik katacaktır...

Demokratik kültürün gelişmesini sağlamak, birbirlerinin değerlerine saygı göstermeyi öğrenmek ve öğretmek, herkesten önce siyasilerin görevidir. Siyasiler, süreçlerin tıkandığı dönemlerde ya bir yol bulmalı veya da bir yol yapmasını bilmelidir. Tarih, barış ve kardeşliği tesis etmekte cesur ve kararlı olanların attığı adımların izlerini altın harflerle sayfalarına nakşettiğini bizlere söylemektedir.

Hayırlı Seçimler...

Mücahit Can

Yorumlarınızı mucahitcan@superonline.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar