24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır20 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara14 °C
 • Antalya28 °C
 • İzmir20 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,096
  %-0.31
 • Dolar
  3,0747
  %-0.42
 • Euro
  3,3485
  %-0.27
M.Yılmaz BAY


Azrail İşaret Verecek, Panik Yok!

05 Nisan 2012 Perşembe 15:30

Bazı durumlar vardır tebir alınmadığı takdirde kötü sonuçlar doğuran sonuçları değiştirmek ve kötü rüya görmemek için durumun ehemmiyetini idrak edip gerekli hamleleri yapmak ve işi şansa bırakmamak gerekir. Polyannacılık oynayarak ya da panik yok denilerek oluşacak suni rahatlamalar bizim için dezavantaj rakiplerimiz için avantajdır.

Ve Azrail'le Pazarlık

Adamın biri ölümden çok korkarmış, inançlı ve ibadetleri yapan biriymiş. Bir gün Yüce Allah'a dua ederek “Allah'ım ben bütün ibadetlerimi yapıyorum ve sana yalvarıyorum tek isteğim var Azrail canımı alacağı zaman bana bir işaret versin” demiş. Ve o günden sonra rüyaları kabul edilmiş gibi işi oluruna bırakmış gel zaman git zaman adamın Babası, Annesi, Ailesi, Kayın babası, Kayınvalidesi ve kısaca bütün akrabaları teker teker ölmüş. Bizim adam hepsinin taziyesine gitmiş cenazesine katılmış. Bizim adamın saçları dökülmüş, dişleri dökülmüş elden ayaktan düşmüş. Bir gece yatarken Azrail aleyhi selam çıkıp gelmiş , Ey insan Canını almaya geldim ben Azrail'im demiş adamda çok şaşkın bir şekilde karşı çıkmış “Olmaz demiş hani bana haber verecektiniz diye sitem etmiş. Azrail Aleyhi selamda “Ey gafil Anan öldü, Baban öldü, bütün yakınların öldü hepsini sen gömmedin mi, Saçın döküldü, dişin döküldü elden ayaktan düştün daha hangi işareti bekliyordun diyerek” oracıkta canını almış.

Teşbihte hata olmaz, Kıssadan Hisse, Artık gerisini siz düşünün 7 Puanlık fark 1 puana düşmüş, Tokat her türlü lobi içerisinde takım gitmek üzere bu rahatlık niye. Yönetim de panik yok artık hangi işareti bekliyorlarsa bilmem.

Bu yazı toplam 8701 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com