27 Ekim 2016 Perşembe
 • Diyarbakır23 °C
 • İstanbul12 °C
 • Ankara15 °C
 • Antalya24 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  126,658
  %0.91
 • Dolar
  3,1071
  %0.67
 • Euro
  3,3928
  %0.75
Emre KILIÇ / Otomotiv Sektörü


Aslında Kadınlar Büyük Otomobilleri Daha Çok Sever.

11 Ekim 2012 Perşembe 14:40

Kaslı ve yakışıklı bir erkek bir kadının beyninde estetik kaygılar uyandırabiliyorsa, görkemli bir otomobilde bir şeyler uyandırabiliyor demektir.

Erkekler kadınlara otomobil alırken hem küçük hem de fonksiyonel araçları seçmelerini tavsiye eder.  Oysa kadınların alt beyninde hep büyük otomobiller vardır.

Küçük ve rahat park edilebilecek otomatik vitesli araçlar, geri görüş kameralarıyla,park sensörleriyle donatılıp; hanımların ilgisine sunulur.

Oysa erkeklerin kullandığı otomobiller genelde sedan ve büyüklüğüyle göz dolduran cüsseli araçlardır. Kadınlar erkeklerin kullandığı parfümleri beğenirken erkeklerde  kadınların kullandığı kokulardan hoşlanır. Ama hiçbir erkek kadın kokusu kullanmaz..! işte bu farklı bakış açısını otomobillere'de örtüştürürsek aynı fenomen karşımıza çıkar.

Kadınlar da erkeklerin kullandığı gibi büyük otomobilleri sever ama nedense hanımlar hep küçük otomobiller kullanırlar.. Bakın yaptığım bir çok anket'te ve birebir kadınların fikrini sorduğumda; Kadınların aklındaki otomobil profilinin sedan ve limuzin tipindeki uzun araç olması dikkat çekicidir.

Özelikle orta yaşlı hanımların sedan otomobillerde kullanılan lacivert gibi erkeksi ve ağır olan bu renge bu kadar düşkün olmaları çok ilgi çekicidir. Bu parfüm konusundaki bakış açısı gibidir. Dikkat çekici uçuk renkte  küçük bir otomobil kullanan bir bayan, neden erkeksi sedan lacivert bir aracı daha çok sever? Ya da neden sedan, büyük bir otomobil kullanmak biz erkeklere göre kadınlara uygun değildir? Aslında iş tam tersidir. Kadınlar her zaman Büyük Otomobilleri daha ilği çekici bulmuştur.
Kadınların sosyal hayata özelikle ülkemiz gibi gelişimi devam etmekte olan yerlerde daha küçük ve daha kolay kullanılabilen araçlara yönlendirilmeleri maalesef erkeklerin ataerkiliği ve çok bilmişlikleriyle ilgilidir. Kadınların büyük araçları iyi kullanamayacağı yada büyük araçlar erkekler için üretilmiş gibi bir tarz oluşturmak, bizim gibi ülkelere özgüdür. Oysa Amerikadaki hanımlar V 8 motorlu devasa 4X4 lerle daha mutlular…!
Kadınların daha küçük araçları tercih etmeleri onların özgürlüklerini kısıtlayan erkekler yüzündendir. Aslında kadınlar küçük otomobillerden hoşlanmazlar sadece eşleri, babaları yada çevresindeki erkeklerin onlara yüklediği misyondan dolayı alışılmış olanı yapıyorlar.
Aslında kadınlar hep büyük otomobilleri sever ama erkekler yüzünde küçük otomobilleri hep kadınlar kullanır…

Haftaya görüşmek dileğiyle…
(Otomobillerle ilgili merak ettiğiniz her şey için emrelin@mynet.com)

Bu yazı toplam 9901 defa okunmuştur
Yazar makale içeriklerinden sitemiz sorumlu değildir.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com