1. YAZARLAR

  2. Ramazan TUGAY

  3. Asıl rakip Diyarbakırspordur
Ramazan TUGAY

Ramazan TUGAY

Spor Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Asıl rakip Diyarbakırspordur

A+A-

TEK RAKİP DİYARBAKIRSPORDUR

Başlığa bakarak hemen şaşırmayın.. Diyarbakırspor'un kapasitesi, taraftarı, tecrübesi ve gücü bu ligin çok üstündeydi. Bunu neye dayanarak söylüyoruz, Ligin İlk yarısında içerde, dışarda rakiplerini tek tek dize getirmiş olan Diyarbakırspor, göstermiş olduğu performansla bir anda dikkatleri üzerine çekmişti. Şimdi demek oluyor ki bu takım oynarsa, istediğini sahaya yansıtırsa, karşısında hiç bir takım duramaz. Burada kendi göbeğini kendi kesecek olan Diyarbakırspor'dur. Bu da demek oluyor ki bizim için rakip değil, bizim ne yapacağımızdır önemli olan. Yani asıl rakibimiz Diyarbakırspor'un oyun gücünü sahaya yansıtabilmesidir. 

KÜÇÜK DÜŞÜNÜRSEN KÜÇÜK OLURSUN

Eğer sen küçük hedefler peşinde koşarsan, asla büyük hedefleri, zaferleriyakalayamasın. Bakın ayağımıza kadar gelen, avucumuzda olan  Şampiyonluğu kimse bizden zorla almadı. Tam aksine rakip Keçiörengücüspor'a biz elimizle altın tepside ikram ettik. Rakp 9 kişi kalmış, sen 1-0 önde götürdüğün karşılaşmayı kaybedersen, tabi ki şampiyonda olamazsın. Burada yine ortaya şu soru çıkıyor, biz gerçek oyunumuzu oynarsak, ondan sonrasını varsın rakipler düşünsün.

BIRAKIN FİTNEYİ BEKO-ÊVANLIĞI

Hafta içinde, futbol dışında bazı olur olmaz ithamlara şahit olduk, bu tür sözler ne size, ne de Diyarbakır'a bir fayda sağlar. Tam aksine zarardan, insanları birbirine düşürmekten başka bir fayda sağlamaz. Geçmişte kendi menfaatleri ve çıkarları için insanları bir birine kırdırtan o beko êvanlar bugün maalesef yine hortlamaya başladılar. Bırakın bu işleri, herkes neyin ne olduğunu çok iyi biliyor, sadece işinizi yapın, belaltı vurmak, fitne fesat çıkarmak kimselere bir şey kazandırmaz. Sözüm yerine, hatta taşın deliğine kadar umarım ulaşmıştır. 
     
BİZ ÖRNEK ALDIK

Sezon başında yeni bir sayfa açan Azrailler gurubu, geçmişte Diyarbakır ve Diyarbakırspor'un imajını yerle bir edenlere inat, geçmişın üstünü kocaman bir şekilde örtmüştü. Biz geçmişten, eğer varsa hatalarımız hepsinden çok dersler çıkardık, 1968 deki O centilmen Diyarbakırspor taraftarlarını örnek aldık. Bugün tüm Türkiye'ye Diyarbakırspor taraftalarının nasıl centilmen olduğunu birkez daha göstermiş oldular. İşte sporun güzelliğı budur bu özverilerinden dolayi Azrailler gurubuna bir kez daha yürekten teşekkür ediyorum...

ÜÇ BAŞKANA DA SESLENİYORUZ SIRA SİZDE

Diyarbakırspor  Başkanı Fevzi ilhanlı, Büyükşehir Belediyespor Başkanı Av.Metin kılavuz ve
1968 Diyarbakırspor Başkanı Bedirhan Akyol. Üçüde çok değerli spor adamları, yerleri ve sorumluluğunu üstlendikleri makamlar çok önemli yerler.  Amaç eğer Diyarbakır'ın menfaatleri içinse, bu kavga neden. Biz taraftarlar olarak bu 3 değerli başkana bir çağrıda bulunuyoruz. Gelin birlik olun ve Türkiye'ye örnek olun, ne olur du 3 başkan biraya gelse ve birbirlerine dostluk mesajı verseler, başarılar dileseler. Üç takımda bu kentin takımları değil mi çok mu şey istiyoruz?

Nasıl ki Türkiye'de bu akan kanın durması ve barışı için mücadele veriliyorsa gelin o zaman sizlerde Diyarbakır'ın imajı için biraraya gelin

İHANETÇİLERE DİKKAT

Sezon başında umduğunu bulamayanlar şimdiden Konyaspor taraftaları ile  Diyarbakırspor taraftalarının arasını açmaya çalışıyorlar. Bu ihanetçiler ve provokatörler şimdiden sanal alemde cirit atmaya, ortalığı germeye başladılar.  Siz kimsiniz, derdiniz nedir,  ne yaparsanız yapın asla umduğunuzu bulamayacaksınız, ancak avucunuzu yalarsınız. Artık herkes sizin bu ucuz numaralarınızı çözdü. Çünkü Diyarbakırspor taraftarları geçmişten ders çıkartmıştır. Uzak durun, hatta ikileyin bir daha bu taraflara gelmeyin, bu sizlere nacizane bir tavsiyedir. Siz ihanetçiler ne Diyarbakır'lı ne Diyarbakırspor'lu olabilirsiniz.

Allah nasip ederse Salı akşamı Diyarbakır'dan Konya'ya hareket edeceğiz. Her aracımızda sorumlu 2 arkadaşımız olacak. Tüm Otübüslere numara koyacağız, yanımızda kimler geliyor tek tek, isim isim kontrol sağlanarak organizeli bir şekilde, dostane umutlarla Mevlana'ya gideceğiz ve umut ediyoruz ki o şampiyonluğu da alıp kentimize döneceğiz.

Play'off' mücadele veren hem Diyarbakırspor'a, hem de Diyarbakı Büyükşehir Belediyespor Başarılar dileriz. Ayrıca BAL Ligine yükselme başarısı gösteren bir diğer takımımız 1968 Diyarbakırspor Kulübünü tebrik ederiz. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT