1. YAZARLAR

  2. Sinan KARAKAŞ

  3. ATTIĞIN TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜN KUŞA DEĞDİ Mİ?
Sinan KARAKAŞ

Sinan KARAKAŞ

Yazarın Tüm Yazıları >

ATTIĞIN TAŞ ÜRKÜTTÜĞÜN KUŞA DEĞDİ Mİ?

A+A-

   Ortalık toz dumanken, birileri öküz altında buzağı ararken, Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Avni Doğanın konuşmasına bakar mısınız?


     Şimdi sıra bizdeymiş, artık biz onları fişleyeceğiz, gibi aklı başında olan, bırakın bir milletvekilinin, hiçbir insanın bile söylemeyeceği sözleri, ne yazık ki fütursuzca söyleme cehaletini gösterebiliyor.


     Hazır iktidarla yargı arasındaki söz düellosu ayyuka çıkmışken, daha itinalı konuşması gereken iktidar milletvekilleri, ağzını açıyor, gözünü yumuyor, alın bir çuval dolusu koz diye, gözünü açmış kusur arayanlarının kapısının önüne bırakıyor, hem de kabuğu çıkarılmış kozlar, rahat rahat yensin diye, ellerine tutuşturuluyor. Bilmez misin bütün gözler sizin üzerinizde, kim nerede ne yanlış yapacak, kim gaf yapacak diye bekleşmekteler, bütün projektörler iktidar partisi Adalet ve Kalkınma Partisinin en alttaki üyesinden en üstteki Genel Başkanına kadar yansıtılmış.


     Şimdi kendi kendime sormaya başladım, partiler milletvekili adaylarını belirlerlerken hangi kriterlere, kıstaslara bakıyorlar, hangi özellikleri irdeliyorlar diye. Demek ki nerede ve ne zaman ne konuşulmasını bilip bilmemelerine bakılmamaktadır. Bakılmış olsaydı alt yapısı güçlü insanlar seçilirlerdi. 


     Karacasu beldesinde belediye seçimleri varmış, varsa var, illa böyle konuşmak zorunda mısın? Karacasuyu da almayıver, bu konuşmanla verdiğin tahribatın ölçüsünü bilebiliyor musun? Hani diyorlar ya, ağzı olan konuşuyor diye, işte ağzı olan nerede ne zaman ne konuşacağını bilmezse, sonuçta yapmadığı veya yapamadığı şeyi de yapmış gibi gösterir. Attığı taş ürküttüğü kuşa değdi mi, değmedi mi hesabını yapmaz.


     Avni Doğan yeni Milletvekili değil, Fazilet partisinde de Milletvekilliği yapmış bir zat, Fazilet Partisinden sizinle beraber Adalet ve Kalkınma Partisine geçti diye ölene kadar Milletvekili yapacaksınız diye bir şey olmaması gerek. Eğer, fişlendiğine inanmıyorum ama gerçekten siz de hele milletvekili olarak fişleme yapıyorsanız, fişleme yapanlardan ne farkınız kalır. O halde vay bu milletin haline, oturup ağlasın dizlerini dövsün, sağdan fişlensin, soldan fişlensin, arkadan fişlensin, önden fişlensin, bari oldu olacak üç boyutlu fişleme yapılsın da, kimse yeniden fişleme zahmetine girmesin, nasılsa üç boyutlu olunca bir tek insanın içi görünmeyecek, o kadarı da olsun artık, her ne kadar niyet okuyanlar varsa da. 


     Selam ve Saygılarımla
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT