1. YAZARLAR

  2. Recep ESER

  3. Aslan mı? Kedi mi?
Recep ESER

Recep ESER

Yazarın Tüm Yazıları >

Aslan mı? Kedi mi?

A+A-

       Anadolu Aslanları takımının oyuncuları için soruyorlar bu soruyu hep bana. Her sorana da tabiî ki ASLANLAR diyorum. Neden ASLANLAR biliyor musunuz? 3 Oyuncusundan başka hiç biri Diyarbakırlı değil. Hepsi bir şekilde başka illerden geldiler. Ha bu oyuncular nasıl geldi, bu oyuncularla nasıl anlaşıldı, doğrumu yapıldı, yanlış mı yapıldı ondan hiç bahsetmeyeceğim.  Onlardan bahsetmek Diyarbakır'a bir şey kazandırmaz. Şu andaki durum bizim için önemli. Bu oyuncular haliyle bedavaya gelmediler hepsi bir ücret karşılığında anlaşıldı. Hedefler büyüktü. Bu hedeflere ulaşmak kolay değil. Maçlar bir bir kazanıldı. Maaşlar bir bir ödendi. Bir çok kişi bu takımın bugün burada 2. lige bu kadar yaklaşacağını beklemiyordu. Zaman içinde bazı tatsız olaylar oldu. Dedikodular aldı başını yürüdü. Takım 3. Lig Play-off lara kaldı. Her takımda olduğu gibi bazı maddi sorunlar yaşandı. Hangi takımda yaşanmıyor ki? Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve daha niceleri. Bu yaşananlar dünyanın sonu değil dedik. Halada diyoruz. Parası gecikince takımdan ayrılanlar bile oldu. Güle güle denildi. Yine bu takım bitti, adamlar bırakıp kaçtı, çocuklar ortada kaldı, yok maçlara çıkılmayacak, yok şu yok bu.

    Yeter artık. Ne olur yeter. Bakın bu çocuklar, bu teknik kadro hala maçlara çıkıyor. Hala savaşıyor. Görün bunları. Sağda solda boş boş konuşup dedikodu yapıp Diyarbakır'a zarar vereceğine gelin deyin ki arkadaşlar bizler ne yapabiliriz? Bu takım batsa, bu takım maçlara çıkmazsa, bu oyuncular bırakıp gitse elinize ne geçecek? Bunlara bir cevap verin be mübarekler.

    Peki bu çocuklar ne yaptılar? Hala takımdalar. Hala Diyarbakır için çabalıyorlar. Hala çıkmak için savaşıyorlar. Bir çok Diyarbakırlıdan daha çok Diyarbakır için uğraşıyorlar. Şimdi sizler karar verin bu çocukların ASLAN MI? KEDİ Mİ? olduklarına.

    Anadolu Aslanı 3. Lig Play-Off çarpmaz eşleşmede Kuşadası Gençlik Spor ile eşleşti ve ilk maçını geçtiğimiz hafta sonu Muğla'da oynadı ve karşılaşmayı 70-63 kaybetti. 2. maç 13/04/2012 Cuma günü saat 14:00'da Ziya Gökalp Spor Salonunda oynanacak. Bu maçı Aslanların kazanması halinde durum 1-1 olacak ve 3. maç 15/04/2012 Pazar günü saat 14:00'da yine Diyarbakır'da oynanacak.

    Bu takım, bu çocuklar bu 2 maçı da alacak güçteler. Çünkü onlar yürekleri ile savaşıyorlar. Bizlerde bu yürekli ASLANLARI yüreğimizle destekleyerek yüreklerimizi birleştirelim. Kimin ne söylediğine bakmadan, kimin nelerin peşinde koştuğuna aldırmadan birleşelim. Onların her biri için ayrı ayrı yazılar yazıp kimin neler için uğraştığını herkese anlatacağım kimse merak etmesin. Bizler yolumuza bakalım.

    Güzel haberler vermeye devam edelim biz. Bağlar Belediyesi Genç Erkek Basketbol Takımı İl Birinciliğinden sonra geçtiğimiz hafta Elazığ'da yapılan Bölge Şampiyonasında yenilgisiz birinci olarak Anadolu Şampiyonasına katılma hakkı kazandı. Bu şampiyona ile beraber Diyarbakır Genç Erkeklerde 1, Yıldız Erkeklerde 1, Yıldız Bayanlarda 1, Küçük Erkeklerde 1, Küçük Bayanlarda 2 takım olmak üzere toplam 6 takımla Anadolu Şampiyonalarına katılma hakkı elde ederek Anadolu Şampiyonalarına adeta ambargo uyguladı. Tüm takımlarımıza katılacakları Anadolu Şampiyonalarında Diyarbakır adına başarılar dilerken bu şampiyonalarda alınacak başarıları da sizlerle paylaşacağım.

    Bir başka yazıda buluşmak üzere herkese güzel günler diliyorum.   

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT