28 Ekim 2016 Cuma
 • Diyarbakır14 °C
 • İstanbul14 °C
 • Ankara11 °C
 • Antalya20 °C
 • İzmir17 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,934
  %-0.03
 • Dolar
  3,1054
  %-0.16
 • Euro
  3,3986
  %0.31
Eyyüp ARAS


ASRIN DAVASI "ERGENEKON"

20 Ekim 2008 15:56

Ülkenin gündemini oluşturan konuların en başında yapısal, örgütsel ve faaliyet olarak her alanda çalışma mekanizmasıyla yankı uyandıran, maksimum derecede önemli bir o kadar da durumu itibariyle tüm Türkiye’de sürekli takip ve merak edile gelen “Ergenekon” davasına 20/10/2008 tarihinde (bugün) resmi olarak Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesindeki adliyede başlanmış bulunuyor. Bu bir yeni dönemin başlangıcı adeta çünkü, daha önceleri böyle geniş bir kapsamda örgütsel yapıya sahip ne bir oluşum görüldü-duyuldu ne de böyle muazzam şekilde irtibatlı, teknolojik ve donanımlı çok güçlü bir konuma sahip bulunan yasadışı oluşuma dokunulabilindi.

Önemli bir sürece girildi ve asrın davası diye tabir edilen keza, 46’ sı tutuklu 86 sanık hakkında 250 sayfalık klasörde iddia edilen suçlamalar eğer sabit görülmesi halinde çok canların yanacağı şimdiden tahmini zor olmasa gerek. Bakalım bu yargı süresince Türkiye’de neler olacak neler yaşanacak. Gerçi ne olacağı belli de, hemen birkaçını ben söyleyeyim her türden karmaşa ve kargaşaların yaşanacağı, olayların medyalarca provoke edilerek insanlara servis edilip tansiyonun artmasına sebep olması veya ülkeyi bir tür kaosun içine sürüklemenin çabalarının gösterileceği herhalde tahmin veya hayal edilmesi zor değildir sanırım.

Adı ve sanı, yapısı ile işleyişi hangi ideolojik yapıya sahip ve her ne olursa olsun desteğini hangi güç odaklarından sağlıyorsa sağlasın yasadışı, etnik, insanlık dışı ve insan haklarına karşı olabilecek her türlü katliamın yaşanabileceği oluşumun karşısındayım ve asla da tasvip etmeyenlerdenim. İnsan hayatı ucuz ve basit değildir.

Üzerinde yaşadığımız Türkiye coğrafyasında ne yazık ki bu tür eylemler belli güç odaklarınca hep gerçekleştirilmiş ve halen gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. Onlarca eylemin failleri henüz belirlenememiş nice canlar yere serilmiş adresi belirsiz fakat mağduru belli kişi ve kişilerin müsebbibi aydınlatılamamıştır. Bu gibi yaptırımların sağlanan rantların faturası oysa halka mal edilmekte, analara, babalara kısacası insanımıza çıkarılmakta ve gerçek manada millet mağdur edilmektedir. Acının yeri ve zamanı ne olursa olsun gerek maddi ve gerekse manevi hep bizler yani millet yaşamaktadır.

Kanıtlanırsa ki, belli çevreler dışında herkesin kendi vicdanında, belleğinde şu an itibariyle kanıtlanmış vaziyettedir oysa. İsnat edilen iddialar doğrultusunda bu örgütün yaptıkları az ve uz değildir aksine, çok daha büyük bir oluşuma sahip olduğu, bu suç örgütünün dağılımının yurtiçi ve yurtdışına kadar kök saldığı, en önemlisi lider kadrosunun halen deşifre edilemediği de ele alınırsa ki (çok önemli ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken nokta bu esasında) gerçi zaman gösterecek fakat, çözümlenmediği halinde ise daha vahim sonuçlara katlanılacağı kaçınılmaz bir durumdur.

Şahsi görüşüm odur ki; bu örgütün şeması, bağlantıları, faaliyet alanları ve çalışma mekanizması o kadar geniş ve o kadar karışık ki sağlıklı biri olsanız da düşünsel ve zihinsel olarak insanın beynine zarar veriyor, insanı yoruyor açıkçası çok kafaların dağılmasına sebep oluyor velhasıl toplum olarak “Ergenekon” denen yapılanmanın bir an önce aydınlatılmasını ve halkın rahatlamasını, suçluların da cezasını çekmesini yürekten temenni ediyorum. “Hiçbir suç asla cezasız kalmaz” deyiminin gerçekleşmesini, bu asrın davasının bir sosyal hukuk devletine yakışır bir şekilde sonuçlandırılmasını, oluşumun daha ne gibi maharetlere sahip olduğunu merak ve takipçilerinden biri olarak arzu edenlerdenim.

 Selam ve Dua ile.   

Bu yazı toplam 795 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com