1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Azrailler Grubunun özverisi
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Azrailler Grubunun özverisi

A+A-
1968 Diyarbakırspor kulüp başkanı Bedirhan Akyolun Azrailerle ilgili yapmış olduğu aslı astarı, gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayan komedi türündeki açıklama beni ve Azrailler gurubunu derinden üzmüştür. Baştan sona gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmayn beyanata şaşırmadım desem yalan olur.  Bakın size Azrailler  gurubunu neler yaptığını size anlatayımda, kulağınızı ve gözünüzü açın iyi dinleyin.
 
Türkiyenin sayılı Gurupların dan biri olan Azrailler gurubu,  son 3 sezondur göstermiş oldukları centilmenlik dolayı tüm kesimin taktirini toplamıştır.  Azrailler Gurubu bu centilmenlikle adından söz ettirirken ama malesef bunca güzeliği sen ve senin gibi art niyetli olan isananlar görmezden geldiniz, yazıklar olsun sizler.
 
BİZ KİMSENİN ADAMI OLMADIK
 
Bakın şunu belitmek isterimki bundan böyle Hiç kimse Azraileri yanlızca gurup olarak görmesin çünkü Azrailer bundan böyle bu bölgenin sesi olacak ve bu bölgenin takımlarına yapılan her türlü haksızlıkların karşısında dim dik duracaktır.  Bakın bizler  bugüne kadar ne kimsenin adamı olduk,  nede adamı olacağız  herkes bunu böyle bilsin.  birileri kendini Azrailerin üstünde, kendini gündeme getirmek veya reklam yapmak için sakın bizim adımızı ağzına almasın. bunada asla müsade etmeyiz bunu böylece bilesiniz.
 
Türkiye Kupası'nda Göztepespor'u eleyen Cizrespor kuruplara kalırken bu başarıyı bazılarının çok zoruna gitmiş ve daha sonra TFF' tarafından haksız yere sahası 4 maç kapatma vermesini eleştirdik, Cizrespor'a sahip çıktık diye adam bizi Diayrbakır düşmanı ilan etti. Üstelik bunlar Diyarbakırlı değil diye yazmış. Peki soralım biz Diyarbakırlı değiliz, sen nerelisin hele bir açıklada onu herkes öğrensin. Bol keseden atmak kimseye yakışmaz. Azrailer Dernegi en doğal hakımız kulanıp tapkimizi gösterdik çünkü yılar öncesinde bu bölgede onlarca takım varkem maalesef TFF' ve yandakçılarıyla bilikte ne yazikki bu bölgede futbolu bitirdiler. Sadece Cizrespor değil, bu bölgede hangi takıma haksızlık yapılırsa onun yanında olmak düşmanlıksa biz bu düşmanlığı sürekli yapacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır derler, daha benim bu kelimeden sonra ekleyecek bir şeyim yok. 
 
ÇAMUR AT İZİ KALSIN DEVRİ KAPANDI
21.cı. yüz yılda yaşıyoruz futbol dostluk kardeşlik ve barıştı artık maçlarda olayların yaşanmaması adına Azrailler gurubu bir ilki başardı geçmişin östünü kapatmayarak tam aksine geçmişte dersler çıkaran ve bir dosluk gurubu oluşturan Azrailler gurubu örnek alınması gerekir
 
Tüm Türkiye'ye Diyarbakırspor'un taraftarı nasıl Centilmen olduğunu bir kez daha göstermiş oldular işte size örnekleri geçen sezon Diyarbakırspor Şampiyonluğa oynarken kendi sahasında Yozgatspor'a ardından küme düşmesi kesinleştiği halde  Kocaelispor'a mağlup olduğu halde maçta sonra Diyarbakırspor taraftarları Kocaelispor'u türbinlere çağırması apayrı bir güzelikti ve ardında Keçiörengücüsporal beraber kalırken ve Şampiyonluğu kaçırmasına rağmen centilmenliği hiç bir zaman ellde bırakmadılar ve bunun mayvesini almaya başladık
 
bakın Kocaelispor kendi sahasında oynadığı bir maçta Kocaelispor taraftarları 21.ci dakikada Diyarbakır diye tezahürat bulundular işte dosluk budur yine Yozgat'ta oynana maçta Yozgatspor' taraftaları Diyarbakırspor futbolcularını türbine çağırması 
apayrı bir güzeliktir 
bana göre her kesimin bu tabloyaya bakıp Azrailler gurur duyması gerek.
Ama sen ne anlarsın güzelikte.
 
BİRDE UTANMADAN TEHDİTLER
 
Birde utanmadan insanları tehdit etmek hele hele sizin gibi bu konuma gelmiş birine hiç yakıştıramadık. Üstelik bu tehditlerden sonra bunları inkar etmenizde yine yakışık kalmamış. Azraillerle bir derdin varsa, yerimiz yurdumuz, mekanız bellidir buyurur gelirsin. Bizde tehdit olmaz ne derdin varsa anlatırsın. Diyarbakır insanı merttir asla heleki konu ile ilgisi olmayan insanları aratmak hiç bir Diyarbakırlıya yakışmaz. Hele ki seni spor camiasında defalarca savunmuş, 100 lerce haberini ve röportajlarını yapmış, seni spor camiasına tanıtmış birini tehdit ettirmek sana yakışıyorsa diyecek sözüm yok. Ne derdin varsa buyur bizi bul ve anlat, başka insanları rahatsız etme.. Ne demek istediğimi inşallah anlamışsındır. 
 
 
SAYGILARIMLA 
AZRAİLLER GURUBU 
BAŞKANI RAMAZAN TUGAY
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT